Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

βαλε δευτερη βιδα και αν δε χωραει βαλε γκροβερ.

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION]..

Το τεφλον το βαζεις με φορα ωστε στο βιδωμα να μη μαζευει:p

(αν το δοκιμασες καποια φορα και σου μαζεψε...επρεπε να το κανεις απο την αναποδη)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] Εάν το πρόβλημά σου είναι μόνο οι ανακλαστήρες δεν ξέρω τι να σου πω, εάν όμως σε ενδιαφέρει να αλλάξεις πετάλι δες αυτά

BPD-32 - Pedals - BBB

είναι μεγαλύτερα από αυτά που έχεις και προσφέρουν πολύ καλύτερο πάτημα, ειδικά στα όρθια :p (Ανακλαστήρες δεν έχουν , βάζεις τους παλιούς.)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] Εάν το πρόβλημά σου είναι μόνο οι ανακλαστήρες δεν ξέρω τι να σου πω, εάν όμως σε ενδιαφέρει να αλλάξεις πετάλι δες αυτά

BPD-32 - Pedals - BBB

Έχω λειτουργικό πρόβλημα...ξεβιδώνουν συνέχεια οι πλαϊνές βιδούλες, κουνιούνται τα πεντάλ και δεν μπορείς να κάνεις βόλτα. Κόντεψα να πέσω μια φορά....

Ερωτήσεις (2):

-Όλα τα πεντάλ βιδώνουν σε όλους τους βραχίονες; (το σπείρωμα είναι το ίδιο σε όλα?)

-Βλέπω άλλα έχουν εσωτερικό ρουλεμάν ενώ άλλα όχι, και διάβασα ότι το εσωτερικό είναι καλύτερο όταν πέφτουν λάσπες κτλ. Ισχύει;

Ωραία αυτά που πρότεινες...κάτι ανάλογου σχεδίου προσιτό σε ανοδιωμένο κόκκινο παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Η καλή η ποδηλατοβόλτα από την αρχή φαίνεται...

SportsTrackLive | Map

Στα 35 λεπτά, ενώ είχα ανοίξει λίγο το jersey για να δροσίζομαι, καρφώνεται μάλλον μία μέλισσα στο στέρνο και γλυστράει μέσα στο jersey. Κόβω ταχύτητα, πάω να ανοίξω το jersey να τη βγάλω και νοιώθω ένα τσίμπημα στο στηθός. Προχωράω σιγά σιγά σκεπτόμενος τι ήταν πιο σωστό. Να επιστρέψω και να βρω κανένα φαρμακείο ή να συνεχίσω; Κλασσικός ..... συνεχίζω νοιώθοντας επί καμιά ώρα το τσίμπημα και το χτυπηματάκι, τα οποία είχαν φουσκώσει κιόλας.

Συνεχίζω ακάθεκτος και σε κάποια φάση χτυπάει και ένα ζουζούνι στο φρύδι και μπαίνει μέσα από τα γυαλιά. Ευτυχώς από τον αέρα πήρε δρόμο γρήγορα.

Προχωράω και άλλο, ψιλοχαμένος γιατί δεν είχα φώτα (@9:30) και χωρίς πολύ νερό, αλλά βρίσκω σε ένα σπίτι κόσμο, ανεφοδιάζω και συνεχίζω μια χαρά.

Αφού βγαίνω στον κεντρικό, μετά από κανένα χιλιόμετρο κοπανάει ένα πουλί (?) στον ώμο (ήταν ψιλομαλακό, αλλά είχε μεγάλη μάζα). Ότι να 'ναι λέω.

Και φτάνουμε στο καλύτερο. Στον κεντρικό είχε σε ελάχιστα σημεία φώτα. Σε κάποια φάση γινόταν και μονός για καμιά 10αριά χιλιόμετρα και πήγαινα μέση - άκρη αναλόγως αν ερχόταν κάποιος από πίσω. Ε, εκεί που είχα κάνει τα 9 και έβλεπα επιτέλους στο 1 χιλιόμετρο να γίνεται διπλός και φωτισμένος, βλέπω φώτα από πίσω, πάω άκρη και συνεχίζω λίγο πιο άκρη και κατεβαίνω από την άσφαλτο στο χώμα απότομα και....

NFBQt.jpg

i4QKK.jpg

Μία γενναιόδωρη εκδορά στα μέσα του αριστερού μπουτιού-λώκου, και αρκετές μικροεκδορές στο αριστερό χέρι. Επίσης γδάρσιμο/σκίσιμο σορτς, αριστερού παπουτσού/γαντιού/bar tape. Το ποδήλατο ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα :p

Ήταν και αυτό μια εμπειρία :p

Συμπέρασμα: Αλλή φορά νωρίτερα, γιατί δεν ξέρω αν πάρω φώτα :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

ώπ συνάδελφε , σαβούρα δεν έφαγα αλλά όυτε εγώ είχα φώτα σήμερα κατέβαινα το βουνό μια ώρα γιατί δεν έβλεπα Jesus :p

(Ευτυχώς είχε ο Havic)

Ποιός τα χ@ζει τα φωτάκια.. μην πάρεις:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.