Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Παρακαλουνται οι διαμενοντες πλησιον του αφεντικου ...να τον ταιζουν.:p

Και με scott??E ρε σιδερο που σας χρειαζεται....

Και γυναικα να ακολουθει σε χιονοπορεια??wtf? (οκ το ξερα απο πριν αυτο :p)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά

μόλις γύρισα από την πρώτη βόλτα του 2012,ένα τουρ της περιοχής που μου πήρε 3,5 ώρες

πάλι μικρο-προβλήματα με το κρύο,τράβηξα μερικές φωτο και μετά η μηχανή έσβησε :(

άλλη φορά με χιόνι και μεις (ζήλεψα τα των παιδιών παραπάνω)

hill 18 by method01 at Garmin Connect - Details

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] Ιάσονα,respect,πολύ καλές οι φωτο,που είναι όλα αυτά (περιοχή) ;

[MENTION=23]DJD[/MENTION] φάε λίγο ρε μαν,τίποτα παχυντικό δεν έχουν στο Δουβλίνο; :D

εύχομαι σε όλους πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα (ή μίλια για τους εκτός Ελλάδος :p)

Link to comment
Share on other sites

Στον Παρνασσο ειναι, στο λιβαδι.

Να παχυνω;;; Ουτε με σφαιρες.

http://en.wikipedia.org/wiki/Raid_Pyrénéen

Να χασω αλλα 5 θελω.. 710χλμ σε 100ωρες πανω στα πυρηναια δεν ειναι αστεια :p

Μην σας ψαρώνει. 7,1 km την ώρα. Κοινώς αν τρυπήσει το λάστιχο, τον συμφέρει να το πάρει στον ώμο και να συνεχίσει τρέχοντας :p

Link to comment
Share on other sites

Μην σας ψαρώνει. 7,1 km την ώρα. Κοινώς αν τρυπήσει το λάστιχο, τον συμφέρει να το πάρει στον ώμο και να συνεχίσει τρέχοντας :p

Αν είσαι ζομπι που δεν χρειάζεται ύπνο : P

Είναι 4 μέρες από 177,5 χιλ την ημέρα που είναι αρκετά για προπονημένη ερασιτεχνική ομάδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα κουπονι απο chainreaction 10 λιρες, που δεν θα το χρησιμοποιησω.

λεει οτι ειναι ειναι valid για 2 εβδομαδες, 10 μερες το πολυ υπολογιστε και ισχυει για μινιμουμ αγορες 75 λιρες.

Βαζω εδω τον κωδικο για να μην χρονοτριβουμε αν το θελει καποιος.

FRIUFIY41279LU

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι πρωτου γραψω αυτο το κειμενο , θα ακουσω τον εξαψαλμο απο Γιαγκο αλλα μιας και φαγαμε μαζι τις προαλλες , θα ειναι καλοπροαιρετο.

ξεκιναω για δουλεια και ψαχνω να βρω το αμαξι..αφου εφαγα 15λεπτα ψαχνοντας με τα ποδια στα στενα της καλλιθεας διχως αποτελεσμα (προφανως και ξεχναω που το παρκαρω καθε φορα), ειπα να παω με το ποδηλατο στη δουλεια.

ε , καθοδων μου σπαει η αλυσιδα :p

εν τελη , το πηρα αποφαση , να αλλαξω κασσετα σε XT , αλυσιδα XT , γενικο σερβις , ακτινολογιση , καθαρισμο κεντρων ολα..

Οποτε σε 2 μερουλες θα ειναι ετοιμο :D

Link to comment
Share on other sites

μεσαια τριβη αλλαγη ,

ανοιγμα κεντρων , γρασσαρισμα

αλλαγη σε κασσετα XT

αλυσιδα XT

συρματοσχοινα αλλαγη

ακτινολογηση

αυτα....

πιο ασυμφορο ειναι το ποδηλατο παρα το αμαξι τελικα :p

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι πρωτου γραψω αυτο το κειμενο , θα ακουσω τον εξαψαλμο απο Γιαγκο αλλα μιας και φαγαμε μαζι τις προαλλες , θα ειναι καλοπροαιρετο.

ξεκιναω για δουλεια και ψαχνω να βρω το αμαξι..αφου εφαγα 15λεπτα ψαχνοντας με τα ποδια στα στενα της καλλιθεας διχως αποτελεσμα (προφανως και ξεχναω που το παρκαρω καθε φορα), ειπα να παω με το ποδηλατο στη δουλεια.

ε , καθοδων μου σπαει η αλυσιδα :p

εν τελη , το πηρα αποφαση , να αλλαξω κασσετα σε XT , αλυσιδα XT , γενικο σερβις , ακτινολογιση , καθαρισμο κεντρων ολα..

Οποτε σε 2 μερουλες θα ειναι ετοιμο :D

Ούτε εξάψαλμο ούτε απλό ψαλτήριο. Το μόνο που χρειάζεται να καταλάβεις είναι ότι οι τεχνικές γνώσεις δεν έχουν να κάνουν με τις αθλητικές ικανότητες.

Μπορεί να μην είμαι ποδηλατάς αλλά από τις τεχνικές μου γνώσεις βγάζω το ψωμί μου.

Link to comment
Share on other sites

Αλυσίδα δεν μου χει σπάσει πότε και στα 2 ποδήλατα.

ούτε στον κολλητό (επίσης 2, μαλιστα αυτος στο ενα δεν εχει κανει ποτε συντήρηση ουτε καν λίπανση λεμε)

δεν είναι τόσο θέμα ποιότητας είχες λάθος συνδυασμό προφανώς

ειδικα με κατι τελευταιες λεπτες μπαινουν σε ορισμενα rings.

μπορει να ειχες και λαθος μηκος, μπορει να ειχες και χτυπημενο δισκο

παντως αλυσιδα (οποια και να ειναι) δεν σπαει βαζοντας δυναμη.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION]

απλως ολα θα ηταν καλυτερα αν υπηρχαν λεφτα και με την πρωτη ευκαιρια αλλαζαμε τα παντα.

γιαυτο κοιταζω να τα κραταω μεχρι οσο αντεξουν.

Link to comment
Share on other sites

Αλυσίδα δεν μου χει σπάσει πότε και στα 2 ποδήλατα.

ούτε στον κολλητό (επίσης 2, μαλιστα αυτος στο ενα δεν εχει κανει ποτε συντήρηση ουτε καν λίπανση λεμε)

δεν είναι τόσο θέμα ποιότητας είχες λάθος συνδυασμό προφανώς

ειδικα με κατι τελευταιες λεπτες μπαινουν σε ορισμενα rings.

μπορει να ειχες και λαθος μηκος, μπορει να ειχες και χτυπημενο δισκο

παντως αλυσιδα (οποια και να ειναι) δεν σπαει βαζοντας δυναμη.

Ούτε εμένα μου έχει σπάσει ποτέ ( ΧΤR σετ) αλλά τις αλλάζω κάθε 3χιλ και λιγότερο. Παρά ταύτα η τέταρτη καινούρια πήδαγε στο 4ο γρανάζι και έστρωσε μετά τα 200 χιλ και η πέμπτη πήδαγε 4ο και λίγο 3ο. Για να στρώσει πέρασαν 400 χιλ. Δεν ξέρω τι θα συνέβαινε αν άφηνα την αλυσίδα επάνω. Πιστεύω θα έσπαγε

1ον έχει μεγάλη σημασία το μέρος που κάνεις ποδήλατο.

2ον Τα γρανάζια τιτανίου τρώνε γρηγορότερα τις αλυσίδες

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

μεσαια τριβη αλλαγη ,

ανοιγμα κεντρων , γρασσαρισμα

αλλαγη σε κασσετα XT

αλυσιδα XT

συρματοσχοινα αλλαγη

ακτινολογηση

αυτα....

πιο ασυμφορο ειναι το ποδηλατο παρα το αμαξι τελικα :p

Αν αλλάζεις τόσα, κάθε τόσο :p

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι πρωτου γραψω αυτο το κειμενο , θα ακουσω τον εξαψαλμο απο Γιαγκο αλλα μιας και φαγαμε μαζι τις προαλλες , θα ειναι καλοπροαιρετο.

ξεκιναω για δουλεια και ψαχνω να βρω το αμαξι..αφου εφαγα 15λεπτα ψαχνοντας με τα ποδια στα στενα της καλλιθεας διχως αποτελεσμα (προφανως και ξεχναω που το παρκαρω καθε φορα), ειπα να παω με το ποδηλατο στη δουλεια.

ε , καθοδων μου σπαει η αλυσιδα :p

εν τελη , το πηρα αποφαση , να αλλαξω κασσετα σε XT , αλυσιδα XT , γενικο σερβις , ακτινολογιση , καθαρισμο κεντρων ολα..

Οποτε σε 2 μερουλες θα ειναι ετοιμο :D

ωστε μαζι τα φαγατε!!

α) γιατι να στα ψαλλει?

β)πως και δε δινεις 10-15Ε να παρεις τα εργαλεια να το φτιαξεις μονος σου σε ενα πρωινο-απογευμα? ..(αναλογα ποτε δουλευεις.)

Link to comment
Share on other sites

δε μου παιρνει λεφτα για τα εργατικα εξαλλου + οτι σιγουρα θα κανει καλυτερη δουλεια απο μενα

μια φορα ηθελα να κανω εξαερωση τα φρενα μονος μου (στα hayes ειχα κανει) στα σιμανο και τελικα ασχοληθηκα 1,5 μερα και το πηγα στον ποδηλατα με χαλασμενα φρενα :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.