Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αντε ποτε θα παμε παρνηθα για κοπανημα ;:D:D:D :p

εισαι ετοιμος να φας τα τσαγακια σου απο σοβαρα ποδηλατα?? :D

ρε μλκ εχεις το datalog απο αγ.αννα την κυριακη? ο Κλει μου ειπε για κατι παραλογα υψομετρικα κ απορησαμε και οι δυο..στειλτο οπως και τις φωτο που βγαλαμε απτο κινητο σου στις κεραιες.

εδιτ> μεση ωριαια 24.2 ρε Θηριο?? φαντασου να ειχεs και σοβαρο ποδηλατο δασκαλε!! :p

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

οι φωτος ειναι απο το κιν του κλεισθενη

βεβαια και απορησαμε με τα υψομετρικα...απο iphone γινοταν η καταμετρηση τι περιμενατε ? :hehe:

παρτε μια παρομοια πολυ παλια δικια μου

Sports Tracker

Link to comment
Share on other sites

σας το ανοιξε? διοτι εμενα μου λεει κατι για maintenance!

παντως ενταξει οχι και φλωρια η αγ.αννα :p εμενα μου επεφτε το σαγονι καθως γυρναγαμε σε καποια σημεια πριν τη βρυση που ειδαμε τον τυπακο καθως και στον τοιχο πριν το σπιτι του gomar. νταξει βιασμος οπως οι κεραιες δεν ητανε, αλλα τα ειχε ολα, ειχε και διαρκεια και κοριτσακια 14 χρονων, να μας πανε μεσα, στο ποταμι!

Dolly, στειλε με ενα url τις φωτος man!

Link to comment
Share on other sites

μαυρίζω ανά ζώνες! :D

από τον καρπό και μέχρι πάνω από τον αγκώνα,σοκολατοκαφε χρώμα

τα χέρια μου είναι άσπρα,υπάρχει και μια κυκλική στάμπα από το ρολόι λίγο πιο πάνω :hehe:

πόδια μέχρι μηρό,καφεκόκκινα

Link to comment
Share on other sites

Rule #7 // Tan lines should be cultivated and kept razor sharp.

Under no circumstances should one be rolling up their sleeves or shorts in an effort to somehow diminish one’s tan lines. Sleeveless jerseys are under no circumstances to be employed.

Link to comment
Share on other sites

Βράδυ ρε συ. Απλά να έχεις φώτα, όχι σαν εμένα... :p

Σήμερα ξεκίνησα με νορμάλ όρεξη. Στα 10 χιλιόμετρα είχε πέσει στην μέση. Στα 15 στην μηδέν :p . Κάπου εκεί και για μερικά χιλιόμετρα ο δρόμος ήταν μουσκίδι. Γούσταρα λιγο και συνέχισα. Στα 35 περίπου μπαίνω σε τρελή φόρμα* (+ όρεξη). Κάνω 15 χμ ακόμη κομματιαστά....και μόλις πάω σπίτι, βλέπω ότι το πρόγραμμα είχε σταματήσει να μετράει στα 37χμ. FFS, fcuking sportstracklive + htc desire

[MENTION=23]DJD[/MENTION] : Πως τα πάω με Rule #9 ? :p

nki9E.jpg

7RiK6.jpg

*Btw φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι εννοώ με το "φόρμα". Στην αρχή πας γρήγορα και πεθαίνεις και όταν είσαι "σε φόρμα" στα @@ σου. Δεν νοιώθεις τίποτα.

Το έχει μελετήσει κανείς αυτό το "φαινόμενο";

Είναι γενικά σαν όλα τα αθλήματα;

Εξαρτάται από το φαγητό, από τη διάθεση, από την προθέρμανση;

Μπορούμε να ελαχιστοποιήσουμε τον χρόνο προ της "φόρμας";

(και ότι άλλο ξέρετε)

Link to comment
Share on other sites

οσα χρονια κανω ποδηλατο ειχα αυτο το θεμα με την διαφορα.

στα χερια οχι τοσο αλλα ενταξει ειναι πιο προβλεπομενο.

Στα ποδια ομως αν βγαινεις καθε μερα εξω γτ καιγεσαι καθε φορα ,ειναι πολυ αστειο σαν εικονα

Αλεξανδρε , μου συμβαινει συχνα αυτο που λες αλλα κανεις ενα λαθος

ΔΕΝ ξεκινας πλακωμενος.Πρεπει στην αρχη να ειναι ζεσταμα(κανα μισαωρο / 10-15χιλιομετρα) και μετα αφου εχει συνηθισει ο οργανισμος μπορεις να συνεχισεις με αυτο τον ρυθμο πολυ παραπανω ωρα.Εκτος αν εχεις μεγαλες εναλλαγες στο τερεν / κλισεις / ρυθμους

Επισης μεγαλο ρολο παιζει και η ψυχολογια.το πες και μονος σου.Εφοσων γουσταρεις ξεχνας πονους και ενοχλησεις :)

Χθες εκανα μια διαδρομη 7 λεπτα πιο αργα απο οτι αλλες φορες.Αλλα δεν ειχα κοιμηθει καλα , πριν 10 ωρες ειχα παει παλι για 2ωρο ποδηλατο-50+ χιλιομετρα + την ζεστη και να η πεσμενη επιδοση

Θα μου προτεινει κανας καμμια κουρσα στο χιλιαρικο ;

Γτ ειαμι αναμεσα σε d800 η κουρσα :hehe:

με βλεπω να μη παιρνω τπτ στο τελος :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Forme Victeur Road Bike 2011 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

(full carbon ..μπλα μπλα ..περισσοτερα εδω (προσεξε ομως οτι το κρινουν με βαση την τιμη που εκει ειναι 1500 λιρες)

Cube Streamer 2011 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

(παλια εβγαινε και το attempt .λιγο πιο φτηνα..αν και δεν ειναι carbon(κανενα περα απο το πηρουνι και νομιζω οχι ολο)..το attempt περυσι που κοιτουσαμε (πριν 6 μηνες δλδ) εβγαινε καπου στο 800αρη).Το "καλο" του ειναι οτι εχει internal cable routing ..

Και τα σοβαρα πλεον :p

Wiggle | Boardman Team Road Bikes

απο τα καλυτερα αλουμινια..Πιο ελαφρυ και απο αρκετα carbon(τα μεσαια-βαρια).

Λεπτομερεια στις κολλησεις..που το περνας για carbon και αυτο...πληρες carbon πηρουνι.

Και το αμεσως μεγαλυτερο αδερφακι..το οποιο ειναι ολο carbon.

Wiggle | Boardman Team Carbon Road Bikes

Πριν κανα μηνα το ειχε ποσταρει ο αλεξ στο 1000αρικο (ειχε 30% εκπτωση)

Mπορεις να "στησεις" και απο ribble ...(σε παω στα carbon..βαλε καποια αξιολογα φτηνα campagnollo).

Ribble Bikebuilder | Frames | Wheels | Groupsets

(πχ -> http://www.cyclingweekly.co.uk/tech/bikes/128845/5/1000-bike-grouptest.html )

και απο planetX..αν δεν εχει καποιο ετοιμο @1200..

px Planet X Pro Carbon Rival Road Bike 2012

edit

δες και αυτο το αλουμινιο

http://www.wiggle.co.uk/cinelli-experience-veloce-2012/

http://www.cyclingweekly.co.uk/tech/bikes/128845/2/1000-bike-grouptest.html

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

αν σας ελεγα ποδηλατο για 200Ε θα μου προτεινατε στα 400; (100% πανω σε τιμη ; )

εδω γιατι μου προτεινετε 1200;

θα μου τα δωσετε εσεις τα 200ε ; :D

και επειδη ζητησα 1000 η προταση του DJD via msn , τι λετε

Canyon | Roadbikes | Roadlite 6.0

δλδ ρε [MENTION=23]DJD[/MENTION] ουτε στα 1100 δε θα συμφερε το canyon ; ποιο ειναι το οριο που αλλαζεις bike ?

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.