Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Γεια χαρα παιδες σε ολους…

Λοιπον, σε λιγες ημερες μετακομιζω Λαμια απο την Πατρα. Επειδη για αρχη θα παω με το κτελ μεχρι να κουβαλησω μετα ολα τα πραγματα μου με φορτηγακι, υπαρχει περιπτωση να δεχθουν να μεταφερουν το ποδηλατο μου στις αποσκευες του λεωφορειου??

Ευχαριστω!!

Απαντω σε μενα...:banging:

Λοιπον, ρωτησα στο κτελ Πατρας για τη μεταφορα του ποδηλατου και μου ειπαν κανενα προβλημα!!

Αν μπορω μονο να βγαλω την μπροστινη ροδα, να βαλω και μια σακουλιτσα στην αλυσιδα να μη λερωσει και με 5 ευρω το ποδηλατο μου παει Λαμια!!!! :dance3:

Λαμια σου ρχομαι!!!!!! :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Workout αριθμος 2.

sports tracker

Πηγα να πατησω ενα γερο στην Αγιου Ανδρεου και Γουναρη…θα χυνομασταν ασχημα αν επεφτα πανω του..:banging:

Ειχα πρασινο και παει να περασει…φταιω μετα εγω????? :rant:

Link to comment
Share on other sites

Χαϊδάρι - Νίκαια ~17min

Νίκαια - Χαιδάρι ~27min

Με το αμάξι ενδέχεται να θέλω περισσότερο...

Πολύ πιο γρήγορα τα δρομολάστιχα στην άσφαλτο και πιο ξεκούραστο πετάλι.

Είναι επίσης πολύ πιο σκληρά απο τα βουνίσια και τα κοπανήματα σε λακκούβες ή

κακοτεχνίες του δρόμου τα ένιωθα καλά :p

Το πέρασμα στις ζάντες μου πήρε ~10 λεπτά οπότε αξίζει το 2ο ζευγάρι λάστιχα για τράμπα ανάλογα το τερραίν.

Το ποδήλατο φένεται οπτικά γελοίο :p

EFIty.jpgin3Lf.jpg

Γιατί κανένας μα κανένας Π@ύστης δεν βγάζει φλας? Γιατί???

:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσης πολύ πιο σκληρά απο τα βουνίσια και τα κοπανήματα σε λακκούβες ή

κακοτεχνίες του δρόμου τα ένιωθα καλά :p

Παίζει να είναι και πιο σκληρά,αν έχουν μάπα γόμα, αλλά αυτό που φταίει σίγουρα για την σκληρότητα που νοιώθεις, είναι το πολύ μικρότερο πάχος του πέλματος.

Link to comment
Share on other sites

Το ποδήλατο φένεται οπτικά γελοίο :p

Κουκλί είναι!

Εγώ προσπαθώ να προσαρμόσω κάτι λασπωτήρες που πήρα αλλά στο τέλος τα έκοψα, τα χάλασα και μου έσπασαν και τα νεύρα!:devil:

Να σου δείξω το δικό μου με φτερά για να δεις τον ορισμό της γελοιότητας?:p

Link to comment
Share on other sites

Κουκλί είναι!

Εγώ προσπαθώ να προσαρμόσω κάτι λασπωτήρες που πήρα αλλά στο τέλος τα έκοψα, τα χάλασα και μου έσπασαν και τα νεύρα!:devil:

Να σου δείξω το δικό μου με φτερά για να δεις τον ορισμό της γελοιότητας?:p

Εσένα σου είπαμε να μήν τα παάρεις... :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο γρήγορα τα δρομολάστιχα στην άσφαλτο και πιο ξεκούραστο πετάλι.

Είναι επίσης πολύ πιο σκληρά απο τα βουνίσια και τα κοπανήματα σε λακκούβες ή

κακοτεχνίες του δρόμου τα ένιωθα καλά :p

θα μάθει και σένα ο ποπούλης σου μην ανησυχείς :p:P

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα οικονομικο πισω τροχο για το mtb μου γιατι αυτος που εχω εχει στραβωσει πολυ, απο παλια που το εχω το ποδηλατο δλδ.

Οποτε ψαχνω κατι οικονομικο που να με αντεχει (115κιλα) για κανα-δυο χρονια, μεχρι με το καλο να παρω καινουριο οχημα.

Ποσα πρεπει να δωσω για κατι value for money?

Link to comment
Share on other sites

θα μάθει και σένα ο ποπούλης σου μην ανησυχείς :p:P

μπα :p

Ελάχιστα δρομολόγια κάνω στην άσφαλτο

Ψαχνω ενα οικονομικο πισω τροχο για το mtb μου γιατι αυτος που εχω εχει στραβωσει πολυ, απο παλια που το εχω το ποδηλατο δλδ.

Οποτε ψαχνω κατι οικονομικο που να με αντεχει (115κιλα) για κανα-δυο χρονια, μεχρι με το καλο να παρω καινουριο οχημα.

Ποσα πρεπει να δωσω για κατι value for money?

Θα σου πεί ο [MENTION=14015]Havic[/MENTION] πόσα έσκασε πρπ, αλλά πήγαινε σε έναν ποδηλατά και ρώτα ή ψάξε αγγελίες.

Σε e-shops δύσκολα να βρεις φθηνά πράγματα

Με ακτινολόγηση δεν έρχεται?

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

5_L45_U65_Mb3_Ka3_La3_H6c9u050d2e08fbfe1f63.jpg

This is the same make/model bike that was used by Lance Armstrong.

:rofl:

1988 Vintage Trek 900 Bicycle Bike

edit:

[MENTION=23]DJD[/MENTION] χελπ,η ριμάδα η αλυσίδα μου'κανε ένα σλαπ στο ψαλίδι και άφησε ένα σημαδάκι

στο πλαστικό αυτοκόλλητο,να πάρω ένα τέτοιο; http://www.cyclist.gr/product.php?codenum=LS10POLDS300

Έγινε επεξεργασία από wrong method
chainslap
Link to comment
Share on other sites

Τι 8 ευρώ θέλουν μωρέ. Πάρε ένα τέτοιο από το ebay και κόψτο όσο θέλεις εσύ και σου μένει και για άλλα 4 ποδήλατα. Επίσης καλή ιδέα είναι να βάλεις και στον μέτωπο εκεί που τρίβονται τα καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,στο headtube έχει από τη μαμά,όπως και στο ψαλίδι,αλλά με τέτοιους ποιοτικούς δρόμους που έχουμε εδώ,η αλυσίδα χτυπά από το 3-4 γρανάζι και κάτω-όταν πέφτω σε λακούβα (προσπαθώ να τις αποφύγω μεν αλλά δεν είναι πάντα δυνατόν)

Link to comment
Share on other sites

...και στο mtb κάτω απ το downtube, πίσω απ το seatube, πάνω-κάτω τα chainstays. Το scott το έντυσα με 3,5 μέτρα περίπου απ αυτή την ταινία. Έτσι δεν φοβάμαι πολύ τα χτυπήματα από τα πετραδάκια στο ανθρακόνημα, δεν χαλάει το χρώμα και καθαρίζει πιο εύκολα η λάσπη

Link to comment
Share on other sites

Προς mtb users (Οι οποίοι πάνε σε χώμα)

Χρησιμοποιεί κανένας Dry Lube για την αλυσίδα του; εντυπώσεις, μάρκα, τιμή, μέρος αγοράς;

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαίνω σήμερα στο ποικίλο για ένα συγκεκριμένο μονοπάτι και για να το τραβήξω βίντεο.

Το μονοπάτι ήταν σε πολύ χειρότερη κατάσταση απ'ότι το θυμόμουν (κοινώς κ@λος) και η κάμερα έπαθε κοκομπλόκο και δεν έγραψε τίποτα!

Μ@λ@κία βόλτα! :hang3:

Προς mtb users Οι οποίοι πάνε σε χώμα)

Χρησιμοποιεί κανένας Dry Lube για την αλυσίδα του; εντυπώσεις, μάρκα, τιμή, μέρος αγοράς;

Γιατί πας εσύ? :rofl::rofl:

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.