Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

τι να σου πω αλλα κοιτας στη φωτο εσυ αλλα εγω, και παλι ειναι defacto ανδρικος-γυναικειος σκελετος, μαλιστα καποιοι απτους γυναικειους μοιαζουν με τους ανδρικους με λιγο χαμηλοτερο toptube.

>μην σου πω δηλαδη οτι το κοριτσι ειναι απλα ενα μοντελακι για το bike, reba μπροστα και radon? :p

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] thanks για τις πληροφορίες κατάλαβα τουλάχιστον την διαφορά trekking με mtb :)

Οπότε με βλέπω για ένα σετάκι με ρούχα, παπούτσια σαν την κοπέλα απο πάνω και ένα mtb. :red:

Στο θέμα σκελετού επιμένω ότι δεν μου αρέσε η λοξή σωλήνα στα γυναικεία

και ενα ΜΤΒ αντιστοιχο....βεβαιως βεβαιως.

το καλο εργαλειο θελει και τον καλο μαστορα :p

Link to comment
Share on other sites

και ενα ΜΤΒ αντιστοιχο....βεβαιως βεβαιως.

το καλο εργαλειο θελει και τον καλο μαστορα :p

Εννοείται βεβαίως βεβαίως.

Μην με αρχίσετε σε βομβαρδισμό πληροφορίας όμως και πάλι γιατί με βλέπω να καταλήγω σε κάτι τέτοιο :p

The Bamboo Bicycle | Bike | Gear

Bamboo Bike Maker Grows His Frames, Bonsai Style | Gadget Lab | Wired.com

Link to comment
Share on other sites

ρε συ karmen, δεν εχουν το καβαλο οι γυναικες που εχουν οι αντρες. Και ΟΚ καταβαση μονοπατι κ παμε, κ εγω μαζι σου, θα πρπει να εισαι σχετικα ψηλα στη σελα...πως θα ανεβαινεις μετα πανω θα το πλαγιαζεις κ θα το καβαλας? ξερω γω τι να πω...

ενω παιρνεις ενα full combat well suited woman ποδηλατο κ μαγευεις με τις φιγουρες οχι με το ισιο toptube..

Link to comment
Share on other sites

Να διαχωρίσω κάποια πράγματα. Δεν θα βγω για γκόμενο έξω να θέλω να κάνω φιγούρες και να μαγεύω με φιγούρες ρε συ fotme. Ενα έχω και με παλεύει... Αγιος άνθρωπος πραγματικά.

Οπότε απο θέμα εμφάνισης είμαι κάθετη. Θέλω κάτι να μου αρέσει αρχικά στο μάτι. Για τις πλαγιές και τα σχετικά είναι κάτι που αυτή την στιγμή δεν με πολυαπασχολεί...

Link to comment
Share on other sites

ο εκπροσωπος του κυβου ειπε την αποψη του για τον τυπο ποδηλατου.(συμφωνειτε με αυτο ; τουλαχιστον να κατασταλαξει καπου η κοπελα)

για την διαφορα γυναικειου σκελετου δεν γνωριζω

πιστευω ομως πως αν παρει small (λογω υψους small θα θελει λογικα) και σε συνδιασμο την ουτως η αλλος ελαφρια κλιση που εχει ο σκελετος , δε θα της δημιουργησει προβλημα.

και δεν νομιζω να ειναι θεμα τοσο υψους καβαλου , αλλα θεμα πρακτικο..

προφανως βγηκε ο πολυ γυναικειος χαμηλος σκελετος για να εχουν την ανεση να ανεβαινουν σε ποδηλατο φορωντας φουστα χωρις να αποκαλυπτονται τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

ε αμα δεν πας σε πλαγιες, τοτε εισαι για τρεκιν. και στην τελικη δεν σου κανει, το διωχνεις πολυ ευκολα (κ ενα mtb βεβαια).

Τις φιγουρες θα τις κανεις γτ θα νοιωθεις ωραια πανω στο ποδηλατο, θα σου καθεται καλα. Ουτε για το εφε ουτε για τιποτα αλλο, καθαρα ανατομικο.

Τι να πω, μπορει να ειμαι εγω, δεν μου αρεσει τοσο γυναικα πανω σε ανδρικο σκελετο, ιδιως αν ειναι city χρηση κ οχι καθαρα performance. Πως να το κανουμε, κυρια στο σαλονι, ....

Link to comment
Share on other sites

και δεν νομιζω να ειναι θεμα τοσο υψους καβαλου , αλλα θεμα πρακτικο..

προφανως βγηκε ο πολυ γυναικειος χαμηλος σκελετος για να εχουν την ανεση να ανεβαινουν σε ποδηλατο φορωντας φουστα χωρις να αποκαλυπτονται τα υπολοιπα

αυτο λεω, δεδομενου του πιο κοντου καβαλου*, δεν θα ειναι ανετες στις κινησεις τους...κριμα ειναι.

*πιο κοντου διοτι ειναι πιο μικροσωμες, clock to clock δεν ξερω..

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]...συμβουλή για να ξεμπερδεύεις. Άκουσε με και δεν θα χάσεις!

Το ποδήλατο που διάλεξες στην αρχή είναι overkill για σένα και θα σε καλύψει παντού!

-Αύριο το πρωί googl-αρε το ποδήλατο που έχεις σταμπάρει εξαρχής και σου αρέσει.

-Ξεκινάς τηλέφωνα στα μαγαζιά να δεις αν το έχουν εκεί να το δεις.

-Τρίτη πρωί πας να το δεις, σου φτιάχνουν την σέλα, κάνεις βόλτα το τετράγωνο, το ερωτεύεσαι και το αγοράζεις!

-Κάνεις τα γλυκά μάτια στον πωλητή να σου κάνει δώρο φώτα/έκπτωση.:p

-Τετάρτη απόγευμα περιμένουμε photo!:clap::D:jump1:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]...συμβουλή για να ξεμπερδεύεις. Άκουσε με και δεν θα χάσεις!

-Κάνεις τα γλυκά μάτια στον πωλητή να σου κάνει δώρο φώτα/έκπτωση.:p

-Τετάρτη απόγευμα περιμένουμε photo!:clap::D:jump1:

μονο αν παει μονη της, αν παει με το αγορι της δεν κανει..

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα και αυτοι που προτεινουν trecking θα θελα να μου αιτιολογησουν το γιατι.

εκτος αν ειμαστε της λογικης

"ενταξει μωρε γυναικα ειναι παρτης ενα εκει να χαρει"

Link to comment
Share on other sites

τετοιου τυπου μου αρεσου πολυ για γυναικες, βεβαια δεν ειναι τα μονα, αλλα ειναι πολυ τουμπανο το ποδηλατο (το συγκεκριμενο ειναι παραδειγμα).

SCOTT VENTURE 40 - Touring/Trekking bikes - Ποδήλατα για άσφαλτο - Ποδήλατα | τα πάντα για τα ποδήλατα

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα και αυτοι που προτεινουν trecking θα θελα να μου αιτιολογησουν το γιατι.

εκτος αν ειμαστε της λογικης

"ενταξει μωρε γυναικα ειναι παρτης ενα εκει να χαρει"

Δεν θα πάει χώμα...θέλει ένα ποδήλατο να μετακινείται στο κέντρο και να ψιλοβολτάρει/ψιλογυμνάζεται.

Link to comment
Share on other sites

το αν θα παει χωμα δε το ξερει ουτε η ιδια απο τωρα..κανοντας trecking ποδηλατο δε της δινει το ιδιο το ποδηλατο την πολυτελεια να γευστει απο χωματινη διαδρομη.

(ενα μειον)

επισης μιας και θα θελει να ασχοληθει σοβαρα (παραπανω απο μια απλη μετακινηση) και αποκτησει καποιες παρεες , οταν η παρεα θα κανονισει βολτα καπου σε πιο δυσβατο μερος , η κυρια Καρμεν δε θα μπορει να ακολουθησει...

δεν ειναι τυχαιο που οσοι θελουν να δουν πιο σοβαρα το ποδηλατο , ξεκιναν με trecking αλλα καταληγουν σε αγγελιες.

Σου εχω πει τοσα αρνητικα..Πες μου ΕΝΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ θετικο που υπερτερει το trecking

συγχωρεστε με που επιμενω αλλα εχω μαθει στις αγορες μου να μη βλεπω μονο το τωρα αλλα και το αυριο

οπως επισης να ζυγιζω θετικα και αρνητικα.

σου εξηγησα και σε p2p καρμεν τις διαφορες.

Οπως ειπα και πριν 2 σελιδες.Αν και διαφωνω με τα τρεκιινγκ , αν επιμενεις σε ποδηλατο πολης σου ερχεται κουτι ο κυβος η καθε κυβος

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] συμφωνούμε...καλά τα λες, αλλά η ίδια λέει μόνο άσφαλτο και ερασιτεχνικά.

Βασικά κάποιος πρέπει να της εξηγήσει τις διαφορές δρόμου/mountain/trecking γιατί δεν ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

οτι και ναναι γυναικειο ομως ετσι Ιασωνα>? να ειναι ωραιο, ταιριαστο κ κομψο..

ΓΟμαρ, αυτο εδω τι σου λεει? http://www.grammariosbikes.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-gear.tpl&product_id=1489&category_id=155&option=com_virtuemart&Itemid=100012

Η μόνη διαφορά της γυναικείας ανατομίας σε σχέση με το ποδήλατο είναι στο μήκος.

Εμείς σκύβουμε στο τιμόνι λυγίζοντας την μέση ενώ οι γυναίκες λυγίζουν και την πλάτη. Απλά κονταίνεις το λαιμό και υψώνεις λίγο το τιμόνι.

Αλλάζεις και τη σέλα λόγο φαρδύτερης λεκάνης

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω και εγώ non cube trekking

Η μετακίνηση στην πόλη θα είναι ευκολότερη...

Μόνο εάν πλακώσει τα μονοπάτια στον Υμηττό ή ζυγίζει 950 κιλά θα έχει θέμα με το trekking στο βουνό. Για πατημένους δασικούς είναι υπεραρκετό

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω και εγώ non cube trekking

Η μετακίνηση στην πόλη θα είναι ευκολότερη...

Μόνο εάν πλακώσει τα μονοπάτια στον Υμηττό ή ζυγίζει 950 κιλά θα έχει θέμα με το trekking στο βουνό. Για πατημένους δασικούς είναι υπεραρκετό

πως βγαζουμε το συμπερασμα πως ΜΤΒ = μονοπατια

δε μπορω να το καταλαβω.

και με κουρσα αν θες πας στο χωμα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.