Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

κανει μια χαρα..

ρυθμιζει κανονικα το μικρο γραναζακι και μετα "κοβει" την τελευταια με το high limit στο ντεραγιε.

Τα ιδια εχω και τα πρωτοβαλα πριν παρω την 9αρα πισω.

εδιτ

το attack ειναι μονο το πισω @35Ε

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει 11 του μηνός και ήρθαν χθες 24. Αλλά μεσολάβησε το Πάσχα και είχε delay. Και πάλι αργούνε βέβαια. (σε σχέση με wiggle πχ)

δες και εδώ την παραγγελία DHL Track and Trace

Αγγλία -> Ουγγαρία!!!!! -> Θεσσαλονίκη -> Αθήνα!!!!!! -> Λάρισα

Υπάρχει ryanain που πάει Βόλο goddamit...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] [MENTION=8745]Jason[/MENTION] Με YES6 έχεις 10% έκπτωση και όχι 10 λίρες (ναι, στις 100 λίρες έχεις 10...απλά το ξεκαθαρίζω)

Επίσης (μόλις το βρήκα*) με σκέτο YES ξεκινάει η 10% έκπτωση από πιο χαμηλά (με 95 ευρώ παραγγελία που δοκίμασα πχ δούλευε)

*Κάνουν κάτι τέτοιες πουστίτσες. Πχ το Πάσχα που πήρα, έλεγαν μόνο EGG4 και EGG7 (νομίζω). Αν έβαζες σκέτο EGG ξεκινούσε από πιο χαμηλά η έκπτωση.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι καλο, δες και αυτα που τα εχει σε προσφορα SRAM X7 Trigger Shifter 8sp | Buy Online | ChainReactionCycles.com , το καλο με τα sram αν το συνδιασεις με sram ντεραγιε ειναι οτι εχουν 1:1 actuation και οι αλλαγες γινονται 2-3πλες με ενα πατημα.

και

,μπορεί να είναι πιο σκληρές απο shimano αλλά είναι πιο ανθεκτικές,

δεν ξερυθμίζονται εύκολα και κανουν αλλαγές με ακριβεια. Η slx κατι λεει αλλα προτιμω ακομα και πιο χαμηλες σειρες απο Sram , η ΧΤ δε εκτός του οτι ειναι ακριβή στο βουνο μετα απο λιγο καιρο σπαει νευρα.

Sram και παλι Sram για βουνό.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

την αντισταση δεν την "βαζει" το ντεραγιε??

(περι σκληροτητας που ανεφερες)

Το ειχα ρωτησει παλιοτερα που ψαχνομουν για ντεραγιε ..(απλο δεορε εναντι slx) ..εντελει πρaseοτιμησα slx ντεραγιε λογω σκληροτερου ελατηριου.(Αυτο που λες δλδ..ασχετα αν και στο βουνο "μου" παλι ασφαλτο εχει:p)

Ασε που απο προσφορα ηταν κανα 5ευρω πιο πανω απο το απλο.

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Kατεβάστε να δείτε την ταινία Life cycles Life Cycles (2010) - IMDb

Πραγματικά απίστευτη.

edit: Είτε πάρεις sram είτε shimano,μια χαρά θα είσαι.Προσωπικά δεν πιστεύω πως το ένα είναι καλύτερο από το άλλο.Έχοντας δουλέψει σε ποδηλατάδικο έχω ρυθμίσει σχεδόν ότι σασμάν βγάζει η κάθε εταιρία (μέχρι πριν 2 χρόνια).Άμα τα ρυθμίσεις μια φορά σωστά μετά σωστά θα δουλεύουν.Το ότι το ένα ξερυθμίζεται πιο εύκολα από το άλλο δεν έχει να κάνει με το σασμάν.Έχει να κάνει με την ντίζα και τα καλώδια της ντίζας. Τώρα όπως και να το κάνεις τα πιο ακριβά μοντέλα ζητάνε τα χρήματα που ζητάνε για κάποιο λόγο.Καλύτερα υλικά,λιγότερο βάρος,σκληρότερα ελατήρια και πάει λέγοντας.

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε l2phile πρυτανη των ποντικων με τις hackιες σου!! :)

edit> μπορουμε να χρησιμοποιησουμε περισσοτερα απο 1 κουπονια στο crc?

edit2> canyon speedmax concept (για προσεξτε λαιμο-σκελετο this is what i call innovation!)

531212_393638277336197_190241427675884_1225445_13749003_n.jpg

536445_393639344002757_190241427675884_1225446_1906726491_n.jpg

edit3> βρηκα και το γερμανικο alter ego του δασκαλου gomar!

319806_2618282915142_1797234948_1611243_1165461589_n.jpg

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Βουνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ...επιτελους...

(για τα δικα μας δεδομενα και οχι δεν ανεβηκα αερογεφυρα παλι. 554μ υψομετρο :p)

Ψιλοχωμα ημουν ειμαι και θα ειμαι..αλλα πλακα ειχε..

Για 10κμ και χονδρικα μια ωρα "ι hate bicycle" και μετα για 10-15 λεπτα "ι love bicycle" :D

(θελαμε και 30+ απο τυρναβο-λαρισα στο γυρισμο..καημενα ποδαρακια μου)

Sports Tracker (<-λε διαδρομη :p)

l-31.jpg

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανεις καποιο σορτσακι με μαξιλαρακι πωλου μεχρι ΜΑΧ=50ευρω (και πολλα λεω, εκτος πια αν τα φτηνα παιζει να σου προκαλουνε αιμορροιδες, τυφο και ανεμοβλογια και αναγκαστικα για την υγεια σου πρεπει να παρεις κατι με 200 ευρω)

Αναγκαστικα απο online (amazon-οειδες) για παραγγελεια...

ντανκε...

Link to comment
Share on other sites

συμβουλές για να αποφύγεις προβλήματα.

1) υλικό πολυεστέρα και νάυλον. οτιδήποτε άλλο θα σε κάνει να ιδρώνεις και να βρωμάς και να θέλει πλύσιμο κάθε φορά που θα το φοράς έστω για 2 ώρες.

2)το μαξιλαράκι να είναι στο σωστό φάρδος για τα sit bones σου.

3) τα παραπάνω κριτήρια καλύπτονται με budget 30-40ευρώ. αν θες να είσαι 100% καλυμμένος πήγαινε ως τα 50ευρώ. παραπάνω είναι ληστεία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.