Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Την κριτική σου για μας τους υπέρβαρους την διαβάσαμε. : )

Κάνα προγραμματάκι με διαδρομή σου παίζει να δούμε; : P

ακολουθώ τη συμβουλή σου ( κινητό σε πετσέτα σε τάπερ σε βαλίτσα σε backpack)

χέστα...

το αφήνεις σπίτι και πεταλάρεις....

χωρίς να χρειάζεται να αποδείξω κάτι ε? δεν Loggάρω τίποτα απο άποψη,πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Το μη χείρον βέλτιστον :)

εκει εχουμε καταντησει..

edit: αυριο εχει προπονηση..

πιστευω να κανω μια 90αρα με mountain + panaracer. :hehe:

χαλαρους ρυθμους τελειως

για να ετοιμαστω για τις 18 :D

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

προσωπικο μου ρεκορ σημερα σε χιλιομετρα.

110.75 με τον κυβο και με τρακτεροτα λαστιχα :hehe:

μεχρι αναβυσσο και πισω.

trip distance : 110.75 (from gps device :104)

Trip time : 4ωρες 42λεπτα

all time : 5ωρες 15λεπτα

avg speed : 23.54

εχω .gpx file οποιος θελει :p

edit: η διαδρομη μου

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

προσωπικο μου ρεκορ σημερα σε χιλιομετρα.

110.75 με τον κυβο και με τρακτεροτα λαστιχα :hehe:

μεχρι αναβυσσο και πισω.

trip distance : 110.75 (from gps device :104)

Trip time : 4ωρες 42λεπτα

all time : 5ωρες 15λεπτα

avg speed : 23.54

εχω .gpx file οποιος θελει :p

edit: η διαδρομη μου

άξιος-άξιος :D

για να κάνω τέτοια απόσταση από εδώ που είμαι,πρέπει να φτάσω στους l2phile και ΝTG, δλδ στη Λάρισα

που προϋποθέτει πέρασμα από την εθνική με τις νταλίκες για τουλάχιστο 30 χλμ

ζήσε Μάη μου :dance3:

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να χρειάζεται να αποδείξω κάτι ε? δεν Loggάρω τίποτα απο άποψη,πλέον.

Νομίζω ότι χρειάζεται να αποδείξουμε ότι προσπαθούμε, ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Η προσπάθεια μας ίσως παρακινήσει κάποιους που δυσκολεύονται. Αλλιώς ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του θέματος.

Σίγουρα είναι άποψη σου και όχι αποτέλεσμα εξαναγκασμού, όμως κάποιο επιχείρημα θα βοηθούσε στην κατανόηση της

Link to comment
Share on other sites

προσωπικο μου ρεκορ σημερα σε χιλιομετρα.

110.75 με τον κυβο και με τρακτεροτα λαστιχα :hehe:

μεχρι αναβυσσο και πισω.

trip distance : 110.75 (from gps device :104)

Trip time : 4ωρες 42λεπτα

all time : 5ωρες 15λεπτα

avg speed : 23.54

εχω .gpx file οποιος θελει :p

edit: η διαδρομη μου

Πες μία και τι καταναλώθηκε σε αυτό το διάστημα. Ποσότητα και είδος υγρής καθώς και στερεάς τροφής.

EDIT: 60άρα έχω βγάλει και με ένα μπουκάλι νερό 600mL με 4 κουταλιές του γλυκού ζάχαρη και χυμό 1/4 λεμονιού, αλλά εδώ μιλάμε για διπλάσια km.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις το πηγα χαλαρα (23.54χιλ/ω)

εφαγα 4 φρυγανιες βουτ. κ μελι για πρωι

2 μπαριτσες (σπασμενες στη μεση) μεχρι παλ.φωκαια (διασταυρωση για αναβυσσο)

εκει εκανα την μεγαλη σταση (10 λεπτα) εφαγα ενα μυλο , 1/4 παστελι και 3 αποξυραμενα συκα) μετα στην επιστροφη εν ωρα ποδηλασιας , το υπολοιπο παστελι και αλλα 4 συκα ανα 15λεπτα η καθε τροφη

καταναλωση νερου σχεδον 3L

δε ξερω τι ρυθμους ειχες αλλα στα 60χιλιομετρα 600μλ ειναι λιγα :p

σε ποση ωρα το εκανες ;

επισης στα 50-60 χιλιομετρα ενιωθα σα να μην εκανα ποδηλατο.

στα 90+ αρχιζαν να μπουκωνουν τα ποδια μου.

αλλα απο την αλλη ειχε και ΠΟΛΥ αερα σε σημειο στις κατηφορες να εκανα πεταλι για να πηγαινω..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειάζεται να αποδείξουμε ότι προσπαθούμε, ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Η προσπάθεια μας ίσως παρακινήσει κάποιους που δυσκολεύονται. Αλλιώς ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του θέματος.

Σίγουρα είναι άποψη σου και όχι αποτέλεσμα εξαναγκασμού, όμως κάποιο επιχείρημα θα βοηθούσε στην κατανόηση της

Κάνω μια μικρή διαδρομή σχετικά περίπου μιας ώρας απο το σπίτι->φιλοθέη->ψυχικό μέχρι της αγγελοπούλου κατεβαίνω κηφισίας περνάω απέναντι βολτάρω ψυχικό Χαλάνδρι και πίσω,

ποτέ δεν πάω απο τον ίδιο δρόμο, πάντα χάνομαι και κάνω ένα κύκλο περίπου 45λεπτά με 1ώρα

στο τσακίρ κέφι κατεβαίνω σύνταγμα απο κηφησίας και επιστρέφω απο πατησίων~55λεπτά ~20-22 χιλιόμετρα

τίποτα αξιολογο,τίποτα ιδιαίτερο.

τι να ποστάρω?

με ένα δανεικό,μου πέφτει λιιιγο μεγάλο, kona dew drop με 30άρια scwalbe(καλά τα γραψα;) speed cruiser το καλοκαίρι και 35άρια marathon plus τώρα που υπάρχει το ενδεχόμενο βροχής.

δεν αποτελώ πρότυπο ούτε ποδηλατικό, ούτε παρέας.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια μικρή διαδρομή σχετικά περίπου μιας ώρας απο το σπίτι->φιλοθέη->ψυχικό μέχρι της αγγελοπούλου κατεβαίνω κηφισίας περνάω απέναντι βολτάρω ψυχικό Χαλάνδρι και πίσω,

ποτέ δεν πάω απο τον ίδιο δρόμο, πάντα χάνομαι και κάνω ένα κύκλο περίπου 45λεπτά με 1ώρα

στο τσακίρ κέφι κατεβαίνω σύνταγμα απο κηφησίας και επιστρέφω απο πατησίων~55λεπτά ~20-22 χιλιόμετρα

τίποτα αξιολογο,τίποτα ιδιαίτερο.

τι να ποστάρω?

με ένα δανεικό,μου πέφτει λιιιγο μεγάλο, kona dew drop με 30άρια scwalbe(καλά τα γραψα;) speed cruiser το καλοκαίρι και 35άρια marathon plus τώρα που υπάρχει το ενδεχόμενο βροχής.

δεν αποτελώ πρότυπο ούτε ποδηλατικό, ούτε παρέας.

Πριν μερικά χρόνια είχα μόνο κουρσάκι. Μια μέρα με πέρασε από δεξιά μια "θεια" μαγκώνοντας με με τον καθρέφτη, με έσυρε για καμπόσα μέτρα. Μέχρι ταχύτητα άλλαξε. Παρά του ότι δεν έπαθα σοβαρές ζημιές αποφάσισα να αφήσω τον δρόμο και πήρα MTB

Δεν είχα όμως παρέα και κατάφερα να ψήσω ένα κολλητό μου να έρχεται για βόλτα αναψυχής. Ο συγκεκριμένος έπινε συχνά και κάπνιζε από 13 χρονών 3 25αρια πακέτα την ημέρα

Αγόρασε ένα μέτριο ποδήλατο και ερχόταν μαζί μου μια με δυο φορές την βδομάδα για 5 χιλιόμετρα. Κάθε 500 με 1000 μέτρα σταμάταγε έβγαζε το παγούρι του που είχε φραπέ, άναβε τσιγάρο και καθόταν 10 με 15 λεπτά

Δεν τον ένοιαζε αν τον περνούσαν οι πάντες, δεν τον ενδιέφερε να αυξήσει την απόσταση, δεν τον ένοιαζε τίποτα παρά το "ψαλτήριο" που του "έριχνα". Ερχόταν μόνο για βόλτα.

Ώσπου μια μέρα μετά από ένα χρόνο όπως ανεβαίναμε τον πρώτο ανήφορο, τον χαιρετάει ένας τυπάκος πρώην συμμαθητής του, μας προσπερνάει σιγά σιγά και φεύγει.

Μου έριξε πολύ ε; με ρωτάει στην καθιερωμένη στάση.

Έλα ρε, τι σου έριξε! Μισό τσιγάρο απόσταση όλο κιόλο

Ξέρης στο σχολείο αυτός δεν έκανε γυμναστική, είχε προβλήματα υγείας.

Για να μην μακρηγορώ, έκοψε το τσιγάρο, αγόρασε καλό ποδήλατο και ανέβαινε στο βουνό σχεδόν κάθε μέρα.

Ποτέ δεν ξέρης με τι και πότε θα του κάνει κλικ του άλλου. : )

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν οι βάσεις των φακών που περίμενα, και τους έβαλα στο τιμόνι.

1006342.jpg

1006340n.jpg

Ο κοντός έχει XML-T6 ενώ ο μακρύς Q5 Led, και οι δύο είναι zoomable.

1006339d.jpg

Συγκεκριμένα είναι αυτοί:

Zoom 3-Mode CREE Q5 LED Flashlight Torch Dimmer 380LM+ 2x 18650 Battery +Charger | eBay

eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices

Καμία σχέση ο κοντός με το XML Led...πολύ φωτισμός!!!

Το κακό είναι ότι δεν έχει τόσο ομοιόμορφη/στρωτή διασπορά φωτός όπως ο άλλος, αλλά κατά τ' άλλα είναι super!

Μαζί και τα δύο δίνουν πολύ φως.

Επίσης ήρθε και ο ασύρματος συναγερμός που ενεργοποιείται με δόνηση.

Wireless Remote Control Vibration Alarm for Door Window | eBay

Λίγο μεγαλύτερος απ' ότι περίμενα...είναι ακριβώς όσο ένα πακέτο τσιγάρα αλλά λίγο πιο παχύς.

1006344a.jpg

1006345.jpg

Το control του πιάνει στα 20 μέτρα άνετα, ενώ ο θόρυβος είναι πραγματικά πολύ δυνατός.

Η ευαισθησία του είναι πολύ μεγάλη και ενεργοποιείται με το παραμικρό κούνημα/χτύπημα.

Το κακό είναι ότι δέν χωράει κάτω από την σέλα για να μην φαίνεται, αλλά ψάχνω κουτάκι να τον μεταστεγάσω.:)

Ένα μικρό video:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dKDEotUgiaM]100 6347 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Bianchi.gr :: Προβολή ποδηλάτου

^^ αυτο ειναι καλο ; τιμιο εννοω

edit

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] εννοω αν δε χρειαχεσαι το παγουρι για νερο , μπορεις για να μη φαινεται να το βαλεις μεσα

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Bianchi.gr :: Προβολή ποδηλάτου

^^ αυτο ειναι καλο ; τιμιο εννοω

είναι μέχρι να του βάλεις χωμάτινα λάστιχα και να πας για Πάρνηθα :hehe:

αυτό του DJD καλύτερο το βλέπω

για μένα πάντως όχι carbon,το αλουμίνιο του Bianchi καλύτερη επιλογή για σκελετό imho πάντα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.