Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

χαλαρα ρε μλκ, μην τρελενεσαι!!! Θελει να διαπιστωσει οτι οντως εισαι ο προταθληταρας του lab, δυναμη κ ο l2phile. Γιατι δεν κανετε μια Ελληνικη αντιπροσωπευση της Canyon, παλικαρια μου με τις φουξια τις μπλουζες, ε?:p

Link to comment
Share on other sites

χαλαρα ρε μλκ, μην τρελενεσαι!!!
:T:
αν γνωριζες εστω και λιγο πως ειναι τα βουνα , θα γνωριζες οτι εστω καποια τμηματα των 22χιλιομετρων αναβασης εχει και ισια τμηματα.

Τότε γιατί έγραψες ελάχιστη κλίση 10% και όχι 0% ή -1% ? :p

Γενικά δεν μου αρέσουν οι υπερβολές. Προτιμώ ένα avg grade τόσο με μέγιστη τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου το είπες. Το quot-αρα κιόλας.

Αν πάλι στην ανάβαση μετράμε μόνο την θετική κλίση, γιατί δεν είπες ως ελάχιστη την 0,000...001% και είπες την 10% ;

Επίσης αν τα 22 χιλιόμετρα ήταν μόνο ανάβαση (δλδ 0,000...1% κλίση και πάνω) πόσα έκανες συνολικά;

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] : Δεν το είχα δει. Πιάσε από εδώ και κάτω :p

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου το είπες. Το quot-αρα κιόλας.

Αν πάλι στην ανάβαση μετράμε μόνο την θετική κλίση, γιατί δεν είπες ως ελάχιστη την 0,000...001% και είπες την 10% ;

Επίσης αν τα 22 χιλιόμετρα ήταν μόνο ανάβαση (δλδ 0,000...1% κλίση και πάνω) πόσα έκανες συνολικά;

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] : Δεν το είχα δει. Πιάσε από εδώ και κάτω :p

τι προβλημα εχεις ρε Αλεξ ;

πολυ απλα ειχαμε 22 χιλιομετρα αναβαση.οι οποιες ανηφορες ηταν απο 10 εως 18% !! ποσο πιο απλα να το πω ;

θες μηπως να προσθαφαιρεσω ποσα τμηματα ηταν ισιωμα ποσα μετρα καναμε να φτασουμε στο 10% κλιση για να σου βγαλω ενα avg grade της συνολικης αναβασης ;

θα εισαι ευχαριστημενος τοτε ;

η διαδρομη εχει ανηφορες 10-18% κλιση.Αν εισαι ποδηλατης θα πρεπε να καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο.

υπερβολη δεν υπαρχει πουθενα.

Υπερβολικος εισαι εσυ που καθεσαι και παιζεις με τα νουμερα ενω η ουσια ειναι η αλλη.

sorry [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] αλλα ειναι αδικο να μας βγαινουν οι τιτλοι αδικα εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καμάρια μέσα στην βδομάδα παίρνω το πρώτο μου ποδήλατο μετά την ενηλικίωσή μου (πωπωπω μιλάμε πέρασαν εκατό χρόνια απο τότε :p)

Μετά απο συνομιλία μου με τον Γιώργο (greekfragma) κατέληξα σε αυτό το ποδήλατο

GrammariosBikes.com - Cube LTD CLS 2012

Βέβαια θέλω να δω και άλλα ποδήλατα εκτός απο το παραπάνω, αλλά επειδή αν μου γυαλίσει κάτι δύσκολα αλλάζω γνώμη, μάλλον σε αυτό θα καταλήξω :)

Δεν θα κάνω τρελή χρήση, υπολογίζω κανένα 2ωρο ανα 2 μέρες και οι διαδρομές δεν θα περιέχουν κατσάβραχα :p.

Οπότε πέρα απο το ποδήλατο λογικά θα χρειαστώ κράνος, κανένα παγουράκι για νεράκι, φώτα... Αυτά σκέφτομαι. Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει;

Το θέμα αποθήκευσης δεν με απασχολεί, καθώς θα είναι σε εσωτερικό χώρο το bike όταν δε το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τίτλος μωρέ; Έχεις φρικάρει, επειδή σου είπα ότι τα φουσκώνεις λίγο.

Απλά πες μου πως βγήκε η ελάχιστη κλίση.

Όλη αυτήν η φάση μου θυμίζει έναν τύπο που ζητούσε από τον developer ενός gps tracking software να βάλει και ελάχιστη ταχύτητα...και επέμενε κιόλας !!!!

Από την χθεσινή βόλτα...

"Max Grade 10.0 %

Avg. Grade 0.1 %"

Πως πρέπει να περιγράψω την βόλτα; 32 χιλιόμετρα με ελάχιστη κλίση 9% και μέγιστη 10%;

Link to comment
Share on other sites

ρε συ δεν ξέρω τίποτα απο ποιότητες κλπ σε ποδήλατα. Θα με καλύψει κάτι τέτοιο;

Γύρο ακρόπολης σκέφτομαι και να κατεβαίνω καμια φορά δουλειά με το ποδήλατο. Απο Κουκάκι δηλαδή να πηγαίνω κοντά στο Πανεπιστήμιο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ στο φθηνότερο. Απλά να είναι 28άρες οι ρόδες. (το prorider έχει 26" )

EDIT:

ρε συ δεν ξέρω τίποτα απο ποιότητες κλπ σε ποδήλατα. Θα με καλύψει κάτι τέτοιο;

Εμένα για δουλειές μέσα στην πόλη, αλλά και για μεγάλες βόλτες εκτός, με καλύπτει Ideal Prorider 12ετίας. Σκέψου πόσο καλύτερο θα είναι το φετινό. Απλά καλύτερα είναι να πάρεις με μεγάλες ρόδες. Το Cube φαίνεται να έχει (από την φώτο) αλλά δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για δουλειές μέσα στην πόλη, αλλά και για μεγάλες βόλτες εκτός, με καλύπτει Ideal Prorider 12ετίας. Σκέψου πόσο καλύτερο θα είναι το φετινό. Απλά καλύτερα είναι να πάρεις με μεγάλες ρόδες. Το Cube φαίνεται να έχει (από την φώτο) αλλά δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα.

Ωραία αν κατάλαβα λοιπόν καλα ζητάω bike με 28άρες ρόδες. Ευτυχώς θα πάω παρέα με φίλο που ξέρει αρκετά πράγματα απλά θέλω να ξέρω περίπου τι να κοιτάξω. Θέλω να έχω και άποψη τρομάρα μου :p

Για αξεσουάρ έχουμε κάποιες προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

ρε συ με χαλάει που στα γυναικεία η σωλήνα είναι λοξή :/

Οκ, απλά η γεωμετρία θα είναι πιο κατάλληλη για γυναικείο σωματοτυπο.

Και μέσα στη πόλη θα είναι και πιο άνετο.

Link to comment
Share on other sites

και 26 και 28 και τρελο dahon με ενα ebike kit μπορει να παρει που ειναι κ η δικη μου επιλογη!

Ειμουνα στον πιρανχα εχτες κ ειδα τα σπαστα που εβγαλε ο γιος του dahon, δεν θυμαμαι το brand name, αλλα κ καλα τα εσπσε με τον πατερα του γτ δεν θελει να ειναι τοσο κινεζιες μιας κ τα εργοστασια πηγαν κινα..

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.