Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Λίγη βοήθεια παίδες,

Αν ήταν να πάρετε το ένα απο τα δύο στα 100ο ευρώ ποιό θα διαλέγατε

Αγγελίες - Κατηγορίες - Full Suspension - Kona Stinky 6 - 2010 Μέγεθος: Μ

Αγγελίες - Κατηγορίες - Dirt Bikes - scott voltage yz ltd 2009

Θα μου πείτε fs το ένα hardtail το άλλο.Εγω ψήνομαι άσχημα για fs αλλά το dirtακι έχει πολύ καλύτερα περιφερειακά πάνω και εκεί σκαλώνω.:/

Link to comment
Share on other sites

μου φαινετια παλιο παντως το FS (ασχετα αν ειναι του 2010) και αρκετα βαρυ σαν ποδηλατο

σορρυ αλλα δε θα επαιρνα κανενα

αν βεβαια μου βαλεις στο μαχαιρι στο λαιμο , το FS εννοειται αλλα λογω στυλ ποδηλασιας που μαρεσει

Link to comment
Share on other sites

Στο 1000άρικο πάντως σαν εναλλακτική σου προτείνω ένα ατσαλάκι hardtail all mountain(ragley ή On One(αδερφή εταιρεία της planet x)) με περιφερειακά που θα βάλεις εσύ πάνω.

On-One 456 Steel Hardtail Frame 2011 £199.99

Ragley Blue Pig | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω.Αλλά εμένα προσωπικά και τα 2 μου κάνουν,απλα στα 1000 ευρώ ποιο πιστεύεις πως αξίζει περισσότερο ?

Το kona stinky για mini DH/enduro είναι αστέρι.

4 bar ,dope active braking, 180 20TA, 160 vanilla πίσω, αν θέλεις μπορείς να πάρεις και μια καλη αέρος πίσω, κυρίως για να ρήξεις το βάρος. αλλα και αυτη για βαρια χρήση είναι πολυ αξιόπιστη, οπως επισης να πας σε ένα ελαφρύ σετ λάστιχα διπλωτα 1600-1700 gr το ζευγάρι. Αν και σ αυτα τα ποδήλατα το βάρος δεν παίζει κανένα ρόλο δεν είναι για πολυ πετάλι έτσι κι αλλιώς, καλύτερα με σύρμα.

Το ίδιο το πλαισιο είναι πολυ ελαφρύ.

Σηκώνει όσες αναβαθμισεις θέλεις.

Edit: dirt δεν θα έπαιρνα ποτε αλλα γουστα ειναι αυτα , καλύτερα κάτι σε στυλ ht πρότασης cddaraa, να εκμεταλευτεις και το πετάλι του ht, και το ατσαλι. Δεν μου αρέσει που δεν βγαίνει το νύχι σε αυτα αλλα ok είναι ατσάλι. Θα επαιρνα το 456 λογο τιμής. Αλλιώς κατευθείαν στο στο pig X. Υπάρχει και το bagger αν έχεις ήδη πάνω απο 150 ανάρτηση.

Πάντως και το kona stinky κυρίως, και το bagger είναι υπερβολικές προτάσεις, αν δεν κάνεις μόνο καταβάσεις δύσκολες. Ειδικά αν δεν έχεις μεταβλητου (δηλαδή πανάκριβη) travel για το ragley και κυρίως το bagger. Δηλαδή σε ht με πολυ άνω των 120mm ανάρτηση παίρνεις τα ρίσκα σου όσο αναφορά την ισορροπία-έλεγχο στα δύσκολα αργά τεχνικά κομμάτια.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

γιατί βρε?? έχω ένα ragley mmmbop για δεύτερο, να κάνω βλακείες.

Αυτό το new school που ξεκίνισαν οι άγγλοι με τον μικρό λαιμό, τα μεγάλα πιρούνια, το κοντό wheelbase πρίν απο 7-8 χρόνια τώρα όλοι προσπαθούν να το αντιγράψουν.

Link to comment
Share on other sites

Γτ απλα ειναι.μοδα και πολλοι που παιρνουν, νομιζουν οτι ειναι οι σουπερ ντουπερ οδηγοι κ πανε παντου και 160μμ αναρτηση κ παμε για καταβασεις κ φουλλ φεις κρανη, προστασιες κ δε ξερω κ εγω τι και ολα αυτα τα παραπανω με ενα χαρτειλ τους εχεις πισω σου αν εισαι καλος αναβατης.επισης με δαυτα μολις μπεις σε ανηφορικη κλιση, τσουπ κατεβαινεις κ το παιρνεις στα ποδια..ασε να μου λειπει.με τν κυβο μου παω παντου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παίδες για τις προτάσεις.Τελικά βρήκα αυτό

Αγγελίες - Κατηγορίες - Dirt Bikes - SCOTT VOLTAGE YZ0 LIMITED

που είναι σε καλη τιμή για τα περιφερειακά που έχει και μετά ότι δεν μου κάνει ή δεν μου κολλάει το αλλάζω(φρενα στο συγκεκριμενο και λάστιχα σίγουρα) και θα μου βγεί γενικά πολυ φθηνότερα.Μόνο να ήξερα τι κέντρα φοράει. :/

Btw κωλοχαιρομαι μόνο στην ιδέα πως θα έχω ξανά ποδήλατο σε λίγο καιρό :D :D

Link to comment
Share on other sites

το μοντέλο του 09 φαρά Shimano XT 15QR μπροστά και Sun Ringle Lawwill 12mm axle πίσω

Μια χαρά αλλά από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες είναι με νύχι και quick release η πίσω αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.