Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Μεγειες! Αυτη η κλειδαριά κόβεται και με τα δόντια btw :p

Μην μου το θυμίζεις. Με τέτοια ή αντίστοιχη μου κλέψανε το MTB μου, πάνω στην Τσιμισκή (για τους γνώστες) :coax:

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] Μεγειές και μακρυά από παρόμοιες εμπειρίες :p

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και εγώ!

παρε τον αλλον σαπιο απο τα μερη σου και ξεκινηστε βολτες μαζι!

ευκαιρια αντι για ban , να κανει banιο σε κανα ποταμακι:hehe:

αντε καλη αρχη και καλα χιλιομετρα

με προσοχη και κρανος!

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες! Αυτη η κλειδαριά κόβεται και με τα δόντια btw :p

Δηλαδή;

Καπνίζεις?

Κάπνιζα πριν 4 χρόνια, αλλά από φυσικές αντοχές μηδέν.

παρε τον αλλον σαπιο απο τα μερη σου και ξεκινηστε βολτες μαζι!

ευκαιρια αντι για ban , να κανει banιο σε κανα ποταμακι:hehe:

αντε καλη αρχη και καλα χιλιομετρα

με προσοχη και κρανος!

Το κράνος είναι ένα μέγεθος ή πάει ανάλογα με το κεφάλι;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

[Σαλονικιώτικη προφορα] Τι δεν καταλαβαίνεις, όχι τι δεν καταλαβαίνεις? [/Σαλονικιώτικη προφορα]

Κόβεται σε 5 δευτερόλεπτα max από τον κλέφτη που κάνει βόλτα με μία απλή πένσα στην τσάντα του.

Με τέτοια αλυσιδίτσα το αφήνω μόνο στα 10 μέτρα max μακριά μου και να μπορώ να το βλέπω.

Το κράνος είναι ένα μέγεθος ή πάει ανάλογα με το κεφάλι;

Ένα μέγεθος είναι τα απλά κράνη (και έχουν ημερομηνία λήξης στα 2 χρόνια χρήσης)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

Κάπνιζα πριν 4 χρόνια, αλλά από φυσικές αντοχές μηδέν.

Το κράνος είναι ένα μέγεθος ή πάει ανάλογα με το κεφάλι;

οχι αναλογα με το κεφαλι.

υπαρχουν sizes και θα πας σε εναν ποδηλατα να φορεσεις κρανος και να σου πως πρεπει να εφαρμοζει σωστα στο κεφαλι σου

Link to comment
Share on other sites

Και τι προτείνετε να πάρω για να το δένω;

http://www.thelab.gr/1063232136-post5172.html

Λάθος μου για το κράνος, άλλα είναι one size fits all ή περίπου έτσι πχ Cyclist.gr - Bontrager Κράνος Solstice και Cyclist.gr - Orbea κράνος Ari και άλλα δεν είναι έτσι πχ Cyclist.gr - Catlike Κράνος Urban

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις πρώτες μου ποδιλατοβόλτες μέσα στην Αθηνα!

Sports Tracker

Που μένεις? είμαστε τόσο γείτονες?

Αν είναι να το ξανακάνεις (αλλά είτε νωρίς-νωρίς το πρωι είτε βράδυ) πες το.

To λέω και γιατί ξέρεις τον GoMaR και θα ερχόσουν και γιατί.. αυτή ήταν η πρώτη μου βόλτα.

ΕΔΙΤ:

Με πείσατε, βάζω "Sports-tracker"

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Που μένεις? είμαστε τόσο γείτονες?

Αν είναι να το ξανακάνεις (αλλά είτε νωρίς-νωρίς το πρωι είτε βράδυ) πες το.

To λέω και γιατί ξέρεις τον GoMaR και θα ερχόσουν και γιατί.. αυτή ήταν η πρώτη μου βόλτα.

Απ ότι βλέπω μένεις Παλαιό φάληρο, εγώ μένω Ιλίσια,κοντά στο Μέγαρο μουσικής!

Link to comment
Share on other sites

Και τι προτείνετε να πάρω για να το δένω;

Και ναι πηγαίνεις σπίτι σου; Τίποτα. Το παίρνεις μαζί σου σπίτι σου. Αλλιώς είναι θέμα χρόνου. Δεν τα κόβουν με πένσα, ρίχνουν σπρέι στην κλειδαριά. Και τα δίνουν οσο οσο. Για λίγη ώρα όταν είσαι έξω πέταλο, και πάλι για πολύ λίγη ώρα, εκτός αν είσαι κάπου και το βλέπεις.

Θεσσαλονίκη Αθήνα τα κλέβουν για πλάκα, ανεξαρτήτως χρηματικής αξίας.

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι μπαίνει μέσα δεν υπάρχει θέμα. Την κλειδαριά την θέλω αν πάω για κανα καφέ κάπου και δεν μπορώ να το έχω δίπλα μου το ποδήλατο, σε μέρη πολυσύχναστα. Λέτε να κινδυνεύω;

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω μένεις Παλαιό φάληρο, εγώ μένω Ιλίσια,κοντά στο Μέγαρο μουσικής!

Άρα δεν είσαι κοντά, αλλά η προσφορά για βόλτα ισχύει.. :p

Και μπορούμε πάντα για "εντός πόλης - off road MTB" να πάμε και Φιλοπάππου και με [MENTION=9381]papajim[/MENTION] να σου δείξουμε τα μονοπάτια που μας έδειξε ο GoMaR ...

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι μπαίνει μέσα δεν υπάρχει θέμα. Την κλειδαριά την θέλω αν πάω για κανα καφέ κάπου και δεν μπορώ να το έχω δίπλα μου το ποδήλατο, σε μέρη πολυσύχναστα. Λέτε να κινδυνεύω;

Κινδυνευεις παντού, χάζεψε λίγο εδώ να δεις τι πάιζει.

Γενικά κλέβουν παντού, ανεξαρτήτως κίνησης κόσμου, άλλων ποδηλάτων κτλ.

Ο κόσμος γενικά δεν νοιάζεται (ή φοβάται να αντιδράσει) ακόμα και αν δει κάποιον να παλευει με αλυσίδα. Τώρα αν μάλιστα η πάλη κρατήσει 10-15 δευτερόλεπτα, δεν θα το δει κανέις. Για cafe, αν μπορείς να το βλέπεις έξω από το κατάστημα, έχει καλώς, αλλιώς.. εγώ φοβάμαι.

Εννοείται πως μπορούν να σου κλέψουν και ότι βγάινει ευκολα.. φωτάκια, σέλα, μπροστινή ρόδα..

Υ.Γ.

Μαζί με έναν φίλο, στο φροντιστήριο αγγλικών, κλειδώναμε τα ποδήλατα μας από την εσωτερική μεριά του φράκτη του φροντιστηρίου, δίπλα στην πόρτα, απέναντι από το Μέγαρο Μουσικής και την Αμερικάνικη Πρεσβεία 10 το βράδυ Όταν χάλασε η κλειδαριά του και δεν άνοιγε με τον συνδιασμό, δεν τον ενόχλησε κανένας όση ώρα σκάλιζε την κλειδαριά (δίπλα του ήμουν) μέχρι να καταφέρει να την αποδυναμώσει σε ένα σημείο της, μετά ήρθε η κοπέλα του, του έδωσε πένσα, την έκοψε σε δευτερόλεπτα και έφυγε. Πολύ παραπάνω από 10 δευτερόλεπτα.. μάλλον 30 λεπτά..

Αν ο κλέφτης φοράει και.. ποδηλατικό κράνος, τότε είναι που δεν πρόκειται να τον ενοχλήσει κανείς.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Κάπνιζα πριν 4 χρόνια, αλλά από φυσικές αντοχές μηδέν.

Λίγα λόγια μιας και παίζουμε στα ίδια κυβικά:p:

Έτσι ξεκίνησα και 'γω, αντοχή μηδέν και τσιγάρο full....αγύμναστος πολλά χρόνια. (ούτε περπατούσα να καταλάβεις)

Θυμάμαι πήγα απόσταση 1km. την πρώτη φορά και κόντεψα να πεθάνω!:p

Μετά το έβαλα πείσμα και προσπάθησα, ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνω DJD αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο.

Στην αρχή το πήγαινα χαλαρά (όσο άντεχα χωρίς ζόρι) αλλά έβαζα στόχο κάθε φορά όλο και λίιιιγο πιο μακριά.

Πλέον έχω κόψει τσιγάρο και προχτές έφτασα τα 30km. συνεχόμενα....τώρα μπορεί μερικοί να γελάτε για την απόσταση αλλά προσωπικά το θεωρώ κατόρθωμα.

17 χρόνια καπνιστής + 2.5πακέτα την ημέρα + πολλά κιλά θέλουν το χρόνο τους για να ξεπεραστούν...

Καλή αρχή, βάλε λίγο πείσμα και αν σε πονέσει και τίποτα να ξέρεις...τότε αρχίζεις να γυμνάζεσαι!:)

Καλά και διασκεδαστικά χιλιόμετρα man!:T:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.