Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

παιρνω τηλεφωνο τον Φραγμα....

-ελα μαρη ποτε το παιρνεις ;

-σε μιση ωρα παω να το παραλαβω

-ωραια σου εχω καλοριζικη προταση

-για λεγε..

-παμε αυριο παρνηθα για λασπολουτρο (δε του το ειπα το τελευταιο γτ θα λεγε οχι)

-δε ξερω ρε γιατι σημερα θα παω freeday

.......

....................

απο ευγενια δε του το εκλεισα..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

moar :dance3:

reconair.jpg

shifter.jpg

brakes.jpg

επίσης...ψήνεται κανείς για μπροστινό φωτάκι killer?

μετά από πολύ πολύ πολύ ψάξιμο πέτυχα στο freeday έναν παλίκαρο που είχε αυτό.

http://www.magicshine.com/product_view.asp?id=76

http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=article&id=103

στα + η διάρκειά του που ξεπερνά τις 6ώρες στο 50% που πιστέψτε με είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ....και φυσικά το οτι η δέσμη απλώνεται ομοιόμορφα και όχι όπως τα άλλα led που ρίχνουν δέσμη με διαφορετικές ζώνες συγκέντρωσης.

το ψήνετε για ομαδική? :D

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

ασε τις φωτος ρε....κ πες πως το ειδες

btw ακυρο το σημερινο γιατι σε μια μιση ωρα θα ειμαι παρνηθα για λασπολουτρο:p

Υ.Γ καλοταξιδο φιλος.εκανες ενα βημα με την αγορα αυτη.Το επομενο ειναι να αφησεις το freeday :hehe:

Link to comment
Share on other sites

δε πάω μόνο στο freeday ρε αλήτη!

άσε να το χαρώ λίγες μέρες καθαρό και θα πάμε και λασπουριά.....μην ξεχνάς οτι ο λεβελόνης με φωνάζει ''αποστειρωμένο'' και έχει τους λόγους του :hehe:

από αίσθηση το 20άρι άλλο πράγμα....μόλις κάνω και το bikefitting θα κάτσει ακόμα πιο άνετο.το νούμερό μου πάντως αυτό είναι.

στο Freeday κυρίως έπαιζα με τα φρένα για να πατήσουν σωστά. έκαναν θόρυβο τρελό αλλά το περίμενα.

γενικά πάντως σαν ποδήλατο το βρίσκω εξαιρετικό. καλοζυγισμένο και με τα περιφερειακά που φοράει άψογο σε αλλαγές ταχυτήτων (βούτυρο μιλάμε).

δε λέω οτι το πήγα βουνό να το λιώσω αλλά η πρώτη επαφή ήταν παραπάνω από ωραία και γεμάτη.το χω δίπλα και το χαζεύω.

πόσο το αδικούν οι φωτό........:p

Link to comment
Share on other sites

μη σε απασχολει ο θορυβος.Μπορει να ειναι απο στρωσιμο αλλα μπορει να ειναι και τα τακακια ετσι.

Εμενα πχ τα μεταλλικα τακακια οτι κ να κανεις θα σκουζουν.

σε αλλους δε σκουζουν.

Χαιρομαι που σαρεσει.Θα το λατρεψεις θα το δεις..Το μεγεθος σου σιγουρα θα σου καθεται καλυτερα αυτο απο το δικο μου.

Την αναρτηση πως την ειδες ;

σε μιση ωρα φευγω για παρνηθα.

Link to comment
Share on other sites

δεν έπαιξα πολύ με την ανάρτηση αλλά ότι και να πέρασε μου φάνηκε οτι η απόκρισή της ήταν υποδειγματική. ακόμα και στα σημεία που η πατησίων κάνει ρυτίδες από τη ζέστη όταν περνάνε τα μεγάλα οχήματα, δεν είχα κανένα πρόβλημα και ας πήγαινα με περίπου 35....η επαναφορά μου φάνηκε εξαιρετικά γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις υπάρχει πρόβλημα. Εκεί που κάνω ποδήλατο, μαζεύει περίπου 1 εκατοστό το πίσω ντεραγιέ (όπως το είδα από πάνω ενώ έκανα, μαζεύει προς τα μπροστά) και το πετάλι φεύγει μπροστά για περίπου ένα εκατοστό. Επιστρέφει το ντεραγιέ, ξαναμαζεύει και πάμε πάλι. Αυτό το κάνει είτε με πολύ είτε με λίγη δύναμη και με οποιαδήποτε ταχύτητα.

Στην βόλτα που έκανα το πάθαινε 1 εώς και 30 φορές το λεπτό.

(δεν μαζεύει η αλυσίδα)

Το ποδήλατο είναι μεταχειρισμένο, οπότε δεν ξέρω τι κακομεταχείριση έχει φάει.

EDIT: (ίσως και πολύ σημαντικό για τη διάγνωση) Σταματάω σε κάποια φάση, πιέζω λίγο τη βάση του ντεραγιέ και κουνιόταν λίγο δεξιά-αριστέρα; Μήπως φταίει που δεν ήταν βιδωμένο καλά; Αυτό δεν πρέπει να είναι ακούνητο; Δεν είχα και κλειδί μαζί για να το σφίξω. Άκυρο. Λογικό να γυρίζει

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.