Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

μόλις πουλήθηκε η φωτογραφική DSLR μου......είμαι κατά 500ευρώ πιο κοντά στο

Cube_LTD__2012_4e81e02b72af4.jpg

μόλις ανέβω αθήνα και δώσω και την κούρσα το τσίμπησα. ελπίζω να μην μετανιώσω την αλλαγή από road σε mtb :p

Link to comment
Share on other sites

μόλις πουλήθηκε η φωτογραφική DSLR μου......είμαι κατά 500ευρώ πιο κοντά στο

Cube_LTD__2012_4e81e02b72af4.jpg

μόλις ανέβω αθήνα και δώσω και την κούρσα το τσίμπησα. ελπίζω να μην μετανιώσω την αλλαγή από road σε mtb :p

εχμ δώσε μοαρ ινφο μαν,τι είναι αυτό ; βλέπω rock shox SL και avid (μάλλον) φρένα,τα υπόλοιπα ;

btw

evo2terra.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχμ δώσε μοαρ ινφο μαν,τι είναι αυτό ; βλέπω rock shox SL και avid (μάλλον) φρένα,τα υπόλοιπα ;

Πιρούνι: Rock Shox Recon TK Air, 100mm, Poploc

Φρένα:Formula RX υδραυλικά δισκόφρενα (180/160mm)

GrammariosBikes.com - Cube LTD 2012

Link to comment
Share on other sites

Πιρούνι: Rock Shox Recon TK Air, 100mm, Poploc

Φρένα:Formula RX υδραυλικά δισκόφρενα (180/160mm)

GrammariosBikes.com - Cube LTD 2012

σε όλα έξω έπεσα :D

πάντως φαίνεται εξαιρετικό ποδήλατο μαν θα το χαρείς σίγουρα

wellcome to mud :dance3:

Link to comment
Share on other sites

medium μεγεθος κλασσικης γεωμετρίας

Αλουμίνιο Δανέζικης κατασκευής Principia SX RSL

Carbon πιρούνι (ήρθε μαζί με το σκελετό φιξ), carbon σέλα (selle italia SLR carbonio), carbon παλουκόσελο και carbon πίσω εκτροχιαστής Campagnolo Record 10speed

Φρένα και Μανέτες ταχυτήτων Campagnolo Veloce

Δισκοβραχίωνας Campagnolo Centaur

10άρα κασέτα Campagnolo 12-23

τροχοί: Campagnolo Khamsin

λαιμός: newton31 με δυνατότητα 2πλής τοποθέτησης

λάστιχα και τακάκια φρένων έχουν αλλαχτεί πρόσφατα όπως επίσης έχει γίνει και πρόσφατα service σε όλο το ποδήλατο.

post-596-1416075715,7108_thumb.jpg

post-596-1416075715,7473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο είναι να πας παραθαλάσια. Θα δεις και πιο πολλά μέρη :p

(ξεχάσαμε σέλα-παλουκόσελο-headset χθες :p )

Fragmaaaaaaaa, μέσα στον μήνα θα κατέβω. Μην το πουλήσεις ακόμη. Θέλω να δοκιμάσω κούρσα. (εκτός αν μου βρείτε άλλη) BTW αν το δώσεις κομμάτια (μάλλον με τίποτα), πες.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Fragmaaaaaaaa, μέσα στον μήνα θα κατέβω. Μην το πουλήσεις ακόμη. Θέλω να δοκιμάσω κούρσα. (εκτός αν μου βρείτε άλλη) BTW αν το δώσεις κομμάτια (μάλλον με τίποτα), πες.

Σπυράκο το κουρσί θα έρθει (μαζί με μένα :p ) Αθήνα περίπου σε 2βδομάδες . Μέχρι τότε μου κάνει παρέα στις βόλτες στο νησί :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION]

Για πες λίγα λόγια για τα φωτάκια σου...

ακόμα δεν ήρθαν,με τις αργίες πάμε για την επόμενη εβδομάδα

θα αρχίσω τις επικλήσεις στον ταχυδρόμο σαν τον ΝTG μάλλον :D

η σελίδα είναι εδώ : terra 2 evo - rechargeable - electron

test : Electron lights revamped for 2012 » Bike Magic

Link to comment
Share on other sites

Τα φανταζόμουν 1000+ lumens. Ωχ. Ρε πανάκριβα είναι. Άντε κάνε τεστ να μας πεις.

Fragma και εγώ τότε ή και αργότερα θα κατέβω. (btw δεν ξέρω αν γουστάρεις να με λες Σπύρο, αλλά Αλέξανδρο με λένε :p )

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σπυρακος??

(...ελα να παμε στο νησι η κουρσα σου εγω και εσυ...:p)

Παντως φραγμα ..αν ησουν ικανοποιημενος απο την κουρσα μου φαινεται θα τα δεις ολα:p

(2 ακρα αντιθετα μου φαινονται...οκ για χαλαρη βολτα το ιδιο ειναι ..αλλα ..)

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε σόρυ για το μπέρδεμα....είχα στο μυαλό (δε ξέρω γιατί) τον fotme :hehe:

Παντως φραγμα ..αν ησουν ικανοποιημενος απο την κουρσα μου φαινεται θα τα δεις ολα:p

(2 ακρα αντιθετα μου φαινονται...οκ για χαλαρη βολτα το ιδιο ειναι ..αλλα ..)

λόγω κύλισης και βάρους?

εντάξει.....το ξέρω οτι πάω από το ένα άκρο στο άλλο....αλλά σκέφτηκα να πάω σε ποδήλατο που θα είναι λιγότερο απαιτητικό σε διαφορετικά terrain....και η αλήθεια είναι οτι με την κούρσα δυσκολεύτηκα να βρω παρέες και διαδρομές.....

από την άλλη το mtb πάει παντού.....και με ένα 2ο σετ ρόδες πόλης νομίζω οτι θα με καλύψει.....

εντάξει....ίσως το μόνο που θα λείψει είναι η αγωνιστική στάση οδήγησης και η αίσθηση της κάλυψης πολλών χιλιομέτρων με τη συγκέντρωση καθαρά στο πετάλι χωρίς παιχνίδια και κολπάκια.

και κάτι τελευταίο......μου χει λείψει το βουνό και μπορεί να μου αρέσει περισσότερο από τις ασφάλτινες παραλιακές διαδρομές....είδωμεν :)

Link to comment
Share on other sites

(ξεχάσαμε σέλα-παλουκόσελο-headset χθες :p )

To headset έρχεται με το frame. Βάλε άλλα 100-120 για σέλα/παλουκόσελο/παπούτσια!

Τα γράφω για να τα βλέπω κι εγώ..

30 Ways Sugar Can Ruin Your Health

In addition to throwing off the body's homeostasis, excess sugar may result in a number of other

significant consequences. The following is a listing of some of sugar's metabolic consequences

from a variety of medical journals and other scientific publications.

1. Sugar can suppress your immune system and impair your body’s defences against infectious

diseases.

2. Sugar upsets the mineral relationships in your body: causes chromium and copper deficiencies and

interferes with absorption of calcium and magnesium.

3. Sugar can cause can cause a rapid rise of adrenaline, hyperactivity, anxiety, difficulty

concentrating, and crankiness in children (and adults).

4. Sugar can produce a significant rise in total cholesterol, triglycerides and bad cholesterol and a

decrease in good cholesterol.

5. Sugar feeds cancer cells and has been connected with the development of cancer of the breast,

ovaries, prostate, rectum, pancreas, biliary tract, lung, gallbladder and stomach.

6. Sugar can cause premature aging.

7. Sugar contributes to obesity.

8. Sugar can cause autoimmune diseases such as: arthritis, asthma, multiple sclerosis.

9. Sugar greatly assists the uncontrolled growth of Candida Albicans (yeast infections)

10. Sugar can cause gallstones.

11. Sugar can cause appendicitis.

12. Sugar can cause varicose veins.

13. Sugar can contribute to osteoporosis.

14. Sugar can cause Type 2 diabetes.

15. Sugar can lower your Vitamin E levels.

16. Sugar can cause atherosclerosis and cardiovascular disease.

17. Sugar can impair the structure of your DNA.

18. Sugar can make your skin age by changing the structure of collagen

19. Sugar can increase your body's fluid retention.

20. Sugar is enemy #1 of your bowel movement.

21. Sugar can cause headaches, including migraines.

22. Sugar can reduce the learning capacity, adversely affect school children's grades and cause

learning disorders.

23. Sugar can increase your risk of Alzheimer's disease.

24. Sugar can lead to dizziness.

25. Sugar is an addictive substance.

26. Your body changes sugar into 2 to 5 times more fat in the bloodstream than it does starch.

27. Sugar can worsen the symptoms of children with attention deficit hyperactivity disorder (ADHD).

28. Sugar has the potential of inducing abnormal metabolic processes in a normal healthy individual

and to promote chronic degenerative diseases

29. High sugar intake can cause epileptic seizures.

30. Sugar causes high blood pressure in obese people

Is that one or two sugars with that?

Note: you will find added sugar in just about anything that you buy in a package in the supermarket,

crisps, sausages, baked beans, fruit juice; you’ll be amazed, read the labels and avoid sugar at all costs!

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Στο τσάι, μέλι εδώ και χρόνια. Στον καφέ; (τον γαλλικό πάντως δεν τον χαλάει, απλά του αλλάζει την γεύση - σαν να πίνεις Amstel με γεύση Heineken :p )

Brand New Full Carbon 3k Road Bike Frame 56cm , Fork ( gift : headset) | eBay

Tubular Wheelset - New Full Carbon Tubular 700C Rim 50mm ,Spokes hub Brake Pads | eBay

525 ευρώ και μένουν άλλα πόσα για groupset, λοιπά και αυτοκόλλητα :p

Δεν μπορούσε να ήταν στανταράκι η αξιοπιστία τους; (και το μη-τελωνείο)

Link to comment
Share on other sites

το πηρα το ποδηλατο!

πωπω παιδια σα να το πηρα καινουργιο!!!

αλλαξα και μεσαιο φυλο γιατι σαν δυνατος ποδηλατης που ειμαι :p ειχε λιωσει το καημενο...

πωπω αγνωριστο εγινε..

:D:D

και προς μαρτη ανοιγω αναρτηση για καθαρισμα και συντηρηση

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.