Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αλλά σίγουρα είναι κουραστικό..

Κάθεσαι σε μία σέλα 12 ώρες (σε μία 120άρα που είχαν κάνει) Και πετάλι να μην έκανες, θα κουραζόσουν.

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] : Καμία σχέση με ελίτ και ταπεινούς. Είναι "κάνω ποδήλατο, επειδή γουστάρω / με βολεύει για τη δουλειά / γυμνάζομαι κλπ" vs "κάνω ποδήλατο γιατί είναι in. Yoohoo"

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] και με [MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

υπαρχει διαφορα αναμεσα στις δυο δραστηριοτητες ασχετα αν εχουν ενα κοινο το ποδηλατο.

Διαφωνω με ατομα που θεωρουν τους εαυτους τους ποδηλατες και εχουν μιας μορφης συγκρισης των χιλιομετρων του freeday με τα χιλιομετρα του βουνου η οποιαδηποτε αλλα χιλιομετρα που λες παω να κανω ποδηλατο!

ενας μας το παιζε δηθεν σουπερ ντουπερ ποδηλατης και καταπινε τα χιλιομετρα κατα ριπας στο freeday , στα πρωτα 3,5 χιλιομετρα εκανε αναστροφη και εφυγε

τετοια γεγονοτα συμβαινουν συχνα οταν σχετιζεις τα χιλιομετρα του freeday με οποιαδηποτε αλλη

Δε κραζω το freeday ασχετα αν δεν ειναι στα γουστα μου.

Γιατι προσωπικα το θεωρω χασιμο χρονου να καθομαι πανω στη σελα και να περνανε οι ωρες.

ειμαι αντιθετος με την ιδεολογια του freeday η μαλλον με την κουλτουρα που επικρατει στο freeday.

σε αυτο δε μπορει κανενας να μου επιβαλει το αντιθετο και γιαυτο τον λογο εχω διαλεξει το βουνο / δρομο

να πας μια φορα για χαβαλε ναι...

ως εκει

σε πιο μονιμη βαση στιγματιζει τον ανθρωπο.

χωρις να το κατακρινω ετσι

ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει

αλλα για να μη ξεχνιομαστε

freeday sucks:p

Link to comment
Share on other sites

Κάθεσαι σε μία σέλα 12 ώρες (σε μία 120άρα που είχαν κάνει) Και πετάλι να μην έκανες, θα κουραζόσουν.

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] : Καμία σχέση με ελίτ και ταπεινούς. Είναι "κάνω ποδήλατο, επειδή γουστάρω / με βολεύει για τη δουλειά / γυμνάζομαι κλπ" vs "κάνω ποδήλατο γιατί είναι in. Yoohoo"

καλα αν εχεις και τα δικα σου ποποκοκαλακια ετσι θαναι! αστειευομαι με αγαπη! :)

alex, το θεμα ειναι, ναι εχεις δικιο, υπαρχουν πολλοι που ειναι ετσι, αλλα αυτη ειναι η φυση του ΕΛληνα σε οποιον τομεα, το ξερεις, τα εγραφα και πιο πισω...μεσα ομως απο αυτον τον οχλο σιγουρα υπρχουν και ατομα που ειναι ποδηλατες η θελουν να γινουν...οποτε δεν πρπει να τους αποκλειουμε και διαχωριζουμε αμεσα πρωτου γνωρισουμε αν καναμε καλα η οχι.. τους "in" αστους να ειναι kits!

Και συμφωνω, αν ειναι να πας για να κανεις ποδηλατο απλα δεν κανεις με τοσες στασεις. Εμενα παντως μαρεσει στις μεγαλες στασεις που ειμαι ακουσμενος απο ενδορφινες/πεταλι κ βλεπω κοριτσακια,πραγματακια, ποδηλατακια/ενα τυπο που ειχε βαλει 3 κινητα/pda, παιζει και μπαρομετρο, πανω στο τιμονι- super sticker bike- με φαρο κ νεοπρεν foam tubes στα συρματοσχοινα (no kidding!!)..καλη φαση δηλαδη, πλακα εχει! δεν την αντικαθιστω με την κυριως χρηση του ποδηλατου ( που σε μενα πιο πολυ ειναι μετακινηση αυτη τη περιοδο) ή χωμα, αλλα ευχαριστα δινω μια βραδυνη μου εξοδο μου γιαυτο. :flower:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μλκ εσύ τόσο που καπνίζεις δεν μπορείς να πας και αλλού. Εδώ σταματούσαμε να ξεκουραστ...είτε :rofl: λίγο στο Αχλάδι και εσύ έβγαζες τσιγάρο.

Ποια φύση του Έλληνα ρε; Μία φορά πήγα, αηδίασα από τους καραγκιοζοplayers και έφυγα. Πραγματικά λυπάμαι αυτούς που γουστάρουν ποδήλατο και πάνε αναγκαστικά εκεί επειδή είτε δεν έχουν ποδηλατική παρέα είτε η παρέα βαριέται να κανονίσει κάτι μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Ποια καθε σταση ρε ποντιξ, με το ευγενες ακροατηριο σου απο κατω?...στο πακετο την ημερα ειμαι +-.

Ειναι αληθεια, το τσιγαρο ειναι απατη, αλλα κ συνηθεια..περσυ τετοια εποχη παρνηθα με gomar ημουν πολυ καλυτερα, ασχετα αν καπνιζα το ιδιο, ειμουνα δουλεμενος και εκανα συχνα sex!!:p

Παιζει πολυ ρολο ποσο προπονημενος εισαι, διοτι ναι μεν απο δυναμη ειμαι οκ (δεν εχω πιασιματα/καψιματα εκτος απο ελαχιστες περιπτωσεις τυπου ανηφορα αγ.αννα πριν σπιτι Ιασωνα), με αφηνει για πλακα ομως η ανασα. Δηλαδη για την ιδια ανηφορα που εσυ σηκωνεις 120-130, εγω παιζει να ειμαι 170+... Ε η διαρκεια αυτου του επιπεδου σε κουραζει, οποτε, παω 2 κλικ πιο κατω και βγαζω το goal, σε δευτερη φαση βεβαια!! :D

[MENTION=23]DJD[/MENTION], αυτα τα hubs ποσες ακτινες δεχονται, καλυτερα απο chris_king/dtswiss? μπαινουν σε mtb k ποσο εχουν αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Από 16 μέχρι 36, τα συγκεκριμένα είναι 20/24. Καλύτερα hubs από τα chris king δύσκολα θα βρεις, βέβαια όσο έχουν τα hubs έχουν κι οι τροχοί. Είναι πολύ φθηνά, 120$ και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Από 16 μέχρι 36, τα συγκεκριμένα είναι 20/24. Καλύτερα hubs από τα chris king δύσκολα θα βρεις, βέβαια όσο έχουν τα hubs έχουν κι οι τροχοί. Είναι πολύ φθηνά, 120$ και τα δύο.

απο γραμμαρια ποσο ειναι? εχουν καλο δεικτη βαρους/κοστους?

εδιτ>δισκοι μπαινουν, θεωρω οτι ειναι το πιο νευραλγικο παρτ απο αποψη τιμης το hub για μια νεα ζαντα..

εδιτ2> τσεκαρα το site, ειναι καλες τιμες, απο γραμμαρια δειχνουν ελαφρια αλλα δεν το εχω κανει contradict με weight weenies..το κλασσικο προβλημα που αντιμετωπιζω με τα κεντρα, οσες φορες την εχω ψαξει για ζαντες, ειναι το γεγονος οτι δεχονται >=28 ακτινες...το δικο μου ειναι με 24 και μου αρεσει, και μονο mavic και τα ακριβα hub λενε για <=24, που δεν αξιζει τοσα λεφτα...λετε να εχουν versions με λιγες ακτινες?

εδιτ3> ολοκληρωσα την ηλεκτρικη σκουπα, δουλευει ΟΚ, το μονο θεμα ειναι οτι δεν σηκωνει πολλη πιεση, μεχρι -0.35bar...θα κοιταξω μηπως εχω καποια διαρροη αλλα χλωμο το κοβω, μαλλον εχει τελειωσει η ροη της φτερωτης... λετε να ετρωγε κανα ξυραφιασμα ή να το αφησω ετσι και βλεπουμε?..μαλλον κουρτινα 2 για αρχη... photos εδω http://www.thelab.gr/1063275008-post26.html

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανάλαφρα φτηνά και δουλεύουν άψογα. Είναι πιο ελαφριά από chris king για παράδειγμα, αλλά προφανώς και δεν έχουν τόσο smooth ρουλεμάν. Βέβαια έχουν και το 1/4 από όσο έχουν τα CK. Στα συγκεκριμένα δε μπαίνουν δίσκοι γιατί είναι για κούρσα, αλλά έχει άλλα για mountain. Δες το site του για παραπάνω: BikeHubStore.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys πριν καμποσο καιρο ειχα διαβασει στο thread για ενα παληκαρι που του ειχανε κλεψει το ποδηλατο και μετα απο τρελο ψαξιμο και τρεξιμο το βρηκε σε κατι αποθηκες που το πουλαγανε καποιοι.

Εχω χαλασει τον κοσμο κ δεν μπορω να βρω το λινκ με τιποτα ομως μηπως μπορει καποιος να βοηθησει? :hm:

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys πριν καμποσο καιρο ειχα διαβασει στο thread για ενα παληκαρι που του ειχανε κλεψει το ποδηλατο και μετα απο τρελο ψαξιμο και τρεξιμο το βρηκε σε κατι αποθηκες που το πουλαγανε καποιοι.

Εχω χαλασει τον κοσμο κ δεν μπορω να βρω το λινκ με τιποτα ομως μηπως μπορει καποιος να βοηθησει? :hm:

Έχω την εντύπωση ότι ήταν λινκ για άλλο φορουμ..

Κάτι σε ποδηλάτες/ισσες ίσως.

Σου έκλεψαν το ποδήλατο? Με τι το είχες κλειδώσει? που?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.