Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

βγηκα σημερα ,ξεκιναω απο καλλιθεα , πηγα αναβαση Υμηττου , συνεχισα απο το νοτιο τμημα που ειναι χωματοδρομος....αρχισα να κατεβαινω.Αλλα η καλη μας η COSMOTE με το σημα καμπανα , ΔΕΝ ειχα ιντερνετ ουτε δικτυο και ετσι ΔΕΝ μπορουσα να βρω τους χαρτες του google maps.

ως αποτελεσμα να φτανω σε αδιεξοδους , να γυρναω πισω..να παιρνω τον αλλον δρομο , αδιεξοδος παλι , να γυρναω παλι πισω...

και εν τελη να γυρναω απο την ασφαλτο που ειχα ανεβει.

ολη αυτη η ταλαιπωρια κρατησε περιπου 45λεπτα...

για καποιο λογο το sport tracker δεν μπορει να κανει sync την διαδρομη να δειτε να γελασετε...

μπα ;

φοβηθηκε και εγινε sync?

http://www.sports-tracker.com/#/workout/gomar_4/betgd3ol1a4d0vff

τα πραγματκα χιλιομετρα/ωρα δεν ειναι αυτα που λεει το γραφημα.συμφωνα με το κοντερ ειδα 75 κοντα

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] κατεβασε το locus pro για android, μπορεις να χαραξεις μια διαδρομη με στο ride with gps να κατεβασεις το kml αρχειο και μετα να το βαλεις στο κινητο για να σε κατευθυνει. Εχει λειτουργεια που κατεβαζεις τους χαρτες απο πριν και δεν χρειαζεται να εισαι online.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια φοβερή συσκευή που λέγετε GPS θα σου έκανα καλό εσένα γιατί με τις βόλτες που κάνεις μπορεί να βγείς σε καμιά Παπούα!

gps εχω αγορινα μου...

[MENTION=9964]snik[/MENTION] σε ευχαριστω αγορι! θα το δω!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΤΑ ΤΟ....ΠΕΕΤΤΑΑΑΑΑ ΤΟΟΟΟΟΟ :p

Aνταλασσω ηλιολουστες μερες με απλες βροχες (οχι καταιγιδες) .

Δεν ευθυνομαι για τις μεγιστες θερμοκρασιες.

εδιτ

Εχεις μεγαλα χερια (για το σωμα σου) ή απλα σκυβεις τοσο οταν πιανεις χαμηλά?

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εδω τι εκδοση ειναι; δεν βρισκω στο google

Cyclist.gr - Shimano ST-R221 Λεβιεδομανέτες 8απλές

ούτε γω :p δεν ξέρω.

Να ρωτησω ρε παιδια,

επειδη οπως εχω πει πρεπει να αλλαξω shifters αφου ο ενας ειναι σπασμενος, μπορω να βαλω πχ shifter για 8 ταχυτητες, αλλα να κρατησω προς το παρον την 6αρα κασσεττα; μετα αν αποφαισω να συνεχισω, βαζω την 8αρα κασσεττα που μου εδωσε ο φραγμας και αλλαζω και το κεντρο τροχου οπως μου ειπατε οτι χρειαζεται. Εκτος και αν με καποιο τροπο μπορω να βαλω την κασσεττα χωρις να αλλαξω κεντρο.

Τα δύο άκρα που θα ρυθμίσεις (1ο και 6ο γρανάζι) μάλλον θα δουλεύει αλλά στις μεσαίες ενδέχεται να έχεις πρόβλημα και να τρίβετε η αλυσίδα στα πλαϊνά τον γραναζιών, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, καλύτερα μίλα με το μάστορα που θα το φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Bασικα αμα δεις εδω τα τελευταια 3-4 μηνυματα, αν ισχυουν αυτα που λεει το παιδι ισως δεν μπορω να βαλω πιο μεγαλη κασσεττα λογω ανοιγματος του σκελετου μου. Ακομα και για τα vbrakes δεν ειμαι σιγουρος. Περιμενω να μου το στειλουν απο Ναξο για να τα δω απο κοντα και μετα βλεπουμε:yes2:....

http://www.podilates.gr/node/23761#comment-199756

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Bασικα αμα δεις εδω τα τελευταια 3-4 μηνυματα, αν ισχυουν αυτα που λεει το παιδι ισως δεν μπορω να βαλω πιο μεγαλη κασσεττα λογω ανοιγματος του σκελετου μου. Ακομα και για τα vbrakes δεν ειμαι σιγουρος. Περιμενω να μου το στειλουν απο Ναξο για να τα δω απο κοντα και μετα βλεπουμε:yes2:....

ideal prorider αναβαθμιση | Ποδήλατα στους δρόμους, στα τραίνα, στο Μετρό!

Πάρε χάρακα και πήγαινε μέτρα… αν είναι μετά το 1996 μάλλον είναι 13.5cm οπότε δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.