Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

τους ελιωσα τους κυριους! :hehe:

παθαν και 2 λαστιχα :hehe:

ωραια μερα για ποδηλατο κ επειδη ηταν της τελευταιας στιγμης κανονισαμε με papajim / myralis για φιλοπαππου.

ο δε myralis νομιζε οτι ο φιλοπαππου εχει θερμοκρασια -30 και φορεσε 15.000 ρουχα.

χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Θα γυρισω σπιτι μετα τις 9 το βραδυ, για αυτο μια χαρα ηταν τα ρουχα μου.. Για φιλοπαππου επρεπε να τα βγαλω.. :dance3:. Την επομενη φορα θα ειμαστε ποιο ετοιμο, αλλα μην μας κουραζεις αποτομα.. αντε και με τον Greekfragma την επομενη φορα.

Link to comment
Share on other sites

aloha,σήμερα την πάτησα.από κούραση,λάθος διατροφή,καιρός δεν ξέρω

στα 30-35 χλμ απόσταση έσβησα εντελώς (καρμπον περίπτωση [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] [χρόνια σου πολλά btw man και ότι επιθυμείς]

και χρειάστηκα ένα μεγαλούτσικο διάλειμμα για να συνέλθω

μετά από αυτό και αρκετό νερό γύρισα σπίτι χωρίς πρόβλημα

το γμτ είναι ότι με έπιασε στο ίσιωμα και όχι σε καμιά ανηφόρα

c35 by method01 at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει πανω απο 250χλμ τις τελευταίες δυο βδομάδες. Ο Ιούλιος ειναι κοντά και αυτή την εποχη θα έπρεπε να ημουν περιπου στα 400κ τη βδομάδα. Τα γόνατα μου ομως πονάνε αρκετά πανω στην κλειδωση και εχω την εντύπωση οτι φταίνε τα βάρη. Την τριτη σηκωσα 70κιλα σε βαθειά καθίσματα και μαλλον δε βοήθησε καθολου. Φαντάζομαι οτι τα σημερινά 8χλμ hiking στο βουνο δεν βοήθησαν κι αυτα. Θα το πάω χαλαρα τωρα ολη τη βδομάδα και βλέπουμε. Μου τη σπάει :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε συ.

Και μένα σε ίσιωμα με έπιασε...μετά από αρκετές ανηφορο-κατηφόρες. Απλά η διαφορά ήταν ότι εγώ έπεσα στα 50 και συνήλθα όταν γύρισα σπίτι, έφαγα και κοιμήθηκα :p

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΔΗΛΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Εχει στρώσει ο καιρός απίστευτα και είμαι από Δευτέρα με ίωση.

@Κώστα: Ρε συ, είσαι σίγουρος ότι βγαίνει το πρόγραμμα στα Πυρηναία; Δεν λέω, το κομμάτι της κάθε μέρας, αν είσαι αρκετά πρεζάκι, μπορεί να βγει. Αλλά 5 μέρες συνεχόμενα...

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Τα γόνατα μου ομως πονάνε αρκετά πανω στην κλειδωση και εχω την εντύπωση οτι φταίνε τα βάρη. Την τριτη σηκωσα 70κιλα σε βαθειά καθίσματα και μαλλον δε βοήθησε καθολου.

Πόσες επαναλήψεις;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται τους κουράζεις τζάμπα. Αν έχεις κάνει σωστή προθέρμανση και μπορείς να φτάσεις τα 70 κιλά, καλύτερα να κάνεις 1x65 + 2x70 ή 1χ60 + 1χ65 + 2χ70. Τα 10-50, ΑΝ μπορείς να κάνεις με 70, πιστεύω είναι άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα κιλα 5-6 με το ζόρι. Είχαν προηγηθεί αλλα 6 σετ με 10, 20, 30, 40, 50 και 60 κιλα.

Κάτω από 10 επαναλήψεις δεν είναι βάρος για σένα.

Μια φορά το μήνα δοκιμάζεις μεγαλύτερο βάρος και αν καταφέρεις 8, μειώνεις τα σετ και συνεχίζεις με αυτό το βάρος μέχρι να πιάσεις τις 10 επαναλήψεις. Λιγότερες από 8 είναι για αρσιβαρίστες που πάνε για το ρεκόρ τις μιας επαναλήψεως.

6 σετ πάντως είναι πολλά .

4 σετ οριακό βάρος και 5 μικρότερο.

Αν αυτά τα κιλά τα σηκώνεις ζυγίζοντας 85 κιλά ο ίδιος, μειώνεις αρκετά, εάν αδυνατίσεις χάνοντας 1 κιλό και πάνω

Μια φορά την εβδομάδα, το πολύ δυο η προπόνηση (πόδια) με βάρη. Παραπάνω βλάπτει παρά ωφελεί

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάγκο. Μια φορά τη βδομάδα το κάνω ναι, και τώρα που αρχίζουν οι αγώνες πιο εντατικά λέω να το κόψω κι εντελώς ή να το κάνω μία στις 15. Στα 75 κιλά βρίσκομαι τώρα.

@Κώστα: Ρε συ, είσαι σίγουρος ότι βγαίνει το πρόγραμμα στα Πυρηναία; Δεν λέω, το κομμάτι της κάθε μέρας, αν είσαι αρκετά πρεζάκι, μπορεί να βγει. Αλλά 5 μέρες συνεχόμενα...

Βγαίνει ρε συ, δε θα το πάμε με ταχύτητες αγώνα (και να θέλαμε δηλαδή..) αλλά χαλαρά και με στάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει ρε συ, δε θα το πάμε με ταχύτητες αγώνα (και να θέλαμε δηλαδή..) αλλά χαλαρά και με στάσεις.

Για καλό και για κακό, κάντε μία επίσκεψη σε γιατρό (όχι ψυχίατρο, θα σας κόψει με την μία :p ) πριν και μετά την χαλαρή και με στάσεις βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

100αρα yeahhhhh babyyyy etsiiiiiiiiii

κατανάλωσα 4 lt νερού,3-4 παστέλια.1 χυμό,ο ποδηλατάς μου'πε να πάρω και ισοτονικό-δεν ξέρω αν έπρεπε

///// είμαι πολύ μα πάρα πολύ ευχαριστημένος,σχεδόν διπλασίασα το προσωπικό μου ρεκόρ και είχα juice και για λίγο ακόμα,αλλά έπρεπε να γυρίσω,next time :)

παρακαλούνται οι κύριοι [MENTION=699]ΝTG[/MENTION] και [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] όταν βρουν το χαμένο μου πνευμόνι σε κάποια βόλτα τους στην περιοχή,να μου το επιστρέψουν,απλό ταχυδρομείο κάνει,ευχαριστώ

:p:P:P:P:P:P

πάω να ξεραθώ,ελπίζω να μπορέσω να σηκωθώ από το κρεββάτι κάποια στιγμή,καλές βόλτες σε όλους σας

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε θηριο ..εβγαλες την παλια εθνικη??

Πως ηταν απο κινηση??(μιας και δεν ειναι και οτι καλυτερο για ποδηλατο εκει..αλλα μου αρεσει η διαδρομη ..παντα απο εκει πηγαινοερχομαι)

Κακως....που δεν ειπες τιποτα νωριτερα...αν και ο αλλος το παιζει αρρωστος τωρα..("που να ερχομαι με το κουρσακι μαζι σας").

Νιce :T:

Τhis means war...αναμεινατε να περασει η κυριακη να αλλαξει η ωρα (και η ωρα που βραδιαζει) ..και ερχομαστε....(οποτε ξε-αρρωστησει και ο αλλος...μη του πω τιποτα..:p)

edit

(omg ..και νομιζα οτι για τυρναβο ηταν η απολυτη φλαταδουρα.)

Link to comment
Share on other sites

Αααα ζηλεύωωωωωωωω. Και εγώ είμαι ακόμη με lysopaine και μυξομάντηλα... (sic!!!)

Ωραίος ρε. Άντε και στα δικά μας :p

Όσο για το πνευμόνι, κάτσε να βρούμε πρώτα τα δικά μας....κλείνω 3 βδομάδες αποχή (και δεν είμαι καλά :p )

Χτύπα πρωτεΐνες και αντιοξειδωτικά κάργα. (κανά 2 μπριζόλες και 2 πορτοκάλια δηλαδή. Δεν είναι καιρός για έξοδα)

Και βάλε μπαταρία στο HR Sensor (Avg HR: 26 bpm, ποιος είσαι να ουμ; :p )

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

γμτ δεν μπορώ να κοιμηθώ από την υπερένταση :p

χωρίς να θέλω να σας το χαλάσω,πιστεύω ότι ο δρόμος αυτός δεν κάνει για μας,

είναι πολύ στενός και οι νταλίκες περνάνε σε απόσταση μέτρου από δίπλα σου.

αν παρ'ολα αυτά το απαφασίσετε/ουμε καλό θα ήταν να μοιραστούμε την απόσταση

και όχι να έρθει κάποιος εδώ ή να έρθω εγώ εκεί

.σας διαβεβαιώνω ότι δεν είναι καθόλου εύκολο,δέστε τα τελευταία μου splits να καταλάβετε πόσο αργά πήγαινα......

μπαταρία ακόμα να αξιωθώ να αλλάξω ο μλκ,έχασα όλους τους παλμούς της διαδρομής,τεσπα αύριο (cr2025 δεν θέλει;)

==================================================

respect στον [MENTION=23]DJD[/MENTION] και το στόχο που έχει.όχι για γλύψιμο αλλά γι'αυτό που πάει να κάνει

τα μισά χλμ έβγαλα και δεν είμαι σίγουρος ότι θα σηκωθώ αύριο από το κρεββάτι,ουτε λόγος να κάνω και άλλα τόσα καπάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε ότι ο DJD δεν θα πάει σε ισιάδι...

Από ν. εθνική δεν είναι καλύτερα από άποψη κινδύνου; Πάντως πρέπει να γίνει μία φορά το κονέ Λάρισα - Βόλος. 120χμ είναι (από την ν. εθνική). Η απόδοση θα ανέβει τώρα που καλοκαιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

απο αποψη κινδυνου καλυτερα ειναι το παραδρομακι ,προφανως διπλα απο την Ν.εθνικη...αλλα αντε βρες το.

Μονοι μας...εμεις ..τα χωραφια..και οτι σκυλια μπορει να εχει εκει στην ερημια:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.