Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

back!!

με περισσοτερο λασπη αυτη τη φορα.

σκεφτειτε εικονα.Ολα ασπρα και ενα μονοπατι χρωματος καφε να διαγραφει το ασπρο τοπιο...

εννοειται οτι επεσα.Χτυπησα στον κ*λο:p.Λασπη χιονι , ριζες , καθετη κληση μονοπατιου..

Τον ρωταω "το χουμε?" εννοειται

σε 2 seconds βλεπεις τον ιασονα κατω στα χιονια :p

λογικα θα το δειτε και σε βιντεο-οχι απο μενα

επρεπε να ερθεις Γιωργο..φανταστικη ημερα για ποδηλατο

επισης και το δυσαρεστο της σημερινης ημερας ηταν ο σοβαρος τραυματισμος ενος παιδιου που κατεβηκε την αντιπυρικη (ελεος !! - που πας αν δε ξερεις ; αφενος αυτο , αφετερου δεν σου προσφερει τπτ η αντιπυρικη) , επεσε με το κεφαλι , εσπασε το κρανος στα δυο, πρησμενος ολο το προσωπο του , πληγες για ραμματα και πονος στον αυχενα.

δεν ηταν στην παρεα μας και το μαθαμε πως..

γυρνωντας , βλεπουμε εναν ποδηλατη (οχι full εξοπλισμενο) , εχουμε το συνηθειο να ρωταμε παντα αν θελει τπτ η αν ολα καλα και μας λεει οχι καλα.

αφου μας εξηγησε εφυγα πανω σφερατος 2 χιλιομετρα προς το παιδι (ηταν και ενας μαζι του) να του προσφερω καμμια βοηθεια - εχω παντα φαρμακειο οπως επισης να συγχρονισω το GPS να στειλουμε συντενταγμενες στην πυροσβεστικη..

ε αφου μιλησαμε , ηρθαν 2 πυροσβεστικα με φορειο να παραλαβουν το παιδι.

κριμα για μια μλκια να χαλασει η βολτα , να τραυματιστει σοβαρα (μπορει κ μονιμα - συμφωνα με την κατασταση που ειδα ) οποτε κατι τετοια συμβαντα μας κανουν να προσεχουμε παραπανω στον δρομο και τον διπλανο μας

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

αφου ειπα ...click στην εικονα...

Kατευθειαν στο μαγαζι σε παει.:p

(και εχει εκει ταμπελακι description.)

Y.G

Ναι ...γυρισαμε:p

Koντα 60κμ.

100000φορες καμπος...παρα βουνο*.

Στα βουνα υπαρχουν στανες..βοσκοτοπια..απειρα στρεμματα ..με αφημενους σκυλους να τα φυλανε.

Bencharame και ενα μπασταρδο-ροτβαιλερ..(δε τα παω καλα με τις ρατσες)..

~37κμ/ω για καν΄να χιλιομετρο το ειχε.

Το καλο ηταν οτι μαλλον και αυτο τη γυμναστικουλα του ηθελε να κανει παρα να μας κυνηγησει γαυγιζοντας.(ηταν 10 μετρα πιο μεσα στα χωραφια και απλα ετρεχε παραλληλα με μας.)

(*βουνα....νταξ....μη φανταστειτε..μετριους λοφους σκεφτειτε)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

£2,599.99 !!!!!

μ'αρέσει που σου φάνηκε ακριβό το δικό μου :p

μόλις τελείωσε και η δική μου βόλτα (40 km, ultra flat διαδρομή)

είναι ιδέα μου ή τα σκυλιά μόλις έφτιαξε ο καιρός έγιναν πιο επιθετικά ;

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε χωρα....

(στις ρυθμισεις του wiggle εννοω ..οχι να μετακομισεις:p)

List price €3,254.38

SAVE 30% = €976.32

Your Wiggle price:

€2,278.06

Παιζουν παρα πολυ οι τιμες αναλογα τη χωρα...μιας και ειμαι αρκετα καμμενος και το ειχα κανει παλιοτερα με αλλο boardman.

Kαι το δικο σου ακριβο ειναι...και αυτο ακριβοτερο..αλλα στα 2.3Κ ..πιστευω τα αξιζει..

(γενικα ..οχι για μενα...εγω εχω ενα μικρο κολλημα να ανεβω σε καρβουνα)

(οχι οτι το εχω απο πλευρας τιμης...αλλα και να το παιρνα κορνιζα στο τοιχο θα το ειχα .)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

απο τη χθεσινη βολτα.

Γμτ δε φανηκε καλα η τουμπα μου.οπως δε φαινεται και ποσο εντονη κλιση ειχε το περασμα εκει λογω ευρυγωνιου φακου

στο 2:15 φαινομαι

ανεξαρτητα με αυτο χαψετε και το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να διατηρειτε τα ποδηλατα σας καθαρα................

θα μου πειτε δε πατε στις λασπες.αλλα σα καινουργια δειχνουν..

Τα πλένουν με άζαξ και κάνει τις βρωμιές αόρατες :p

Link to comment
Share on other sites

ειμαι προδοτης ξερω αλλα ειμαι σρην συγκετρωση που κανονισε ο φραγμας ποδηλατοβολτα κατι σαν freeday φαση.χαχαχ.

περφορμερ δεν επεσα λογω πεταλιων αλλα λογω κλισης , γλιστρησα στις ριζες κ τσουπ η τουμπα

παιδια ΔΕΝ υπαρχει το σημερινο.....

αποδειχτηκε πως το ποδηλατο μου ΔΕΝ ειναι για χαλαρες βολτες

αφου πηγαιναμε με εναν ρυθμο απελπιστηκα αργο (σορρυ φραγμα - δε φταις εσυ αλλα η υπολοιπη ομαδα - με ιδεολογια παω τουαλετα με ποδηλατο γτ τα παντα ειναι 2 ροδες) παταω φρενο κ ακουω ενα κρακ.

εσπασε η ΔΑΓΚΑΝΑ των shimano slx!!!!

αυτα ΔΕΝ συμβαινουν

οχι ο αποστατης , αλλα η ΔΑΓΚΑΝΑ!!!

δλδ που να το πεις..

ενταξει η λογικη λεει πως θα ειχε ραγισει και θα εβγαλε το προβλημα τωρα.Αλλα τελικα ολες οι συγκιριες μου λενε "ιασονα αγορι μου ασε τις ποδηλατοβολτες - ηλιολουστες πλαι στην παραλια κ πανε στα βουνα στο στοιχειο σου"

τουλαχιστον αν το παθαινα στο βουνο θα λεγα , οκ ειναι απο το ζορι..αλλα γινομαι και ρεζιλι να μη μπορω να βγω μια ποδηλατοβολτα.Γιαυτο δε ξαναβγαινω :D

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION] , το εργαλειο σου ειναι απλα φοβερο!να το χαιρεσαι.βελουδο η αισθηση του.μπραβο που με ακουσες και πηρες αυτο το ποδηλατο :D

- Βαλε αερα στην αναρτηση!

edit: 3 ποστ στην σειρα.Θα γραψει κανενας αλλος η θα το κανω blog το θεμα ; :p

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.