Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

btw [MENTION=23]DJD[/MENTION] παίζει μόντα, να βάλω και εγώ 42άρι; Πολύ βαρύ το 25άρι. Επίσης....τα Πυρηναία ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

lol αν έχει το μακρύ πίσω ντεραγιέ μπορείς να βάλεις μέχρι 28 πίσω. Πρέπει να βγουν.. αλλιώς θα φωνάξω ελικόπτερο να με πάρει από καμιά κορφή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

100 χμ σε 12 ώρες, με 9423472424 ^ 43 στάσεις.

Αλλά είπαμε να κάνουμε και ποδήλατο ε

Ρε μαγκες το freeday δεν ειναι ποδηλατο με την εννοια του hardcorα/fitness ποδηλατη (που για μενα ξεκινα κατηγορια gomar, l2phile k πανω), ειναι μια εναλλακτικη συνευρεση ατομων με κοινο τη βολτα με ποδηλατο. Το club, το μπουζουκι κ το λουλουδι ειναι συνευρεση ατομων με κοινο τη μουσικη, το ποτο, το νταραβερι..

Δηλαδη στο freeday, αντι να πας για ποτo, πας για ποδηλατο..Εμενα μου φαινεται fair deal μια φορα στο οσο τοσο.

Συμφωνω απολυτα ομως στη βαση του δεν συναδει οτι καποιος ειναι ποδηλατης και ιστορια κ καλα, με το να παει ΜΟΝΟ στα τυπου freeday. Δεν σημαινει αυτο ομως οτι πρπει να αποκλεισουμε ατομα να κανουν κανονικο biking επειδη πηγαινουν στο freeday και ουτε να επιτρεψουμε στον εαυτο μας τον τυφλο αποκλεισμο αυτων των θεσμων, επειδη και καλα δεν ειναι "η βολτα" στα κυβικα μας.. Ολα καλα ειναι, αρκει να ξερεις για τι τα κανεις.

Υπο αυτο το πρισμα, Gomar, επειδη γνωριζω το ενδιαφερον σου να ενθαρυνεις/παροτρυνεις να μπορεσουν οι αλλοι, αυτοχειρεις ομως, με τον τυφλο σου αποκλεισμο/διαχωρισμο σε κατι "low level" οπως το freeday.. νταξει δεν ειναι κ στιγμα, active προσεγγιση στην βραδυνη σου εξοδο ειναι..

Το freeday ειναι μια πολη καλη αρχη για καποιον που θελει να δοκιμασει να βαλει το ποδηλατο στη ζωη του...μετα, οτι θελει κ μπορει ο καθενας, ολα ειναι σεβαστα, αρκει να κανεις πεταλι..

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες το freeday δεν ειναι ποδηλατο με την εννοια του hardcorα/fitness ποδηλατη (που για μενα ξεκινα κατηγορια gomar, l2phile k πανω), ειναι μια εναλλακτικη συνευρεση ατομων με κοινο τη βολτα με ποδηλατο. Το club, το μπουζουκι κ το λουλουδι ειναι συνευρεση ατομων με κοινο τη μουσικη, το ποτο, το νταραβερι..

Δηλαδη στο freeday, αντι να πας για ποτo, πας για ποδηλατο..Εμενα μου φαινεται fair deal μια φορα στο οσο τοσο.

Συμφωνω απολυτα ομως στη βαση του δεν συναδει οτι καποιος ειναι ποδηλατης και ιστορια κ καλα, με το να παει ΜΟΝΟ στα τυπου freeday. Δεν σημαινει αυτο ομως οτι πρπει να αποκλεισουμε ατομα να κανουν κανονικο biking επειδη πηγαινουν στο freeday και ουτε να επιτρεψουμε στον εαυτο μας τον τυφλο αποκλεισμο αυτων των θεσμων, επειδη και καλα δεν ειναι "η βολτα" στα κυβικα μας.. Ολα καλα ειναι, αρκει να ξερεις για τι τα κανεις.

Υπο αυτο το πρισμα, Gomar, επειδη γνωριζω το ενδιαφερον σου να ενθαρυνεις/παροτρυνεις να μπορεσουν οι αλλοι, αυτοχειρεις ομως, με τον τυφλο σου αποκλεισμο/διαχωρισμο σε κατι "low level" οπως το freeday.. νταξει δεν ειναι κ στιγμα, active προσεγγιση στην βραδυνη σου εξοδο ειναι..

Το freeday ειναι μια πολη καλη αρχη για καποιον που θελει να δοκιμασει να βαλει το ποδηλατο στη ζωη του...μετα, οτι θελει κ μπορει ο καθενας, ολα ειναι σεβαστα, αρκει να κανεις πεταλι..

απολογεισαι γιατι κανεις freeday πουλακι μου ;:hehe:

Link to comment
Share on other sites

τι να απολογουμε μωρε λακαμα? σε ποιον? για πιο λογο!!?? :magic:

ps&edit> sto freeday εχω παει 2 φορες...στο halbike(?) αρκετα περισσοτερες αλλα μονοψηφια νουμερα..but who cares, ειναι βολτα με ποδηλατο, δεν ειναι στιγμα, ειναι ενεργος τροπος ζωης..

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

εμενα μπροστα ειναι μονιμως δαγκωμενο και θελει καθε 2-3η βολτα ξεσφυγμα/σφυξιμο..μαλλον φταιει ο αποστατης-λαμακι που βιαστηκε την πρωτη φορα..στην αλλαγη τακακια θα το αλλαξω, εκτος αν στην πορεια καταληξω σε formula R1.

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ;

παρε shimano SLX (ουτε XT ουτε XTR)

ειναι φρενα τα οποια δεν εχουν να ζηλεψουν τπτ απο τα πιο ακριβα φρενα.

καργα δοκιμασμενα απο πολλους και εχει απιστευτο φρενο

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο ξεκιναω για την διαδρομη που σας ειχα πει, τελικα το πηρα αποφαση θα το βγαλω μονοκοματα και αντι για 1 μερα θα κατσω μονο μιση-1 ωρα στο σπιτι μου :D

Σημερα το freeday παει και παρνηθα που ειναι διπλα μου οποτε αν γυρισω νωρις λεω να τα συνδιασω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] πόσο? (φώνη)

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] δεν κράζουμε το freeday, όπως δεν κράζω το cross-dressing, τα κωλάδικα, τα ζουμπούκια.

Ο λόγος που το λέμε είναι απλά γιατί ΔΕΝ είναι γυμναστική, (με την έννοια που είναι το ποδήλατο) και απλά μην πιστεύει ο κόσμος (δεν είναι για τον [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] αυτό btw), πως "γυμνάζεται" και ωφελείτε όπως δυνητικά μπορεί απο το ποδήλατο.

Δεν είναι η freedaY ή Djd με 270άρες για "μία βόλτα".

Απλά το ποδήλατο έχει τόσα πολλά που μπορεί να σου δώσει εκτός απο μια βόλτα κοινωνικής συναναστροφής.

Πάντως εγώ σε αγαπάω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] πόσο? (φώνη)

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] δεν κράζουμε το freeday, όπως δεν κράζω το cross-dressing, τα κωλάδικα, τα ζουμπούκια.

Ο λόγος που το λέμε είναι απλά γιατί ΔΕΝ είναι γυμναστική, (με την έννοια που είναι το ποδήλατο) και απλά μην πιστεύει ο κόσμος (δεν είναι για τον [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] αυτό btw), πως "γυμνάζεται" και ωφελείτε όπως δυνητικά μπορεί απο το ποδήλατο.

Δεν είναι η freedaY ή Djd με 270άρες για "μία βόλτα".

Απλά το ποδήλατο έχει τόσα πολλά που μπορεί να σου δώσει εκτός απο μια βόλτα κοινωνικής συναναστροφής.

Πάντως εγώ σε αγαπάω.

Με το cross-dressing τι εννοας? στην παρτουζ@ ρουχων εν ωρα ποδηλασιας? και αν ναι γτ να πειραζει τον οποιοδηποτε? εχω δει skier cross-dressαδες και να κανουν πραγματα που ουτε ο καλυτερος σανιδας δεν κανει..

ΓΙα το freeday μην κολλαμε, μια χαρα θεσμος ειναι, σεβαστο οποιος το κανει, ο ποζερας και καλα ποδηλατης ας κανει οτι θελει, δεν με νοιαζει, αλλα αναστροφα δεν θα κανω ποζερα ή λιγο καποιον στα ματια μου επειδη παει freeday..ποιος ειμαι εγω δηλαδη να το κανω...

Κ εγω σαγαπαω :D παμε μια βολτα με cherokee πεντελη να του απλωσουμε τα ψαλιδια!! εισαι Αθηνα, μεχρι τις εκλογες?

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]ουλη ψηνεσαι εσυ σημερα για παρνηθα/freeday? θα φερω και whiskas για κολατσο!! :p

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Γυμναστική δεν είναι, δεδομένου ότι δεν πιέζεσαι, δεν κάνεις προπόνηση. Αλλά σίγουρα είναι κουραστικό..

Αν είχα την ευκαίρια (φίλους/γνωστούς/αυτοκίνητο/εξοπλισμό/ποδήλατο) θα πήγαινα πάρνηθα και σε χώμα πολύ περισσότερο, βέβαια αν τελικά πάω Ολλανδία (μένουν τα αποτελέσματα του IELTS) ούτε χώμα θα έχω, ούτε βουνό και θα το γυρίσω σε touring ή κουρσάκι.

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]ουλη ψηνεσαι εσυ σημερα για παρνηθα/freeday? θα φερω και whiskas για κολατσο!! :p

ο GoMaR ΔΕΝ ΠΑΕΙ Freeday, τι δεν καταλαβαίνεις?:getlost:

Link to comment
Share on other sites

ο GoMaR ΔΕΝ ΠΑΕΙ Freeday, τι δεν καταλαβαίνεις?:getlost:

Σεβομαι τα μαλα τοτε την πασιφανη ανωτεροτητα της ποδηλατικης "ελιτ" που δεν καταδεχεται την "μαζα" της ταπεινοφροσυνης! :p

πολυ ωραια περασαμε στην Ευβοια!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.