Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αφού θα αλλάξεις και τα χερούλια πάρε κάτι καλό...

Performance Comfort GR2-L (GFK)

Τα έχω στο σπαστό και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος

Δεν θυμάμαι βέβαια τι χρώμα ποδήλατο έχεις και αν ταιριάζουν τα άσπρα πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Tέλος αυτές οι χειρολαβές που βοηθάνε; 2012 Bike Bicycle Aluminum Alloy Handlebar Handle Bar Lock-On Grip End Control | eBay

Με αυτες μπορεις να κρεμασεις και καμια σακουλα απο supermarket κλπ :D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις.:)

Επειδή έχω λίγο μεγάλη παλάμη τα τωρινά grip είναι οριακά (μην πω και μικρά), οπότε αν αλλάξω το μήκος των νέων (+ τις ακριανές μπάρες) θα χωρέσουν όλα;

Θα πρέπει προφανώς να μετακινήσω φρένα/ταχύτητες προς τα μέσα έτσι;

Έχεις τις εξής επιλογές:

1) Μετακινείς τα πάντα προς τα μέσα

2) Αγοράζεις μακρύτερο τιμόνι

3) Αν τα grips είναι απο κάποιο σκληρό και άκαμπτο υλικό, μπορείς να τα έχεις να προεξέχουν λίγο. Να φτάσει δηλαδή το μέσα μέρος μέχρι τις μανέτες, να το βιδώσεις, και το έξω να βγαίνει μερικά εκατοστά απο το τιμόνι. Δε θα μπορείς να βάλεις μπάρες και δεν θα είναι οτι καλύτερο αισθητικά -εκτος αν κανεις καμια πατέντα και κολλήσεις τα καπάκια στο πλάι-, αλλά θα σου μεγαλώσει το τιμόνι ανέξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και best buy είναι αυτά New Folding Cycling Lock-on Bike Bicycle Handlebar Soft Rubber Hand Bar Grip | eBay πήρα αυτά επειδή μου άρεσαν 2 x Cycling Bicycle Road MTB Folding Bike Fashion Cosy Rest Handle Grip Bar End | eBay , φτηνά είναι ας κάνω τη δοκιμή.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και best buy είναι αυτά New Folding Cycling Lock-on Bike Bicycle Handlebar Soft Rubber Hand Bar Grip | eBay πήρα αυτά επειδή μου άρεσαν 2 x Cycling Bicycle Road MTB Folding Bike Fashion Cosy Rest Handle Grip Bar End | eBay , φτηνά είναι ας κάνω τη δοκιμή.:)

Δεν ξέρω κατά πόσο θα βολεύουν στο πιάσιμο αυτά που πήρες. Αλλά όπως είπες κιόλας, φθηνά ήταν :p Δεν χάνεις και πολλά να τα δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το παρακάτω φως, περιμένω να νυχτώσει να το δοκιμάσω. Από ποιότητα κατασκευής δείχνει εξαιρετικό πάντως.

SSC-P7 1200Lm LED Bicycle Light lamp HeadLight head RR | eBay

Link to comment
Share on other sites

ακομα να βραδιασει απο χθες??

Κοιτουσα κατι κινεζικα 3πλα που ειχα σταμπαρει τα αντιστοιχα απο magicshine.

Αντε πες καμμια αποψη να δουμε και μεις καμμια ασπρη ...νυχτα.

αν μπορεις βγαλε καμμια pic (2 δλδ) με full manual ιδιες ρυθμισεις πριν και μετα.(οχι σε τοιχο..εξω)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

ακομα να βραδιασει απο χθες??

Κοιτουσα κατι κινεζικα 3πλα που ειχα σταμπαρει τα αντιστοιχα απο magicshine.

Αντε πες καμμια αποψη να δουμε και μεις καμμια ασπρη ...νυχτα.

αν μπορεις βγαλε καμμια pic (2 δλδ) με full manual ιδιες ρυθμισεις πριν και μετα.(οχι σε τοιχο..εξω)

Χαχαχα, η αλήθεια είναι ότι έκανα μόνο μία μικρή βόλτα γύρω από το τετράγωνο χθες οπότε δεν είναι για πολλά συμπεράσματα, φαίνεται εξαιρετικό πάντως, θα προσπαθήσω για φώτο αύριο σε κανέναν σκοτεινό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION]

Πάντως εμένα τα Magicshine μου φαίνονται rebranded των κινέζικων, με μικρές διαφορές στο oring και στο υλικό που ακουμπάει στο τιμόνι. Κατά τα αλλά φαίνονται ολόιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.