Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Είχα περάσει αρκετά πράγματα οπότε εργασία δεν πλήρωσα μόνο γιαυτό, αν πάς με την παλιά ρόδα και απλά του ζητήσεις να σου βάλει τα γρανάζια δεν νομίζω να χρεώσει τίποτα όπου και να πας, αλλά υπάρχει μια μικρή περίπτωση να θέλουν ρύθμιση οι ταχύτητες μετά, πάντως αν δεν έχει χαλάσει το κέντρο σου και αν το στεφάνι δεν έχει στραβώσει τότε με μια ακτινολόγιση θα γίνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1.5+ μήνα καθισιού και πολλών μικρών χαλαρών διαδρομών, λόγω εξεταστικής, είπα να κάνω μια σχετικά πιο μεγάλη διαδρομή.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι έχω πέσει σε αντοχή, γιατί σε δύο γερές ανηφόρες ανέβηκαν παλμοί και άργησαν αρκετά να πέσουν... :(

Sports Tracker

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι υπομονετικός. Για μερικά δευτερόλεπτα δεν χάθηκε ο κόσμος.

Αν πάλι δεν είσαι, τσέκαρε εδώ Cyclist.gr - Ρύθμιση οπίσθιου εκτροχιαστή

Βρε εγω ειμαι υπομονετικος αλλα οποτε της ερθει μπαινει η ταχυτητα…

Θα δω και τον οδηγο που μου δινεις και οτι καταφερω…

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο ποδηλατο ορισμενες φορες δεν μπαινει η 7η ταχυτητα.

Η μπαινει μετα απο αρκετα δευτερολεπτα.

Τι μπορω να κανω??

δοκίμασε να σφίξεις (με το χέρι) το συρματόσχοινο,σφίξε πρώτα τη βίδα στη μανέτα,

δες αν υπάρχει διαφορά και μετά σφίξε (λίγο 1-2 στροφές πάλι) τη βίδα στον jockey

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να σφίξεις (με το χέρι) το συρματόσχοινο,σφίξε πρώτα τη βίδα στη μανέτα,

δες αν υπάρχει διαφορά και μετά σφίξε (λίγο 1-2 στροφές πάλι) τη βίδα στον jockey

Οκ θα το τσεκαρω αδερφε και οτι μπορεσω.

Βεβαια μην περιμενω και πολλα γιατι το ποδηλατο ειναι παλιο.

Μια ερωτηση ακομα: οταν πινετε νερο απο το υδροδοχειο, οταν φτανετε στο τελος το νερο, εχει μια γευση περιεργη; Σαν πλαστικο καπως απο το μπουκαλακι...

Οφειλεται στην κακη ποιοτητα του υδροδοχειου;;

EDIT: Sports tracker σημερα...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από kostas_gs
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα: οταν πινετε νερο απο το υδροδοχειο, οταν φτανετε στο τελος το νερο, εχει μια γευση περιεργη; Σαν πλαστικο καπως απο το μπουκαλακι...

Οφειλεται στην κακη ποιοτητα του υδροδοχειου;;

How to clean your hydration pack bladder - BikeRadar Magazines

Cleaning your hydration pack

Wiggle | Camelbak Cleaning Tablets | Hydration System Spares

Link to comment
Share on other sites

^^Αδερφε οταν λεω υδροδοχειο δεν εννοω αυτο που μου δειχνεις.

Το κλασσικο εννοω το μπουκαλι που μπαινει πανω στο ποδηλατο...

Ευχαριστω οπως και να χει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το μυαλο μου στον ασκο πηγε.

Πλυντο με οδοντοκρεμα η ξυδι. Στην χειροτερη χρησιμοποιησε κατι ταμπλετες που ειναι για καθαρισμο τεχνητης οδοντοστοιχιας. Corega νομιζω λεγονται,τις βρισκεις σε φαρμακειο.

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION]

Μόνο μην το αμελήσεις, φτιάξε το γρήγορα.. Είχα αυτό το πρόβλημα για καιρό, και απλά βαριόμουν να πάω να το ρυθμίσω, συνέβαινε κάπου ανάμεσα στις 4-5-6.

Το θέμα είναι ότι έμπαινε μόνη της όποτε ήθελε, συχνά όταν έβαζα λίγο περισσότερο δύναμη.

Αποτέλεσμα ΠΟΛΛΕΣ φορές, μέσα στον δρόμο και στα αυτοκίνητα, να αλλάζει εκεί που δεν το περιμένω, και από το τράνταγμα του πεταλιού να ψιλοχάνω τον έλεγχο..

Link to comment
Share on other sites

^^Guys ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες για το μπουκαλακι. Θα το πλυνω για αρχη με οδοντοκρεμα και θα δω...

Myralis το εχω παθει 3 φορες να μου φυγει το ποδι απο το πεταλ επειδη μπηκε μετα απο λιγο η 7η...

Θα το κοιταξω σημερα κιολας.

Ευχαριστω και παλι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] πας για τρίαθλο; :p

να αγοράσεις και ένα body suit σαν του cipollini

319648326_3cde8533f6.jpg

edit

[ame]

[/ame]

ψιλογελοίο μου φαίνεται δεν νομίζω να'χει απήχηση εδώ,άσε που μπορεί μερικοί να σε περάσουν για ufo το βράδυ :p

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.