Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Ναι, πέρσυ έκανα χιλιόμετρα και την είχα ψιλοσυνηθίσει. Φέτος επειδή έιχα χτυπήσει το χέρι μου το Μάιο, πρώτη φορά έκανα ποδήλατο σήμερα. Μετά από 6 Km, μου έδωσε ενας φίλος μια selle italia και άλλαξα τη δικιά μου. Ήταν καλύτερα αλλά και πάλι χρειάζομαι μια στα μέτρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να σου υποδείξω ακριβώς το σημείο,αυτό απο σέλα σε σέλα αλλάζει γιατί υπάρχουν και μεγέθη.

Γενικά όσο πιο κεντρικά στο σημείο που προορίζεται για τα κόκαλα.

Άμα είναι πολύ λεπτή τα κόκαλά σου θα ακουμπάνε πολύ έξω, εαν είναι πολύ φαρδιά ναι μεν θα κάθεσαι άνετα αλλά θα δυσκολεύει την κίνηση του ποδιού.

Επίσης ΠΑΡΑ πολύ μεγάλο ρόλο στην άνεση παίζει και η κλίση...

Link to comment
Share on other sites

http://www.endomondo.com/workouts/

Sports Tracker

(Μου φαίνεται ότι το endomondo είναι λίγο πιο ακριβές)

Με λίγη ψιχάλα και λίγη λάσπη :D profit

202773_4338692741694_77564035_o.jpg

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα εχθές.

Για πολλούς ίσως χαρακτηριστώ πολύ ψείρας, αλλά αφού είναι κάτι που επιδέχεται διόρθωση γιατί όχι;:)

Πρόσεξα ότι το συρματόσχοινο του μπροστινού ντεραγιέ (και συγκερκριμένα το πρεσαριστό τελείωμα του),

γδέρνει τον σκελετό στις αλλαγές ταχυτήτων. Κρίμα δεν είναι;

1008455.jpg

Η λύση είναι ένα κομμάτι θερμοσυστελλόμενο, ένας αναπτήρας και πέντε λεπτά απ' τον χρόνο σας.

1008456.jpg

1008457c.jpg

Ανάλογα με το χρώμα του σκελετού σας στο σημείο αυτό, επιλέγετε και αντίστοιχο χρώμα μακαρονιού ώστε να μην ξεχωρίζει. (υπάρχει κόκκινο, λευκό, πράσινο, μπλε, κίτρινο κτλ)

1008458.jpg

τσεκάρετε τους σκελετούς σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το χρώμα του σκελετού σας στο σημείο αυτό, επιλέγετε και αντίστοιχο χρώμα μακαρονιού ώστε να μην ξεχωρίζει. (υπάρχει κόκκινο, λευκό, πράσινο, μπλε, κίτρινο κτλ)

Για αυτό επέλεξες μαύρο. Δε φαίνεται καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να λυγίσεις λιγάκι το συρματόσχοινο.

Επίσης ΝΑΙ είσαι ψείρας :p σιγά το σημάδι να 'ουμ' .

Για αυτό επέλεξες μαύρο. Δε φαίνεται καθόλου!

Εγώ φταίω ρε που κάθομαι και βγάζω φωτός και ποστάρω...μαύρο έβαλα επειδή μόνο αυτό είχα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φταίω ρε που κάθομαι και βγάζω φωτός και ποστάρω...μαύρο έβαλα επειδή μόνο αυτό είχα.

Άσε ρε τους κακεντρεχείς ξερόλες...

γιατι απλα δεν το λυγίσες προς τα πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε τους κακεντρεχείς ξερόλες...

γιατι απλα δεν το λυγίσες προς τα πάνω;

άμα το λυγίσει προς τα πάνω η κίνηση του derailleur θα το κόψει με τον καιρό

είμαι παθών :)

δλδ θα γίνει αυτό :

DSCN0397.jpg

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.