Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

δεν βλέπω τίποτα,not found μου βγάζει

τώρα,τι αγώνας είναι αυτός σε δρόμο με ταυτόχρονη κυκλοφορία αυτοκινήτων,μόνο οι διοργανωτές το ξέρουν

κουράγιο στους δικούς του

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι κάφροι του mtb από εξοπλισμό προστασίας μόνο κράνος έχετε?

Έσκασα με την πλάτη σε ένα δέντρο χτες και την έχω ακούσει.. :p

Για ΜΤΒ τύπου XC δεν χρειάζεσαι κάτι περισσότερο, στην πλάτη έχουνε και την τσαντούλα συνήθως και απορροφάει κάτι αν πέσεις έτσι (αν και μπορεί εν τέλει να δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα).

(στο ΧC δεν κάνουν πολλές τρέλες), τώρα αν πας για downhill, μπορείς εκτός από fullface να πάρεις προστασίες για κυριολεκτικά παντού (τις χάζευα εδώ κάποτε), το θέμα είναι τι πας να κάνεις (δεν θα είσαι σαν αστυνομικός τον ΜΑΤ για να κατέβεις 100 μέτρα χωματάκι με 10% κλίση), πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις και πόσο βάρος θέλεις να κουβαλάς.

Link to comment
Share on other sites

ανώμαλη προσγείωση. άργησα να ρίξω το βάρος μου πίσω και φύτεψα την μπροστινή ρόδα στο χώμα

Άμα πονάς κάπου στην σπονδυλική στύλη, η δυσκολευει (λόγου πόνου) κάποια κίνηση σου, πήγαινε σε γιατρό επειγόντως. Δεν παίζουν με τέτοια πράγματα. Πριν χρόνια, όταν είχα πρωτοπάρει το ποδήλατο μου, στούκαρα μετωπικά με αυτοκίνητο (εγώ μετωπικά, το αυτοκίνητο στα πλαϊνά). Δεν θυμάμαι να χτύπησα την πλάτη μου, τουλάχιστον όχι δυνατά αλλά είχα ενοχλήσεις μετά.

Πήγα σε ειδικό αθλίατρο και μου είπε ένα μήνα κομμένο το τρέξιμο/ποδήλατο/άθληση γενικά, εκτός από χαλαρό κολύμπι.

Link to comment
Share on other sites

τώρα,τι αγώνας είναι αυτός σε δρόμο με ταυτόχρονη κυκλοφορία αυτοκινήτων,μόνο οι διοργανωτές το ξέρουν

κουράγιο στους δικούς του

Δυστυχώς όλοι οι αγώνες των μη-επαγγελματιών γίνονται σε ανοιχτούς δρόμους, και το πρώτο πράγμα που σου λένε είναι ότι ευθύνεσαι εσύ για την προστασία σου. Γενικώς την διαχωριστική γραμμή πρέπει να την βλέπεις σαν τοίχο, ιδιαίτερα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου μαν και προσοχη την επομενη φορα.

επειδη δε χορτασα απο τα χιλιομετρα χθες θα παω βραδινη στα βασιλικα αποψε :D

ισως παρω και την D800 του προβατου ,αλλα παρακαλατε να μη το δει:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.