Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

ηρακλειο - λαστρος - Iraklion, Kriti, GR

το σκεφτομαι για το καλοκαιρι............(αν ειχα κουρσα εννοειται πως θα το επιχειρουσα)

εχω κανει και παραπανω με το ΜΤΒ αλλα οχι τοσα υψομετρικα και επισης δε ξερω που θα εχω τα πραγματα μου :p

Link to comment
Share on other sites

δε με φοβιζει τοσο το 19,4% σε ασφαλτο.

η ζεστη το ποδηλατο και τα χιλιομετρα ειναι το προβλημα.Σιγουρα αν δεν ημουν τουριστας και εμενα εκει θα το εκανα.

αν βρω τροπο να ξεφορτωθω τα πραγματα , τοτε θα παω με το ποδηλατο.

την διαδρομη την εχω κανει με το αμαξι , αλλα ειναι αρκετα δυσκολη σε 2-3 σημεια και επικινδυνη λογω αμαξιων.

αυτη ας πουμε με κουρσα σε συνδιασμο καλης προετοιμασιας δε με κουρασε

kallithea - axladi with bike - Kallithea, Attica, GR

Link to comment
Share on other sites

πόση απόσταση είναι όμως αυτό το 19,4%;για 100-200 μέτρα με λίγο ζόρι θα βγαίνει

πάνω από 15% εγώ δεν μπορώ να πάω για πάνω από 1-2 χιλιόμετρα πάντως :o

Βουνο Οιτη για 22χιλιομετρα ανηφορας βουνου με λασπες που το ποδηλατο να γλυστραει αντι να τσουλαει , το λιγοτερο 10% εως και 18%

Link to comment
Share on other sites

Βουνο Οιτη για 22χιλιομετρα ανηφορας βουνου με λασπες που το ποδηλατο να γλυστραει αντι να τσουλαει , το λιγοτερο 10% εως και 18%

From wiki

Η ψηλότερη κορυφή της, ο Πύργος, έχει υψόμετρο 2.152 μέτρα

Σε 22χμ με κλίση 10% ανεβαίνεις 2,2χμ. Έκανες πρώτα ένα μακροβούτι 48 μέτρα και ξεκίνησες από εκεί;

just saying :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Για ποδήλατικές εμπειρίες μιλάμε. Δεν το χ...... . Απλά θέλουμε την αλήθεια για την δικιά σου :)

την αληθεια οντως θες ; η να βγεις να το παιξεις ξερολας για να φανει οτι ο αλλος εχει λαθος ;

και επειδη ειμαστε παιδια του δημοτικου και θελουμε να παιζουμε με τις λεξεις , αν γνωριζες εστω και λιγο πως ειναι τα βουνα , θα γνωριζες οτι εστω καποια τμηματα των 22χιλιομετρων αναβασης εχει και ισια τμηματα.

μηπως επρεπε να το γραψω και αυτο για να μη παραπληροφορησω τον κοσμο ; γτ ξεχασα αυτος ειναι ο σκοπος μου :)

σωστα ;

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
διορθωση ορθογραφιας
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.