Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Καλα ο [MENTION=23]DJD[/MENTION] την έχει την μουρλαμάρα του :D

αλλά πέρα απο αυτό κανείς δεν κοροιδεύει τίποτα, λες και είμαστε αθλητές.

Απλά να πω, να ακούτε ΠΑΝΤΑ το σώμα σας.

Ναι να το ζορίσεις, αλλά αν ΠΟΝΑΕΙ, κλπ, σταμάτα, δεν είναι ντροπή, και αύριο θα είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κάπνιζα πριν 4 χρόνια, αλλά από φυσικές αντοχές μηδέν.

Και εγώ σαν τον @Lakisss έκανα περίπου. Πριν 4,5 χρόνια ήμουν 125kg και κάπνιζα. Μια νύχτα μ' έπιασε το άγχος μου...μου μπήκε η ιδέα πως δεν θα δω τα παιδιά μου να μεγαλώνουν.

Τώρα είμαι 82kg και τρέχω 4-5 φορές την εβδομάδα σχεδόν 10klm την φορά.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα και το kg αφού τίποτα δεν μένει ασχολίαστο...

OFF-TOPIC

Στα 82 σου, ειναι πολλά το 10 χμ 4-5 φορές την βδομάδα γέροντα!!

(σορρυ δεν κρατηθηκα να την πω) :)

Μην σου πω και πόσες φορές κάνω sex τότε...

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σαν τον @Lakisss έκανα περίπου. Πριν 4,5 χρόνια ήμουν 125kg και κάπνιζα. Μια νύχτα μ' έπιασε το άγχος μου...μου μπήκε η ιδέα πως δεν θα δω τα παιδιά μου να μεγαλώνουν.

Τώρα είμαι 82kg και τρέχω 4-5 φορές την εβδομάδα σχεδόν 10klm την φορά.

Eiσαι το προτυπο μου.:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά έγραψα την προσωπική μου εμπειρία για να εμψυχώσω λίγο τον Άστρο, μιας και όπως ανέφερα είμαστε των

ίδιων ''κυβικών''. (τουλάχιστον αυτός έχει κόψει το τσιγάρο 4 χρόνια)

Να πω την αλήθεια πριν πάρω ποδήλατο έμπαινα στο thread και σας χάζευα...carbo-νιές, γραμμάρια, πολλά χιλιόμετρα και έλεγα

''που πας ρε Καραμήτροοοο!'':p

Επίσης δεν κρύβω ότι στην αρχή μόλις διαπίστωσα μετά από 2-3 βόλτες την πραγματική φυσική μου κατάσταση απογοητεύτηκα!

Τώρα μετά από 450km. (τόσα έχω κάνει μόνο) είμαι τουλάχιστον χαρούμενος που μπορώ να καλύπτω μία 'α' απόσταση με σχετική ευκολία χωρίς

να γίνομαι πτώμα.:p

Δυστυχώς λόγω χρόνου δεν μπορώ να κάνω συνέχεια, αλλά προσπαθώ αργά τα βράδια μετά τη δουλειά να ρίχνω καμιά πεταλιά. (μετά τις 22.00)

Η πλάκα είναι ότι όταν πήρα ποδήλατο με πήραν μερικοί γνωστοί στο ψιλό...''ρε μλκ στην ηλικία σου ποδήλατο?''

Τελικά έμεινα ο μόνος που κάνει απ' όσους ξέρω αφού σχεδόν όλοι το παράτησαν...ίσως το έβαλα και πείσμα γιατί μου την έλεγαν στην αρχή.:)

Στόχος μου τώρα μέχρι να τελειώσει η σεζόν είναι τα 50km. με μία στάση στα μισά.:)

Το μόνο φρένο μου είναι τα κιλά μιας και έχω πιάσει το max. weight της ζωής μου δυστυχώς....πήρα 5 με το κόψιμο του τσιγάρου και

άγγιξα τα 119....:( (1.83 ύψος)

Που είναι οι εποχές που ήμουν 90-92....πιστεύω με 20 κιλά κάτω θα ήμουν άρχοντας για αρχή. Ο επόμενος στόχος?:)

Αυτά! (τα είπα και ξεσπάθωσα κουφάλες!:p)

Άστρο ελπίζω να έχεις καλύτερη τύχη στο ποδήλατο από το ψήσιμο σεφταλιάς!:p

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω κόψει τσιγάρο και προχτές έφτασα τα 30km. συνεχόμενα....τώρα μπορεί μερικοί να γελάτε για την απόσταση αλλά προσωπικά το θεωρώ κατόρθωμα.

κανεις δε γελαει με τις προσπαθειες των αλλωνων.

δεν ειμαστε ανταγωνιστες μεταξυ μας!

θυμαμαι παλια που πηγα αιγαλεω με το ποδηλατο απο καλλιθεα και θυμαμαι πως το φωναζα για μια βδομαδα απο περιφανεια.

φετος πηγα βορεια ευβοια και οπως ειχα πει και τοτε ειναι ενα σκαλι για το αμεσως ψηλοτερο.

το καλο με την αεροβια αθληση ειναι πως βλεπεις αμεσα αποτελεσματα αν το βαλεις πεισμα.

και οπως πολυ σωστα ειπε το προβατο.Να ακουτε το σωμα σας και τον οργανισμο σας.

Η προσπαθεια μετραει και ο καθενας να ειναι ανταγωνιστης με τον ιδιο του τον εαυτο για να παει ψηλοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Τα λετε πολυ ωραια σε υφος motivation κτλπ! Να προσθεσω και γω οτι ειδικα εαν εχετε και φιλο/φιλη ποδηλατη τοτε τα χιλιομετρα γινονται πιο διασκεδαστικα και με λιγο ανατγωνισμο μερικες φορες! Δεν εννοω να βολταρουμε με 2 km/h αλλα εναν σταθερο ρυθμο:)

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη απορια:

ποσο κοστιζει περιπου το ισιωμα μιας ζαντας?:hm:

Κανονικα δεν θα την ισιωνα, αλλα σε καθε φρεναρισμα το ποδηλατο 'μπισταει' με αποτελεσμα να μην μπορω να φρεναρω σαν ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.