Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Όπου και να την έχεις την σέλα, αν κάθεσαι σωστά και σκύψεις ο πισινός πετάγεται. (μάλλον δεν κατάλαβα τι εννοείς - πετάγεται όπως θα πεταγόταν και αν την είχα τέρμα πίσω)

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω καλύτερα μόλις μου έρθουν τα λάστιχα και το ξαναστήσω.

Περιμένω πανηγυρικό άκυρο από wiggle. Τους είπα να μου στείλουν, μαζί με τα σωστά πλέον γάντια (XL ασπρόμαυρα ζήτησα, L μαύρα ήρθαν....) τα Continental Attack + Force στην τιμή του bike24 ( = -30 ευρώ) ΑΝΕΤΑ???

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει φίλος ένα Specialized FSR XC του 09 ή του 10 δε θυμάμαι με ελάχιστα χλμ (κάτω από 300) στα 600ευρώ.. και ψήνομαι να δώσω το δικό μου το χρέπι και να το τσιμπήσω.

Specialized Bicycle Components : FSRxc αυτό μου φαίνεται ότι είναι. Πώς το βλέπετε;

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Πουλάει φίλος ένα Specialized FSR XC του 09 ή του 10 δε θυμάμαι με ελάχιστα χλμ (κάτω από 300) στα 600ευρώ.. και ψήνομαι να δώσω το δικό μου το χρέπι και να το τσιμπήσω.

Specialized Bicycle Components : FSRxc αυτό μου φαίνεται ότι είναι. Πώς το βλέπετε;

Απορώ γιατί το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει φίλος ένα Specialized FSR XC του 09 ή του 10 δε θυμάμαι με ελάχιστα χλμ (κάτω από 300) στα 600ευρώ.. και ψήνομαι να δώσω το δικό μου το χρέπι και να το τσιμπήσω.

Specialized Bicycle Components : FSRxc αυτό μου φαίνεται ότι είναι. Πώς το βλέπετε;

να δω ρε φιλε εσυ ποτε θα πουλησεις το 2ο χαρχαλοκουρσακι να στο τσιμπησω...για το ιδιο ποσο :p

27 βαθμους εδω ..25% υγρασια..3-5κμ/ω αερα..lovely.

Τι φορανε απο πανω ομως για να μη ξεπαγιασω στην επιστροφη.Εχω ξεχασει το ανοιξιατικο feeling :p

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει φίλος ένα Specialized FSR XC του 09 ή του 10 δε θυμάμαι με ελάχιστα χλμ (κάτω από 300) στα 600ευρώ.. και ψήνομαι να δώσω το δικό μου το χρέπι και να το τσιμπήσω.

Specialized Bicycle Components : FSRxc αυτό μου φαίνεται ότι είναι. Πώς το βλέπετε;

Αν δεν το θέλεις πες του να το πάρω εγω!! :D

μεταφορικά δικά του! :p

Link to comment
Share on other sites

μα δεν βρέθηκε κάποιος να πει σε όλους αυτούς/ες ότι το να κάνεις ποδήλατο

με τα ακουστικά στα αυτιά είναι επικίνδυνο;

27 βαθμους εδω ..25% υγρασια..3-5κμ/ω αερα..lovely.

Τι φορανε απο πανω ομως για να μη ξεπαγιασω στην επιστροφη.Εχω ξεχασει το ανοιξιατικο feeling :p

αντιανεμικό

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγορίνες,ακούστε, έχω ένα κάτι σαν πρόβλημα..

Κάνω μετατροπή από vbrake σε δισκόφρενα!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι αυτό στην φωτογραφία!

IMG_20120424_182618.jpg

Πάνω στην μανέτα είναι βιδωμένες οι ταχύτητες,υπάρχει μου φαίνεται adaptor που μπαίνουν σκέτες πάνω στο τιμόνι,έτσι?

Θέλω να πιστεύω..

Πως λέγεται?

Που μπορώ να το βρω?

Θέλω 2 τέτοιους.

Αν ξέρετε και από ελληνικό κατάστημα ακόμα καλύτερα :D

Thanks :)

Aπο την μια πλευρα ετσι

IMG_20120424_190856.jpg

Και απο την μερια των v-brake ετσι !!!

IMG_20120424_190928.jpg

Έγινε επεξεργασία από Jason
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν road λάστιχα. Έχει μετρήσεις για ένα σκασμό λάστιχα, καθώς και για διαφορετικές σαμπρέλες. (αν έλεγε και αντοχή θα τα έσπαγε...)

http://www.biketechreview.com/tires_old/images/AFM_tire_testing_rev9.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα εχτες τα kenda kwest 1.5, σε μια εβδομαδα θα ειναι εδω.. :angry: αλλα οκ.. Για το καλουπι του παλουκιου το υλικο τελικα ειναι το μολυβι. Πηρα ενα ακομα πιο λεπτο και θα δοκιμασω μαζι του, το θεμα ειναι οτι πρπει να τραβηχτω μεχρι τον Ταυρο να παρω τα υπολοιπα υλικα...απο υφασμα μαλλον θα παω σε high modulus 6k..

[MENTION=23]DJD[/MENTION], το ποδηλατο δειχνει γεωμετρικα all mountain με στοιχεια dirt jump, το μονο μειονεκτημα που διαβασα ειναι το γεγονος οτι το πισω αμορτισερ ειναι custom, δεν μπορεις να του βαλεις οτι θελεις-αν θελεις, μονο απο αυτη τη σειρα. Οποτε μεταπωλητικα ισως ειναι λιγο πιο δυσκολο, αλλα για 600Ε...χμμ ουτε αντιστοιχων περιφερειακων hard tail..

Link to comment
Share on other sites

SRAM Attack Trigger Shifter 8sp | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Πιστεύω να είναι καλο αυτό το setάκι, από ότι διάβασα στο internet δουλεύουν άψογα με shimano ντεγραγέ!

Έγινε επεξεργασία από Jason
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι καλο, δες και αυτα που τα εχει σε προσφορα SRAM X7 Trigger Shifter 8sp | Buy Online | ChainReactionCycles.com , το καλο με τα sram αν το συνδιασεις με sram ντεραγιε ειναι οτι εχουν 1:1 actuation και οι αλλαγες γινονται 2-3πλες με ενα πατημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.