Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

δινεις ενα χιλιαρικο για ουτε καλη αναρτηση

ουτε καλα περιφερειακα ουτε καλα φρενα

ο λογος που θες trekking και δε μενεις στην κουρσα ποιος ειναι ;

επισης γιατι δε παιρνεις μου ειπες ΜΤΒ ;

Link to comment
Share on other sites

Μερα για ψωνια σημερα

Γαντια: Endura Dexter

Εσώρουχο: Endura Mesh Boxer

Τρομπα φορητη - σαμπρελα και κορνα :p

Τώρα μένει ένα κρανάκι μια κλειδαριά και μια τσάντα πλάτης και λογικά είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

LOL

Γιατί μπορεί να τα σιχαίνεσαι?

Και Canyon είναι πολύ καλά, ρε τα ΜΤΒ είναι σαν τις dslr, στα ίδια λεφτά βρίσκεις ίδια εξτρά σε άλλες μάρκες.

Το σημαντικό είναι να σε βολεύει η γεωμετρία τους. οπότε πας και καβαλάς.

Μετά με εξαίρεση το πιρούνι, τα ίδια θα είναι πανω κάτω τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

δεν ακουμπάω specialized....τα σιχαίνομαι. κάτι σε canyon? focus? δεν υπάρχει?

δες για scott

canyon θες να μπλεξεις με εξωτερικο;

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] : πως θα καταλαβει γεωμετρια ανεβαινοντας απλα στο ποδηλατο πανω ;

σιγα μην καταλαβαινες διαφορα στην γεωμετρια του σκελετου τοσο ευκολα..

αν του κανει σα μεγεθος η του ταιριαζει , ναι συμφωνω

παντως αυτο που εχω καταλαβει , πως ο κυβος ισως ειναι λιγο πιο "επιθετικο" σε μονοπατια απο οτι τα scott.

Link to comment
Share on other sites

κάθομαι και συγκρίνω αρκετή ώρα τον κύβο με τον ανταγωνισμό....scott scale 29 και canyon και focus....

τελικά ο κυβάκος είναι value for money και το οτι ο γραμμάριος είναι δίπλα στο σπίτι κάθεται κουτί.

χμ χμ χμ

μάλλον βρήκα τι θα μου φέρει φέτος ο αη βασίλης:magic:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παιρνει μια ιδέα ρε...

Εγώ μόλις ανέβω στο δικο σου απο το δικό μου τη βλέπω με την μια την διαφορά στο στήσιμο.

Να δεί και το μέγεθος φυσικά και απόλα.

Τώρα για το επιθετικό δεν ξέρω ποσο τον νοιάζει off the box :) ειδικά όταν λέει και για πόλη!

Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι.

θα πάω σε mountain hardtail και θα πάρω ένα 2ο σετ τροχούς για την πόλη.Καλός ο κυβάκος και το μαγαζί βολεύει :)

Ήμουν στη θέση σου πέρσι το καλοκαίρι .... (χωρίς τη δικιά σου ποδηλατική εμπειρία)

Έψαξα - γύρισα - ρώτησα και τελικά πήρα trekking ποδήλατο, καλό χρυσό αλλά δεν είναι για σκληρή χρήση.. ακόμα και στα πεζοδρόμια θέλει προσοχή. Mέχρι να συμβιβαστώ με τους περιορισμούς του, έμαθα να αλλάζω λάστιχο σαν σε pit stop αγώνα grand prix....

Η ανάρτηση τώρα... Το δικό μου έχει ανάρτηση λαδιού αερίου απο τις καλύτερες στη κατηγορία της αλλά όχι για πολλά.... δεν κάνει για χώμα.... Πάνω κάτω έτσι είναι όλα τα 28αρια trekking.

Αν σήμερα έπρεπε να διαλέξω πάλι ποδήλατο, θα έπαιρνα σίγουρα 26αρη Hardtail (Για 29 δεν ξέρω δεν απαντώ).

PS: Κάτοχος κύβου είμαι και εγώ :man_in_love:

Έγινε επεξεργασία από leros2004
Link to comment
Share on other sites

καλή η πόλη με τα freeday (που δεν ειναι για κούρσες :hehe: )

αλλά να πατήσω και κάνα βουνό που δεν έχω πατήσει ακόμα.....εκτός άμα ο Ιάσωνας δε με παίζει στην παρέα του :p

πατα βουνο και θα σε βαλω στον σωστο τον δρομο...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας βουνό. Cube.

Aν μείνεις στα πεδινά, και απλά δεν θες κούρσα. Specialized Sirrus. (Δεν γίνεται να μην σου αρέσει αυτό)

http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCProduct.jsp?spid=61563&scid=1102&scname=Multi+Use

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Με εξαιρεση το γομαρι που ξερω οτι δε στεκει καλα..(:p) ..οι υπολοιποι τι εννοειται ακριβως "βουνο"??

(εννοω τι σκοπευετε να κανετε στο βουνο ..)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Με εξαιρεση το γομαρι που ξερω οτι δε στεκει καλα..(:p) ..οι υπολοιποι τι εννοειται ακριβως "βουνο"??

(εννοω τι σκοπευετε να κανετε στο βουνο ..)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Asomn8eL9ks&feature=related]ΛΟΥΚΑΣ ΝΤΑΡΑΛΑΣ-ΤΟ ΒΟΥΝΟ.wmv - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.