Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

μιας και θα κανω εισαγωγη στον κοσμο του ποδηλατου,εχει κανεις εντυπωσεις σε καποιο απο τα παρακατω

orbea tuareg '12-295€

ΤRΕΚ 3500 ΄12- 285€

IDEAL NERGETIC ΄12-300€

μου προτεινουν το ideal λογω μεγαλυτερων τροχων,αρα ευκολια εντος πολης..

προοριζεται για εντος πολης χρηση,αντε κ καμια βολτα λιγο βουνο-χωμα οταν θα εχω χρονο..

ταβανι τα 300 δεν υπαρχει σαλιο..

Link to comment
Share on other sites

μιας και θα κανω εισαγωγη στον κοσμο του ποδηλατου,εχει κανεις εντυπωσεις σε καποιο απο τα παρακατω

orbea tuareg '12-295€

ΤRΕΚ 3500 ΄12- 285€

IDEAL NERGETIC ΄12-300€

μου προτεινουν το ideal λογω μεγαλυτερων τροχων,αρα ευκολια εντος πολης..

προοριζεται για εντος πολης χρηση,αντε κ καμια βολτα λιγο βουνο-χωμα οταν θα εχω χρονο..

ταβανι τα 300 δεν υπαρχει σαλιο..

Νομίζω το Trek είναι το καλύτερο ανάμεσα τους. Shimano σχεδόν όλα, Suntour ανάρτηση 63mm έναντι RST 50mm, και Zoom. Πάρε το, και μέχρι να μαζέψεις και ~100 ευρώ για αντικλεπτικό (αλυσίδα/πέταλο) μην το αφήνεις έξω ποτέ.

Πάρε αν θες συρματόσχονο των 5 ευρώ για να το κλειδώνεις όταν πας για καφε που θα το έχεις στα 5 μέτρα max και θα το επιβλέπεις.

(Επιμένω στο θέμα κλοπής γιατί χθες χάζευα για 2-3 ώρες το θέμα.. κοιτάξτε εδώ)

Link to comment
Share on other sites

για λίγο βουνό-χώμα όπως λες,το ideal δεν κάνει.αν όμως το "όταν θα έχω χρόνο" μεταφράζεται ως "ποτέ" είναι το ιδανικό ποδήλατο για μετακίνηση εντός πόλης

το TREK είναι εξαντλημένο (ήταν και αυτό στις προσφορές του cyclist νομίζω)

το Orbea έχει νούμερα αλλά οι 26αρηδες τροχοί θα σε κουράσουν μέσα στην πόλη

όπου φαντάζομαι θες να κινηθείς

Link to comment
Share on other sites

μια ματια που έριξα και στο cyclist λενε οτι το trek είναι πολυ ποιοτικό και απο κοντά δείχνει κούκλα, κακό αυτο για τα μάτια των "άλλων"..

μου έκανες την καρδιά περιβόλι με το θέμα κλοπής..

εδιτ

trek εχω βρει 2 τελευταια κομματια σε επικοινωνια που ειχα χτες.. ενα 19,5 κ ενα 16,λογικα παω για το πρωτο μιας κ ειμαι 1,80..

Link to comment
Share on other sites

καφρος mode on:

απο το πρωτο χιλιομετρο μου αρχισε "ωχ κατσε λιγο....ποναω"

στο 2ο χιλιομετρο ημασταν +5 στασεις

τελικα τα βγαλαμε τα 23χιλιομετρα...

χαχαχαχαχαχα σε πειραζω φραγμα μου :p

μια χαρα ησουν.Πρεπει να παρεις λιγο τον αερα στο ποδηλατο.Δεν ειναι freeday τα μονοπατια φιλος :p

Link to comment
Share on other sites

καφρος mode on:

απο το πρωτο χιλιομετρο μου αρχισε "ωχ κατσε λιγο....ποναω"

στο 2ο χιλιομετρο ημασταν +5 στασεις

τελικα τα βγαλαμε τα 23χιλιομετρα...

χαχαχαχαχαχα σε πειραζω φραγμα μου :p

μια χαρα ησουν.Πρεπει να παρεις λιγο τον αερα στο ποδηλατο.Δεν ειναι freeday τα μονοπατια φιλος :p

Και δεν ειπατε τιποτα? :-( :-( παιζει τιποτα για Σαββατο?

Link to comment
Share on other sites

o Gomar είναι κάφρος με το ποδήλατο. Όπου βρει λακούβα, κοτρώνα, κορμό δέντρου, κλαδιά, θάμνους από εκεί να περάσει....αφού σε μια φάση του λέω βάστα να πιω νερό να ξεκουράσω και τη μέση (που έχω θέμα τις τελευταίες μέρες) και άρχισε να κόβει βόλτες εκτός μονοπατιού μέσα στο χάος ανάμεσα σε θάμνους και κλαδιά μέχρι να φτάσω. Γι αυτό τα σπάει όλα :hehe:

εντάξει για 2η εξόρμηση σε βουνό μάχιμος ήμουνα.

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

φίλος το κανονίσαμε τελευταία στιγμή.Μου λέει ετοιμάσου και σε 15περνάω να φορτώσουμε ποδήλατα να πάμε μια χαλαρή Πάρνηθα.

[MENTION=9381]papajim[/MENTION]

ρε άστον να λέει τα δικά του. επειδή εκείνος είναι κάφρος και κατεβαίνει το μονοπάτι με 35 κοπανώντας σαν μπαλάκι του πινγκ πόνγκ στα πλαινά του μονοπατιού δε σημαίνει οτι και μεις πρέπει να φορέσουμε ζουρλομανδύα :p

Link to comment
Share on other sites

o Gomar είναι κάφρος με το ποδήλατο. Όπου βρει λακούβα, κοτρώνα, κορμό δέντρου, κλαδιά, θάμνους από εκεί να περάσει....αφού σε μια φάση του λέω βάστα να πιω νερό να ξεκουράσω και τη μέση (που έχω θέμα τις τελευταίες μέρες) και άρχισε να κόβει βόλτες εκτός μονοπατιού μέσα στο χάος ανάμεσα σε θάμνους και κλαδιά μέχρι να φτάσω. Γι αυτό τα σπάει όλα :hehe:

εντάξει για 2η εξόρμηση σε βουνό μάχιμος ήμουνα.

[MENTION=9381]papajim[/MENTION]

ρε άστον να λέει τα δικά του. επειδή εκείνος είναι κάφρος και κατεβαίνει το μονοπάτι με 35 κοπανώντας σαν μπαλάκι του πινγκ πόνγκ στα πλαινά του μονοπατιού δε σημαίνει οτι και μεις πρέπει να φορέσουμε ζουρλομανδύα :p

Έτσι έκανε και με εμάς, προειδοποιούσε για τα δύσκολα κομμάτια, αλλά για τα γρήγορα κομμάτια δεν έλεγε κάτι να ξέρουμε ότι μπορούμε να τρέξουμε χωρίς να βρεθεί ένα δέντρο/μια κοτρώνα/ένας γκρεμός μπροστά μας...

'Οσο για το κοπάνημα.. μου την σπάει επειδή ζηλευω... ας κάνει ότι θέλει αρκει να μην αρχίζει να μας βρίζει όταν τα φτύνουμε.

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

φίλος το κανονίσαμε τελευταία στιγμή.Μου λέει ετοιμάσου και σε 15περνάω να φορτώσουμε ποδήλατα να πάμε μια χαλαρή Πάρνηθα.

Καλά καλά, έτσι λέτε όλοι, κανείς δεν με παίζει εμένα:weep::weep:

Προφανώς κάνω πλάκα..

Λοιπόν, να αρχίσω πάλι να ρωτάω τους πάντες? Στείλτε μου ΠΜ όποιος έχει όρεξη Σάββατο για βουνίσια βόλτα.. Προϋπόθεση για να γίνει είναι να έρθει κανας [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] που ξέρει τα μέρη.. Στείλτε σε εμένα ΟΛΟΙ μέχρι ξημερώματα Σαββάτου να δω αν μπορούμε να το κανονίσουμε ..

Γράψτε τι ώρες μπορείτε, που μπορείτε να έρθετε (άλλο Φιλοπάππου, άλλο Πάρνηθα), και αν έχετε αυτοκίνητο με σχάρα κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 18 μέρες και με ελαφρύ μπουκωματάκι στην μύτη.

03/22/12 - Λάρισα, Περιφέρεια Θεσσαλίας, GR

54χμ μόνο :(:p Τα πρώτα 20 βγήκαν εύκολα με μέση ταχύτητα 35...μετά πέσαμε. Πιστεύω σε κανένα μήνα θα τα βγάζω και τα 54 με 35.

Link to comment
Share on other sites

σαββατο δε μπορω γιατι πρεπει να μεταφερω μια σκαλωσια :hehe:

στου φιλοπαππου δε μπορεις να κανεις τετοια παιχνιδια ρε...

συμφωνουμε στο χαλαρη βολτα και οντως ηταν..

μπαινουμε σε ενα μονοπατι και ανοιγω το γκαζι χανοντας με απο το οπτικο του πεδιο...

αφου με βρισκει με ρωταει...

ρε μλκ χαλαρα δεν ειπαμε ;

ε και τι ; εχω τα μονοπατια μπροστα μου και θα τα παω χαλαρα ;

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολυ όμορφο ειναι και η τιμη δυνατη αλλα αρκετά με τα PlanetX. Το επόμενο (οταν κι αν) θα ναι ιταλίδα.

Για την ωρα.. Δε κρατήθηκα, περιμένω νεα σελα, παλουκοσελο, σφιχτήρα και bottle cages των 5γρ έκαστο. Στόχος τα 6.1 (το εχω χασει το ξερω... αυτο εχει την ίδια ευχαρίστηση με το καβαλαω το ποδηλατο:D )

Link to comment
Share on other sites

teasing για τον [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION]:D:D

θα κ@υλωσεις αγαπη

post-5513-1416075965,8156_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION][MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Heart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.