Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

έπεσε όλη η άγρια φύση επάνω σου..

πάντως κάνεις λάθος.βγαίνεις αργά για να μη σε φάει η ζέστη όπως όλους μας αλλά φώτα δεν έχεις πάρε ένα απλό με 20 ευρώ τουλάχιστο γιατί σε -χτύπα ξύλο-σοβαροτερη πτώση η ζημιά θα υπερκαλύψει τα φώτα

επίσης,η avrg speed σου είναι μικρή.είναι λόγω ζέστης ή πήγαινες χαλαρά;είμαι σίγουρος ότι μπορείς να πας πολύ πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

έπεσε όλη η άγρια φύση επάνω σου..

πάντως κάνεις λάθος.βγαίνεις αργά για να μη σε φάει η ζέστη όπως όλους μας αλλά φώτα δεν έχεις πάρε ένα απλό με 20 ευρώ τουλάχιστο γιατί σε -χτύπα ξύλο-σοβαροτερη πτώση η ζημιά θα υπερκαλύψει τα φώτα

επίσης,η avrg speed σου είναι μικρή.είναι λόγω ζέστης ή πήγαινες χαλαρά;είμαι σίγουρος ότι μπορείς να πας πολύ πιο γρήγορα

Αφού ρε συ είχα τόσα σκηνικά. Μόνο με το αρχικό ξενέρωσα και δεν πήγαινα κομμάτια. Σταμάτησα και δύο φορές για να ελέγξω τι παίζει (αν έχει κανένα κεντρί, αν φούσκωσε). Μιλούσα στο κινητό για το τι πρέπει να κάνω. Με πήρε ένας άλλος φίλος και μου λεγε ότι πουλάει full deore xt 400 ευρώ (όποιος ενδιαφέρεται πμ :p ). Σταμάτησα σε ένα σπίτι για νερό, στούκαρα με το πουλί, στούκαρα μόνος μου :p και έκανα να βάλω την αλυσίδα μισή ώρα. Δεν έμπαινε η μαλάκω.

Και πάλι avg moving έχω 28,28

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσαμε... σε 99 ώρες! ΓΙΟΥΧΟΥΥΥΥ! Κάθομαι στο ξενοδοχείο τώρα με μια φανταστική θέα στη μεσόγειο.

Τζίσους κράιστ πάντως.. μαρτύριο ήταν μέσα σε τέτοια ζέστη.

Η τετάρτη ξεκίνησε πολύ καλά, ξεκινήσαμε πολύ νωρίς για να γλυτώσουμε την πολύ ζέστη κι είχαμε βρει ένα πολύ καλό ρυθμό, και χωρίς να το καταλάβουμε είμασταν σταη 150κ από τα 200 της ημέρας. Σε μια κατάβαση σφηνώθηκε σφύγγα στο κράνος και με τσίμπησε δυστυχώς στο κεφάλι. Επιτόπου με έπιασε τρελός πονοκέφαλος και σταματήσαμε στο πρώτο φαρμακείο. Δυστυχώς το στομάχι μου μετά από αυτό έγινε χάλια κι αναγκαστήκαμε να ανεβούμε το τελευταίο βουνό με ρυθμούς χελώνας, η ζέστη δεν βοηθάγε κιόλας. Με το που φτάσαμε έβγαλα τα σωθηκά μου και με το ζόρι έφαγα μισή μπριζόλα κι έκανα έναν χάλια ύπνο. Η πέμπτη ήταν η χειρότερη μέρα που είχα ποτέ στο ποδήλατο. Κατάφερα να φάω μόνο 2 φέτες ψωμί με βούτυρο για πρωινό και μισό μπιφτέκι. Αυτά με κράτησαν για τα 90χλμ της διαδρομής όπου και τα έβγαλα στο τέλος του τελευταιου βουνού. Με τα πολλά κατεβήκαμε μια διαδρομή 45χλμ και φτάσαμε στο ξενοδοχείο. Σκέφτηκα πολλές φορές να μπω μέσα στο βαν, αλλά έλεγα στον εαυτό μου ότι φτάσαμε μέχρι εδώ για να τα παρατήσουμε; NO! Πρώτη φορά κάνω 130χλμ χωρίς να έχω φάει τίποτα, δε το συνιστώ σε κανέναν, τραγική εμπειρία απλά είναι μια εικόνα για το τι ειναι ικανό το σώμα να ανταπεξέλθει.

Σήμερα ήταν μια εύκολη μέρα, αλλά η κούραση των προηγούμενων ημερών κι η εξάντληση από την πείνα και την ζέστη την έκαναν λίγο πιο δύσκολη. Όπως και να χει.. τα καταφέραμε, κι οι δέκα μας!

Φώτος κτλ από αύριο..

Raid Day3 by astranoc at Garmin Connect - Details

Raid Day4 by astranoc at Garmin Connect - Details

Raid Day5 by astranoc at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

Παλεύοντας με το κοντεράκι του Lidl....:rant:

νομίζω ότι το εχω ξαναγράψει στο παρελθόν.δεν λειτουργεί δίπλα στα φώτα του ποδηλάτου

όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω ένα σε φίλο,μου πήρε 2 ώρες (δεν έβλεπε τον σένσορα στα 20 εκατοστά απόσταση) και αποτέλεσμα μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Kαμια καλη μαλακη ανετη σελα; Για ριξτε προτασεις....

Μετα απο λιγη ωρα μ αυτη που εχω νιωθω οτι δεν θα ξεκολλησω απο πανω της, εχω πιαστει απιστευτα. Επισης προχτες που εκανα ενιωθα ενα τσιμπιματακι στο δεξι "μπαλακι" :help:

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσαμε... σε 99 ώρες! ΓΙΟΥΧΟΥΥΥΥ! Κάθομαι στο ξενοδοχείο τώρα με μια φανταστική θέα στη μεσόγειο.

Τζίσους κράιστ πάντως.. μαρτύριο ήταν μέσα σε τέτοια ζέστη.

Η τετάρτη ξεκίνησε πολύ καλά, ξεκινήσαμε πολύ νωρίς για να γλυτώσουμε την πολύ ζέστη κι είχαμε βρει ένα πολύ καλό ρυθμό, και χωρίς να το καταλάβουμε είμασταν σταη 150κ από τα 200 της ημέρας. Σε μια κατάβαση σφηνώθηκε σφύγγα στο κράνος και με τσίμπησε δυστυχώς στο κεφάλι. Επιτόπου με έπιασε τρελός πονοκέφαλος και σταματήσαμε στο πρώτο φαρμακείο. Δυστυχώς το στομάχι μου μετά από αυτό έγινε χάλια κι αναγκαστήκαμε να ανεβούμε το τελευταίο βουνό με ρυθμούς χελώνας, η ζέστη δεν βοηθάγε κιόλας. Με το που φτάσαμε έβγαλα τα σωθηκά μου και με το ζόρι έφαγα μισή μπριζόλα κι έκανα έναν χάλια ύπνο. Η πέμπτη ήταν η χειρότερη μέρα που είχα ποτέ στο ποδήλατο. Κατάφερα να φάω μόνο 2 φέτες ψωμί με βούτυρο για πρωινό και μισό μπιφτέκι. Αυτά με κράτησαν για τα 90χλμ της διαδρομής όπου και τα έβγαλα στο τέλος του τελευταιου βουνού. Με τα πολλά κατεβήκαμε μια διαδρομή 45χλμ και φτάσαμε στο ξενοδοχείο. Σκέφτηκα πολλές φορές να μπω μέσα στο βαν, αλλά έλεγα στον εαυτό μου ότι φτάσαμε μέχρι εδώ για να τα παρατήσουμε; NO! Πρώτη φορά κάνω 130χλμ χωρίς να έχω φάει τίποτα, δε το συνιστώ σε κανέναν, τραγική εμπειρία απλά είναι μια εικόνα για το τι ειναι ικανό το σώμα να ανταπεξέλθει.

Σήμερα ήταν μια εύκολη μέρα, αλλά η κούραση των προηγούμενων ημερών κι η εξάντληση από την πείνα και την ζέστη την έκαναν λίγο πιο δύσκολη. Όπως και να χει.. τα καταφέραμε, κι οι δέκα μας!

Φώτος κτλ από αύριο..

Raid Day3 by astranoc at Garmin Connect - Details

Raid Day4 by astranoc at Garmin Connect - Details

Raid Day5 by astranoc at Garmin Connect - Details

Eιναι η "τρέλα" που κουβαλας για το χομπυ σου (ποιοδηποτε και να ειναι αυτο).

Ειναι κομμάτι πραγματικής ευτυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Kαμια καλη μαλακη ανετη σελα; Για ριξτε προτασεις....

Μετα απο λιγη ωρα μ αυτη που εχω νιωθω οτι δεν θα ξεκολλησω απο πανω της, εχω πιαστει απιστευτα. Επισης προχτες που εκανα ενιωθα ενα τσιμπιματακι στο δεξι "μπαλακι" :help:

Εμένα με έχει βολέψει αυτή αφου πέρασαν άλλες 2 κάτω απο τον πωπό μου :p

Monte Grappa Argo 1370 Μαύρο

αλλα εάν δεν έχεις συνηθίσει στην αρχή όλες σκληρές θα σου φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.