Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

δεν ξερω αν ειναι παλιο το ποδηλατο σου ή νεο..(δλδ αν εχει ελευθερο η κασετα) αλλα οτι και να ειναι οι τιμες παιζουν απο 10-15Ε(δε πιστευω να θες deore ..αλλα και παλι κανενα 30αρι εχουν το φτηνοτερο) ..ενω αν ειναι αξονας κανα 5ευρω τα ρουλεμαν του κεντρου καπου εκει(αλλα δεν πιστευω να εχουν παθει κατι).

Σε πρωτη φαση αλλαξε ποδηλαταδικο :p ..

Σε δευτερη πηγαινε καπου αλλου και πες να σου ξεβιδωσουν την κασετα/ελευθερο (ο.τι εχεις) να δουν αν ειναι ενταξει.

(μαλλον ελευθερο εχεις το οποιο τα εχει παιξει...αλλα δεν βαζω και το χερι στη φωτια)

Λοιπόν, ακόμα δεν έχω ιδέα τι έγινε, αυτό που ξέρω είναι ότι η κοπέλα το πήγε κάπου άλλού, το είδε, του έριξε πίσω ένα spray (μην με ρωτήσετε τι spray), έκανε το πετάλι μερικές βόλτες γρήγορα προς τα πίσω, και τωρα παίζει μια χαρά.

Και πάλι, δεν έχω ιδέα τι έφταιγε. Δεν μπορείς να εμπιστευτείς στο Άμστερνταμ συνοικιακά ποδηλατάδικα.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από ποδήλατα οτι καλύτερα την αλυσίδα να μην την περνάμε με διάφορα γράσα, λάδια η τίποτα sprey,το μόνο που θέλει λέει είναι καθάρισμα μια στο τοσο με πετρέλαιο και πινέλο πέρασμα αλυσίδα-κασέτα

Ισχύει κάτι τέτοιο το έχετε ξανά ακούσει?

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από ποδήλατα οτι καλύτερα την αλυσίδα να μην την περνάμε με διάφορα γράσα, λάδια η τίποτα sprey,το μόνο που θέλει λέει είναι καθάρισμα μια στο τοσο με πετρέλαιο και πινέλο πέρασμα αλυσίδα-κασέτα

Ισχύει κάτι τέτοιο το έχετε ξανά ακούσει?

Καθάρισμα όπως το λες, μετά στέγνωμα, και μετά λαδάκι για αυτή την δουλειά από Shimano.

Λίγο λάδι όχι όσο είχα βάλει εγώ :p :P ([MENTION=9381]papajim[/MENTION] [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION])

Link to comment
Share on other sites

Σε όλο το Αμστερνταμ, λίγοι δρόμοι δεν έχουν bike lanes..

Σόρρυ παιδιά, αλλά είναι πραγματικά μαγευτικά εδώ από άποψη ποδηλάτων..

Όλο αυτό ήταν από ποδηλατόδρομους.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλο το Αμστερνταμ, λίγοι δρόμοι δεν έχουν bike lanes..

Σόρρυ παιδιά, αλλά είναι πραγματικά μαγευτικά εδώ από άποψη ποδηλάτων..

Όλο αυτό ήταν από ποδηλατόδρομους.

Το κακό είναι ότι μπαίνουν και τα μηχανάκια στους ποδηλατόδρομους όμως(τουλάχιστον στο κέντρο), εμένα με είχε εκνευρίσει τις λίγες ώρες που χρησιμοποίησα ποδήλατο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερις ανάδειξη του παγκόσμιου πρωταθλητή στο downhill. Για να δούμε ποιοι θα πάρουν φέτος τις πολυπόθητες ουρανιοτοξοφανέλες!!! Ακόμη και ο αγώνας των γυναικών φαίνεται ότι θα έχει ενδιαφέρον

Red Bull TV Live Δωρεάν και ζωντανά από τις 2 το μεσημέρι

(ΕΕST ζώνη ώρας δεν έχουμε στην Ελλάδα??)

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια τραβιούνται προς τα έξω τα χερούλια στο τιμόνι και είναι εκνευριστικό.

Δοκίμασα οινόπνευμα και azax στην τοποθέτηση αλλά πάλι τα ίδια...αυτά κάνουν δουλειά; Folding Bike Aluminum Plastic LOCK-ON Handlebar Grip +End Plugs Bicycle MTB Rode | eBay

Tέλος αυτές οι χειρολαβές που βοηθάνε; 2012 Bike Bicycle Aluminum Alloy Handlebar Handle Bar Lock-On Grip End Control | eBay

Link to comment
Share on other sites

Tέλος αυτές οι χειρολαβές που βοηθάνε; 2012 Bike Bicycle Aluminum Alloy Handlebar Handle Bar Lock-On Grip End Control | eBay

Όταν κάνεις ορθοπέταλο είναι πιο άνετα γιατί έχεις πιο ψηλά το σώμα.

Επίσης βοηθάνε και στην επιτάχυνση.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια τραβιούνται προς τα έξω τα χερούλια στο τιμόνι και είναι εκνευριστικό.

Δοκίμασα οινόπνευμα και azax στην τοποθέτηση αλλά πάλι τα ίδια...αυτά κάνουν δουλειά; Folding Bike Aluminum Plastic LOCK-ON Handlebar Grip +End Plugs Bicycle MTB Rode | eBay

Tέλος αυτές οι χειρολαβές που βοηθάνε; 2012 Bike Bicycle Aluminum Alloy Handlebar Handle Bar Lock-On Grip End Control | eBay

Δοκίμασε να βάλεις και σπρέι μαλλιών / λακ στα χερούλια πριν τα τοποθετήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Tέλος αυτές οι χειρολαβές που βοηθάνε; 2012 Bike Bicycle Aluminum Alloy Handlebar Handle Bar Lock-On Grip End Control | eBay

Παντού πλην στροφών και συχνών αλλαγών ταχυτήτων.

Δηλαδή, σε όσες ευθειες μπορείς να φανταστείς, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στις ανηφόρες, και πολύ καλά και σε "touring" φάση που καβαλάς ποδήλατο και απλά ποδηλατείς.

Δεν αλλάζει θέση το σώμα σου, αλλά για λόγους που δεν κατανοώ βολεύει, κάτι πρέπει να παίζει με τα κόκκαλα των χεριών.

Πάρε τα (και καλύτερα λίγο πιο μακριά), πάνε μια βόλτα και θα με θυμηθείς.

Αργότερα, αν καραγουστάρεις, παίρνεις και κάτι μανετάκια που βιδώνουν στις μανέτες των φρένων και είναι σαν προεκτάσεις, ώστε να μπορείς να φρενάρεις κρατώντας τα ακροτίμονα.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια τραβιούνται προς τα έξω τα χερούλια στο τιμόνι και είναι εκνευριστικό.

Δοκίμασα οινόπνευμα και azax στην τοποθέτηση αλλά πάλι τα ίδια...αυτά κάνουν δουλειά; Folding Bike Aluminum Plastic LOCK-ON Handlebar Grip +End Plugs Bicycle MTB Rode | eBay

Εγώ τέτοια έχω στο ποδήλατο μου καθώς είχα το ίδιο θέμα, και δεν κουνιούνται ρούπι.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις.:)

Επειδή έχω λίγο μεγάλη παλάμη τα τωρινά grip είναι οριακά (μην πω και μικρά), οπότε αν αλλάξω το μήκος των νέων (+ τις ακριανές μπάρες) θα χωρέσουν όλα;

Θα πρέπει προφανώς να μετακινήσω φρένα/ταχύτητες προς τα μέσα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.