Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Γιατί δε πας tubeless ήθελα να ήξερα να ησυχάσεις; Βρήκες που είναι η τρύπα στην σαμπρέλα; Θα καταλάβεις από εκεί (περίπου) τι προκάλεσε το λάστιχο.

Ντόλι, περιμένω να επιβεβαιώσω κάτι ημερομηνίες που θα μαι Ελλάδα πριν σας πω να ανεβείτε!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Το πιο πιθανό είναι να πάτησες πάλι κάτι. Δες και στο λάστιχο(δε ξέρω αν έχεις wired) μήπως προεξέχει πουθενά σύρμα και σου σκάει τη σαμπρέλα.

Φιλοπάππου 10+ φορές. Έπαθα λάστιχο μόνο 2

:p

Link to comment
Share on other sites

gomar αν εχεις λαστιχα τυπου schwalbe (νομιζω τετοια βαζουν στα cube) θα σκανε συνεχεια.

Ειναι πολυ ελαφρια μεν και αλλα πολυ λεπτα δε.

Αν εχεις τετοια λαστιχα ή φακαρολα ή ζουμι, ή βαζεις καποιο χοντρο (βλ. panaracer)

αλλα

-Αν βαλεις ζουμι, πρεπει να εχεις καταληλα λαστιχα και κυριως ζαντες.

γιατι με καγκουριες ξεζανταρει ευκολα με οτι να ναι συνδυασμο.

και ειναι πολυ πιο ευκολο στο βουνο να αλλξεις σαμπρελα παρα να βλεπεις τα ζουμια να τρεχουν δεξια και αριστερα.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

panaracer εχω :p

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] φιλοπαππου 10+ φορες , 11 φορες λαστιχο.μια στο σπιτι κρεμασμενο που ειναι :hehe:

[MENTION=23]DJD[/MENTION] , μονο με πατεντα για tubeless..αλλιως δεν εχω λεφτα για ζαντες και λαστιχα.το panaracer δε το αλλαζω σαν λαστιχο

[MENTION=9359]performer[/MENTION] , δε μπορω να δεχτω οτι ειναι τοσο ευαισθητο το λαστιχο , οταν πλακωνεσαι στο αιγαλεω στα κοτρονια και μολις πατησεις λιγο ασφαλτο , σε μια λακουβιτσα να θες σαμπρελα.Δεν ειναι κουρσα.ειπαμε

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] , πιστευω πως και το σημερινο ηταν τυχαιο και οχι πως κατι συμβαινει..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω ζουμι εννοω

UST ζαντα + tubeless λαστιχο με ή χωρις rim strip ή κανονικο λαστιχο με ή χωρις rim strip

που ομως ξερεις οτι κανει για tubeless ασχετα αν δεν το αναφερει ο κατασκευαστης. Συνηθως τεοια λαστιχα που δεν ειναι ust ready και κανουν την δουλεια εχουν χοντρα πλαινα.

παντεντα μπορεις να κανεις με το rim strip που αν θελεις να βαλεις και δεν θελεις να αγοραζεις φτιαχνεις μια μονος σου απο

σαμπρελα bmx, αλλα

Αν ΔΕΝ εχεις UST ζαντα το ξεχνας, ξεζανταρει πολυ ευκολα λεμε, εκτος αν πηγαινεις κυρια στο βουνο.

panaracer εχω :p

τυχαια το ανέφερα (γιατι εχουν μοντελα οπως το FIRE XC PRO που ειναι σκληρα και χοντρα) υπαρχουν

λαστιχα και λαστιχα οσο λιγοτερο βαρος εχουν τοσο πιο ευκολα σκανε συνήθως.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Ναι καρντιά μου, απλά με τα λάστιχα έχεις ΤΟΣΗ τύχη ποια που είναι καιρός να κανεις κάτι, γιατι σε λίγο καιρο θα σουρώνεις μακαρόνια σε αυτά :)

γτ οι ροδες μου με τα λαστιχα ζυγιζουν αρκετα.δε θελω να προσθεσω κιαλλο βαρος

.παλιοτερα δεν συνεβαινε....η θελω φακαρολα , η θελω panaracer καινουργια.

[MENTION=4508]Dem[/MENTION] με το συμπαθειο , αλλα στην μανα σου το ειπες ;:p

κινεζικα μου φαινονται ολα αυτα

edit: fire xc pro εχω φιλε μου...1 χρονο τωρα

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4508]Dem[/MENTION] με το συμπαθειο , αλλα στην μανα σου το ειπες ;:p

κινεζικα μου φαινονται ολα αυτα

δες εδω την κυρία ποσο ωραια χειρίζεται το 'λάστιχο' ...ε?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-scRNm1VnD4]Tubeless Installation by Joe's No-Flats - YouTube[/ame]

:magic: ημαρτον το video.....

edit: fire xc pro εχω φιλε μου...1 χρονο τωρα

χαχαχ ουτε συνεννοημένοι να ήμασταν ... ε παρε το κουρσακι τοτε...χαχαχαχα

ε περα απο την πλακα εισαι γκαντέμης βαλε φακαρολα ή ζουμι.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

δες εδω τον Stan απο Notubes.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9sjvJXJWtAA&feature=endscreen&NR=1]NoTubes Path of Death Tubeless System Demonstration - YouTube[/ame]

την ρήμαξε την ρόδα, καμια σχεση με την κυρια παραπάνω.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

1η μέρα από τις 4 της αποτοξίνωσης.. Επέζησα το "πρωινό" .. θα ναι δύσκολες οι επόμενες μέρες.. το καλό είναι ότι θα χάσω λίγο λίπος.. το κακό είναι ότι μάλλον όταν τελειώσει θα φάω ότι δεν έφαγα 4 μέρες μαζί lol.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με χυμούς, η παίζεις και κάτι στέρεο?

Εικάζω για να λες 4 μέρες έχεις και "φαι"...

Μην πας να κάνεις καμιά 200άρα μονο :p

Το μόνο στέρεο που έχω είναι 2 καρότα και 2 μήλα τη μέρα. Όλα τα άλλα είναι ανακατεμένα χυμοί και σούπες.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο στέρεο που έχω είναι 2 καρότα και 2 μήλα τη μέρα. Όλα τα άλλα είναι ανακατεμένα χυμοί και σούπες.

Κοτόσουπες, κρεατόσουπες να φανταστώ (χωρίς να έχεις αφαιρέσει το λίπος κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.