Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

απλως θα στο δεσουν με μια κλειδαρια με κλειδι αν γινεται η με νουμερο και εσυ θα το παρεις απο το γκαραζ. ασφαλης ειναι αλλα για τι αξιας ποδηλατο μιλαμε? γιατι μετα τιθεται και θεμα αν δεν θελεις να δεις επανω ουτε μια μικρη γρατζουνια καλυτερα να το στειλεις πακεταρισμενο με κουριερ. δεν λεω οτι θα στο χαραξουν στο καραβι αλλα οπως και να εχει θα περασουν πολλοι διπλα απο το ποδηλατο....καταλαβαινεις..

Ακριβώς έτσι το έστειλα πριν χρόνια το δικό μου από Πειραιά στο Ηράκλειο..

Νομίζω δεν είχα πληρώσει και τίποτα, αλλά και πάλι, κάτι μικρό θα είναι..

Με κλειδαριά στο πάρκινγ ε! όχι με "ασυνόδευτα" δέματα..

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

Έβγαλα την πίσω ρόδα, αντικατέστησα τη τρύπια σαμπρέλα, και μετά την επανατοποθέτηση ο δίσκος βρίσκει στα τακάκια.

Δεν έχω κάνεις κάτι σωστά (δεν έχει πατήσει καλά η ρόδα στο σκελετό), η χρειάζεται καλιμπράρισμα η δαγκάνα κάθε φορά?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κάτι μήνες έψαχνα λάστιχα για το ποδήλατο, γιατί αυτά που φορούσε το ποδήλατο από το εργοστάσιο χαλάσανε πολύ γρήγορα. Αφού τα άλλαξα και έσκασα 100 EURA για τα Continental force/attack που μου είχε προτείνει ο DJD, μου λένε από το μαγαζί να τους πάω τα παλιά λάστιχα γιατί τα καλύπτει η εγγύηση για τον λόγο ότι φθαρήκανε πολύ γρήγορα.Σήμερα λοιπόν μετά από κάνα 3μηνο αναμονής και πολύ μπλα μπλα μου φέρανε τα λάστιχα από την αντιπροσωπία της CUBE.

post-6836-1416076681,8017_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

Έβγαλα την πίσω ρόδα, αντικατέστησα τη τρύπια σαμπρέλα, και μετά την επανατοποθέτηση ο δίσκος βρίσκει στα τακάκια.

Δεν έχω κάνεις κάτι σωστά (δεν έχει πατήσει καλά η ρόδα στο σκελετό), η χρειάζεται καλιμπράρισμα η δαγκάνα κάθε φορά?

Εκτός αν την στράβωσες όπως έβγαλες την ρόδα. (αν κρίνω την έννοια σου για το ποδήλατο, από το πως το είχες δέσει τις προάλλες στο αμάξι, μάλλον δεν παίζει να έχει συμβεί αυτό)

Link to comment
Share on other sites

εκεί που σταμάτησα για να πιω νερό σήμερα,είχα έναν απρόσκλητο επισκέπτη :D:D

photo001gd.jpg

photo002i.jpg

ο οποίος αφού έφαγε το μισό μου παστέλι,την έκανε (μάλλον μυρίστηκε άλλο φαγώσιμο κοντά ή κάποια θηλυκή ύπαρξη)

photo003xz.jpg

θα πάρω μερικά σκυλομπισκότα μαζί μου άλλη φορά :)

2-3 από την υπόλοιπη διαδρομή

dscn0431x.jpg

dscn0434l.jpg

το μοναστήρι αυτό ήταν πολύ μεγαλύτερο αλλά γκρεμίστηκε και στη θέση του είναι ένα μικρο εκκλησάκι πλέον

dscn0439ng.jpg

τεσπα πήγαινα-πήγαινα μέχρι που έφτασα σε άσφαλτο κοντά στην Πορταριά και γύρισα πίσω

πολύ ανηφόρα γαμωτεν,δυσκολεύτηκα πολύ και σε μερικά σημεία οι τροχοί σπινιάρανε οπότε περπάτησα και λίγο

c85 by method01 at Garmin Connect - Details

τώρα ξάπλα :p

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

Έβγαλα την πίσω ρόδα, αντικατέστησα τη τρύπια σαμπρέλα, και μετά την επανατοποθέτηση ο δίσκος βρίσκει στα τακάκια.

Δεν έχω κάνεις κάτι σωστά (δεν έχει πατήσει καλά η ρόδα στο σκελετό), η χρειάζεται καλιμπράρισμα η δαγκάνα κάθε φορά?

Αν στο σκελετό σου η υποδοχή για να μπει η ρόδα είναι όπως στο πρώτη φοτο ναι δεν το έβαλες σωστά, αν είναι σαν τη δεύτερη dunno κανονικά δεν θέλει καθόλου ρύθμισα μιας και είναι standard η θέση.

mash-sf-cinelli-bike-frame-benny-gold-1.jpg

PCP_carbon_fiber_BB30_road_bike_frame.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

Έβγαλα την πίσω ρόδα, αντικατέστησα τη τρύπια σαμπρέλα, και μετά την επανατοποθέτηση ο δίσκος βρίσκει στα τακάκια.

Δεν έχω κάνεις κάτι σωστά (δεν έχει πατήσει καλά η ρόδα στο σκελετό), η χρειάζεται καλιμπράρισμα η δαγκάνα κάθε φορά?

Έχει να κάνει με το πόσο σφιχτό/χαλαρό είναι το quick release σε σχέση με πριν.

Η θα παίξεις με το QR ή θα σετάρεις πάλι την δαγκάνα. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς το hardrock να μου πει πως συμπεριφέρεται μέσα στην πόλη;

Εγώ, και έχω κάνει και αρκετά μέσα στην πολη.

Αν και έχω αλλάξει ανάρτηση απο την μαμά, οπότε κλειδώνει φούλ και είναι πιο φιλικό στην ανηφόρα.

Μέσα στην πόλη, έχεις τον κλασσικό σταρχ...μό με τα πεζοδρόμια, λακούβες, κλπ, αλλά όπως σε κάθε άλλο ΜΤΒ έχεις το θέμα της αντίστασης απο το λάστιχο... Αλλά αυτό δεν είναι θέμα hardrock, είναι θέμα 2.25 λάστιχο...

Γενικά μια χαρά ποδήλατο είναι για τα λεφτά του, και μια χαρά και στην πόλη.

Μεγαλύτερη βόλτα ασφάλτινη Κηφισιά->Σούνιο->Κηφισιά.

Link to comment
Share on other sites

πολύ κρίμα για τον Lans,δεν μπορώ να καταλάβω όλη αυτή την επιμονή

και βέβαια είναι ταπεινωτικό να σε γδύνουν από τους τίτλους που με τόσο κόπο κέρδισες

η UCI δεν ξέρει ότι όλοι κάνουν χρήση κάποιων ουσιών;γιατί κόλλησαν με τον Armstrong

μάλλον δεν θα τον αφήσουν να αγωνιστεί ούτε στο τρίαθλο

Link to comment
Share on other sites

Προς mtb users (Οι οποίοι πάνε σε χώμα)

Χρησιμοποιεί κανένας Dry Lube για την αλυσίδα του; εντυπώσεις, μάρκα, τιμή, μέρος αγοράς;

Πήρα αυτό 5εουρος

IMPEX | Facom

είναι πιο λεπτό απο αυτό που έχουμε. η χρήση θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα οικονομικο πισω τροχο για το mtb μου γιατι αυτος που εχω εχει στραβωσει πολυ, απο παλια που το εχω το ποδηλατο δλδ.

Οποτε ψαχνω κατι οικονομικο που να με αντεχει (115κιλα) για κανα-δυο χρονια, μεχρι με το καλο να παρω καινουριο οχημα.

Ποσα πρεπει να δωσω για κατι value for money?

Θα σου πεί ο [MENTION=14015]Havic[/MENTION] πόσα έσκασε πρπ, αλλά πήγαινε σε έναν ποδηλατά και ρώτα ή ψάξε αγγελίες.

Σε e-shops δύσκολα να βρεις φθηνά πράγματα

Με ακτινολόγηση δεν έρχεται?

[MENTION=14015]Havic[/MENTION] ποσο σου πηγε εσενα το μαλλι;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.