Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

30 Lumens είναι πολύ λίγο για να βλέπεις. Από εμένα όχι

http://www.ebay.com/itm/BICYCLE-CREE-XM-L-T6-LED-BIKE-HEADLAMP-LIGHT-HEADLIGHT-CYCLING-HIKING-LAMP-/110953760664?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d55c0798

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

άμα το λυγίσει προς τα πάνω η κίνηση του derailleur θα το κόψει με τον καιρό

είμαι παθών :)

δλδ θα γίνει αυτό :

Δέν κατάλαβα γιατί θα το κόψει.

Επίσης δεν κατάλαβα τι δείχνει η φωτογρ. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Θενξ μαν!! Θα τσεκαρω αυτο που δειχνεις λοιπον.... θενξ!

Κανε μια προταση κ για πισω..

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Αν μπορείς να τα διαθέσεις δες αυτό εδώ

1300 Lumen Zoomable CREE XM-L T6 LED 2x 18650 Flashlight Torch Zoom Lamp Light | eBay

Για πίσω έχω σιλικόνης μετά απο προτροπή του Laki καθώς τα άλλα αν το παράκανα σε χώμα και σκαλοπάτια μένανε στο δρόμο :p . Οπότε μου έκανε δωράκι αυτά για δοκιμή

New Silicone Bike Bicycle Rear Wheel Double LED Flash Light | eBay

Και είναι μια χαρά αλλά και παράγγειλα άλλα 2 να έχω ρεζέρβα

Link to comment
Share on other sites

Καλά και βολικά ειναι αυτά που σου δώσανε, αλλά παίρνουν επίπεδη μπαταρία -ρολογιού που λέμε- και θα τα πληρώσεις χρυσα λόγω αυτού.

Έχω τα ίδια, πλεον τα έχω σε αχρηστια γι αυτο το λόγο και ψάχνομαι για φωτακι με μπαταρια ΑΑ ή ΑΑΑ...

Link to comment
Share on other sites

Δέν κατάλαβα γιατί θα το κόψει.

Επίσης δεν κατάλαβα τι δείχνει η φωτογρ. :sorry:

το συρματόσχοινο δεν είναι σταθερό αλλά με τον καιρό μετακινείται

αν το λυγίσεις κιόλας,θα γίνει πιο γρήγορα

η φωτο δείχνει τη φθορά στο δικό μου,το άλλαξα πριν 6 μήνες αλλά ήδη έχουν κοπεί

2 από τα νήματα(θα βγάλω μια πιο καθαρή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να φανταστω τι σχεση εχει η δυναμη (ενταση) στο πανω κομματι της ντιζας που τραβαει ολο το ζορι με το κατω που κρεμεται.

Προφανως και ειναι η ιδια ντιζα αλλα μερικα χιλιοστα μετα την βιδα δεν εχει σημασια ως προς την ενταση που δεχεται πριν τη βιδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να τα διαθέσεις δες αυτό εδώ

1300 Lumen Zoomable CREE XM-L T6 LED 2x 18650 Flashlight Torch Zoom Lamp Light | eBay

Για πίσω έχω σιλικόνης μετά απο προτροπή του Laki καθώς τα άλλα αν το παράκανα σε χώμα και σκαλοπάτια μένανε στο δρόμο :p . Οπότε μου έκανε δωράκι αυτά για δοκιμή

New Silicone Bike Bicycle Rear Wheel Double LED Flash Light | eBay

Και είναι μια χαρά αλλά και παράγγειλα άλλα 2 να έχω ρεζέρβα

Πως στερεωνεται το πρωτο;

Τα σιλικονης τι μπαταριες παιρνουν;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kρατανε αυτες οι μπαταριες; ή θα θελουν αλλαγη καθε μια-δυο βολτες;

Mηπως αυτο ειναι καλυτερο;

http://www.ebay.com/itm/RED-Bike-Bicycle-Cycling-7-LED-Silicone-Frog-Head-Front-Lamp-flash-Rear-Light-/120977802816?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c2ad6c640

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να φανταστω τι σχεση εχει η δυναμη (ενταση) στο πανω κομματι της ντιζας που τραβαει ολο το ζορι με το κατω που κρεμεται.

Προφανως και ειναι η ιδια ντιζα αλλα μερικα χιλιοστα μετα την βιδα δεν εχει σημασια ως προς την ενταση που δεχεται πριν τη βιδα.

με τον καιρό η βίδα λασκάρει ,το συρματόσχοινο χάνει την αντοχή του και κόβεται

ακριβώς σε εκείνο το σημείο

Link to comment
Share on other sites

με τον καιρό η βίδα λασκάρει ,το συρματόσχοινο χάνει την αντοχή του και κόβεται

ακριβώς σε εκείνο το σημείο

ααα να σου δωσω εγω βιδες που με το καιρο πεισμωνουν και δεν κουνιουνται με τιποτα:p

Kαι παλι ομως το κατω μερος της ντιζας ειναι "ανενεργο" ,δε μετεχει πουθενα στην ολη διαδικασια που περιγραφεις.

Ισως το σφιγγω παραπανω απο σενα (απο ο,τι πρεπει κλπ)..δεν εχω ροποκλειδο ουτε η ντιζα εχει κοπει στα τοσα χρονια ουτε εχει ξεσφιξει ποτε η βιδα .

(δικια μου μπορει..του ποδηλατου ποτε:p)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν λέμε ότι η βίδα που συγκρατεί την ντίζα στην θέση της και επιτρέπει τις αλόγες στο δισκοβραχιονά με τον καιρό ξελασκάρει.

αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το κάτω μέρος τους συρματόσκοινου κάτω από τη βίδα δλδ να φαγώνεται με το χρόνο και όταν εσύ αλλάζεις ταχύτητες αυτό ξεχειλώνει και στο τέλος κόβεται

γι'αυτό είπα και το να μην το λυγίσει και γι'αυτό και η -όχι καθαρή είναι αλήθεια- φωτο

θα βγάλω μια καλύτερη αύριο

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα τώρα κατάλαβα τι λές..

αλλα δέν παίζει :p

άσε που δεν είναι ανάγκη ούτε να το κάνει σε σχήμα U ούτε να το γυρίσει προς τα πάνω.

μπορεί να δώσει μια ελαφριά κλίση προς τα μπροστά η πίσω ίσα ίσα να μην ακουμπάει στον σκελετόστ..

anyway δεν έχει σημασία το θέμα, απλά έτσι κουβέντα να γίνεται :p

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αυτό που πάντα φοβόμουν έγινε μπροστά στα μάτια μου

επιστρέφοντας σπίτι από επαρχιακό δρόμο μεγάλης κυκλοφορίας (παλιά εθνική οδός Βόλου-Λάρισσας)

με κυνήγησε ένας μάλλον αδέσποτος σκύλος

εγώ σταμάτησα για να τον αποτρέψω να τρέχει μέσα στο δρόμο,το σκυλί έκανε πίσω αλλά δυστυχώς

το αμάξι που ερχόταν πίσω μας δεν σταμάτησε

είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένος και οι εικόνες που είδα θα κάνουν καιρό να φύγουν :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.