Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

η πεντελη ειναι πιο ζορικη απο την παρνηθα

λογω ζεστης και δυσκολου τερεν

εχει και μεγαλυτερες κλισεις

θα σου δειξω διαδρομη οταν την κανω την κυριακη.

Εσυ Σπυρο σαββατο μπορεις ;

Link to comment
Share on other sites

η αισθητικη ειναι υποκειμενικη συμφωνω, ομως συνεχιζω να πιστευω οτι οι κινεζιες (οχι μονο τα ποδηλατα) ή θα ειναι ασχημες ειτε υπερβολικες σαν λατερνες.. Τα συγκεκριμενα ειναι κακασχημα, αυτα που δειχνεις ειναι πολυ καλυτερα διοτι ειναι λιτα και εχουν ωραιο toptube. Αυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν κ ποσο τριψιμο/στοκος εχει πεσει πανω απτο carbon, διοτι ειναι ολα βαμμενα και δεν καταλαβαινω.

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πάντα που κοιτάς, υπάρχουν κινεζιές οι οποίες δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα επώνυμα. Η συντριπτική πλειοψηφία μάλιστα βγαίνουν από τα ίδια εργοστάσια από open moulds.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] and sia το πως θα ερθετε το εχετε σκεφτει; μονο σαββατο μπορω γτ την κυριακη παω πεντελη. [MENTION=9381]papajim[/MENTION] μπορεις;

Αν δεν μπορείς να μας πας εσύ πολυαγαπημένε μας Gomarούλη :worship::worship: , τότε υποθέτω με τρένο μέχρι κηφισιά και από εκεί ποδήλατο μέχρι την πάρνηθα (περίπου 14 κμ μέχρι το τελεφερικ ~1 ώρα σε χαλαρούς ρυθμούς).

(όταν ανεβαίναμε στο τελεφερίκ με το freeday πήγαινα με 13-15 στην ανηφόρα, και τους προσπερνούσα ολους, η ανηφόρα καθαρά, δεν ήταν πάνω από 6km, βέβαια δεν είχε ζέστη..) [MENTION=9381]papajim[/MENTION] τι λες? [MENTION=1243]fotme[/MENTION] έρχεσαι και εσυ μαζί μας από κηφισιά.

Link to comment
Share on other sites

ποια κηφισια, ποια παρνηθα, πας με τα καλα σου, με το τιποτα οπως λενε και οι Κυπριοι! Θα σε παρω εγω απτο σταθμο και αν δεν εχουν χωρο τα παιδια για bikes, θα λυσουμε τις ροδες και θα τα πεταξουμε μεσα στο αμαξι, βεβαια μπορεις να το κουβαλας με ανοιχτο παραθυρο στα χερια ([MENTION=8745]Jason[/MENTION]), ειναι μονο 6-8 χιλιομετρα :D.

Link to comment
Share on other sites

ποια κηφισια, ποια παρνηθα, πας με τα καλα σου, με το τιποτα οπως λενε και οι Κυπριοι! Θα σε παρω εγω απτο σταθμο και αν δεν εχουν χωρο τα παιδια για bikes, θα λυσουμε τις ροδες και θα τα πεταξουμε μεσα στο αμαξι, βεβαια μπορεις να το κουβαλας με ανοιχτο παραθυρο στα χερια ([MENTION=8745]Jason[/MENTION]), ειναι μονο 6-8 χιλιομετρα :D.

Ίδρωσες μόνο που το σκέφτεσαι ρε?? Χαλάρωσε, κάτσε να δούμε αν τελικά μπορούμε όλοι και το βλέπουμε και αυτό, αλλό για να έχουμε και καλό ερώτημα, χωράμε δηλαδή 3 άτομα (εγώ, εσύ και ο papajim) 3 ποδήλατα και 6 ρόδες στο αυτοκίνητο σου?

ΕΔΙΤ:

Είναι πιθανό να μην χωράμε όλα τα ποδήλατα σε αυτοκίνητα, ή να μένουν ας πούμε 1-2 ποδήλατα "εκτός" για αυτό βάζω και εγώ αυτή την λύση και δηλώνω ότι θα πάω έτσι με όσους δεν χωράνε στα αυτοκίνητα. Όποιος βαριέται, ας πάει με τουτού, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Ίδρωσες μόνο που το σκέφτεσαι ρε?? Χαλάρωσε, κάτσε να δούμε αν τελικά μπορούμε όλοι και το βλέπουμε και αυτό, αλλό για να έχουμε και καλό ερώτημα, χωράμε δηλαδή 3 άτομα (εγώ, εσύ και ο papajim) 3 ποδήλατα και 6 ρόδες στο αυτοκίνητο σου?

Θα μπορεσουνε οσοι θελουν να μπορεσουν, μην σε προβληματιζει αυτο, το θεμα ειναι ο τροπος. Το λεω αυτο και ιδρωνω οπως λες διοτι μεσα στη νταλα, μεχρι να βρεθουμε, να ποδηλατουμε διπλα στο καυσαερια για να ξεκινησουμε το χωμα ειναι λιγο απατη, βεβαιως και μπορουμε, αλλα ειναι απατη κ τσαμπα χασιμο χρονου+ενεργειας που θα μας κοστισει στο κυριος πιατο. Οποτε γιαυτο λεω, pickup απο κηφισα και μεταφορα εκει (που υποψιν εκει που παμε δεν εχει σχεση με τελεφερικ etc). Η σχαρα του GOmar χωραει 3, καλυτερα 2 βεβαια.. εγω μπορω να λυσω το δικο μου μεσα στο αμαξι και εσυ να το κρατας στο χερι, ρωτα τον [MENTION=8745]Jason[/MENTION], ειναι πανευκολο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ πάντως όποτε θέλετε :D

Επίσης σε ποιο μέρος της Πάρνηθας θα πάμε, αν πάμε; Αν πάμε από Κρυονέρι μεριά μήπως [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] μας βολεύει και ΤΡΑΙΝΟΣΕ για Άγιο Στέφανο;

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα να κάνω μερικά χιλιομετράκια για προθέρμανση :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.