Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Ποιά είναι τα σωστά ρούχα οεο?

Τώρα που το θυμήθηκα NTG γιατί ρε γμτ τα θάβουν τόσο πολύ εδω πάνω τα ideal?

Ενω απο δω μέσα ακούω πολύ καλές κριτηκές υπάρχει αρκετός κόσμος που τα βρίζει...

Όσοι απο δω μέσα έχουν ideal είχε κανένα πρόβλημα σοβαρό?

Σκεφτομαι για το hillmaster τελικα αλλα πολλά ακούω..

Link to comment
Share on other sites

Τα σωστά ρούχα είναι τα ... ποδηλατικά. Με ΤΙΠΟΤΑ βαμβακερά.

Ίσως γιατί είναι Ελληνικά και τα σνομπάρουν :p . Ένα 11χρονο+ Ideal Pro-rider έχω και το μόνο που χάλασε είναι ο ένας άξονας.

Ideal Zig-Zag έχει ο αδερφός μου και πάει μια χαρά τις 50άρες (αλλά και μία 120άρα) των Freedays.

Ίσως τα άλλα δίνουν περισσότερα στα ίδια λεφτά, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

με 13 χιλιόμετρα τι να δείξει ένα ποδήλατο χαρακτήρα?

καλά τα IDEAL αλλά νομίζω οτι βρίσκεις και πιο πλούσια σε εξοπλισμό χαρακτηριστικά στα ίδια λεφτά.

χωρίς να δηλώνω ποδηλάτης ή αθληταράς το freeday είναι ΓΤΠ.

Link to comment
Share on other sites

Το Freeday είναι ένα κοινωνικό event, για να ξεκινήσει και πάλι ο κόσμος το ποδήλατο. Χωρίς αυτό παιδάκια και μεσήλικες δεν θα έκαναν ποτέ τέτοια βόλτα (αν έκαναν και καθόλου πριν). Το θεωρώ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αν και εγώ δεν θα πήγαινα ποτέ. (λέω ψέμματα. Πήγα μία φορά στης Λάρισας και ξενέρωσα τη ζωή μου, αλλά όλοι οι άλλοι που έπιαναν μία φορά την εβδομάδα ποδήλατο φαίνονταν να καραγούσταραν.)

Λόγω του freeday ξεκίνησε και ένας φίλος μου χοντρούλης από Αθήνα ποδήλατο.

Αν ο Noodle θέλει ποδήλατο για δρόμο και με 10 καταλαβαίνεις πως πάει. Όπως πηγαίναμε χθες βόλτα, αλλάζω το αρχαίο Ideal μου με το Carrera 500 (200 ευρώ) του φίλου μου και μου βγήκε το λάδι (με 15-20kmph)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έφαγα όλο το καλοκαίρι να δουλεύω υπερωρίες και έχανα τα απογεύματα... κανονικά θα πήγαινα για ποδήλατο. Τώρα βρίσκω το freeday μια ευκαιρία για γυμναστική, και βόλτα με φίλους (εννοώ κανονικούς φίλους, όχι άτομα που γνώρισα εκεί). Επείσης το ΓΤΠ δεν θα το έλεγα έτσι αβίαστα. Ναι, όντως συμβαίνει αυτό:

Το Freeday είναι ένα κοινωνικό event, για να ξεκινήσει και πάλι ο κόσμος το ποδήλατο. Χωρίς αυτό παιδάκια και μεσήλικες δεν θα έκαναν ποτέ τέτοια βόλτα

αλλά είναι και άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

καλά τα IDEAL αλλά νομίζω οτι βρίσκεις και πιο πλούσια σε εξοπλισμό χαρακτηριστικά στα ίδια λεφτά.

χωρίς να δηλώνω ποδηλάτης ή αθληταράς το freeday είναι ΓΤΠ.

Επισης χωρις να δηλωνω κατι απο τα παραπανω

νομιζω οτι σχετικα δυσκολα βρισκεις κατι πλουσιοτερο σε εξοπλισμο.

Σιγουρα παιζουν πιο ομορφα (βλ cube aim kai aim disk.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεί να υπερασπίζεσαι ρε i2phile τους χοντρούς...

έλεος ρε! :)

κοινωνικό event το freeday?

τι εννοείς? βάζω το κολάν καβαλάω τη στενή μου σέλα και πάω για γκόμενα?

ντύνομαι 3κ κούρσα+ κάλτσα no more sweat και πάω με τη μπάκα μου για σουβλάκια?

ας μη τα παραλέμε...

αβίαστα και αβασάνιστα είναι για τον Π.

έχω φίλο που ήθελε να πάρει ποδήλατο γιατί στα freeday πάνε γκόμενες,

έχω φίλο που πήρε ποδήλατο δρόμου ~400ε για να πηγαίνει στη δουλειά και το τρώει η αποθήκη

και έχω φίλο που αγωνίζεται πάνω σε κάτι παλιό αλλά κάνει πλέον τα πάντα με το ποδήλατο.

ντάξει όπως το δει κανείς μωρέ...

σιγά μην είναι και κουλτούρα/στάση ζωής το πετάλι με σουβλάκι...

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION]

να ψωνίζεις φίλε μετά το Σεπτ απο μαγαζιά που βάζουν του τρέχοντος χρόνου τα μοντέλα -30%

για να βρίσκεις σοβαρά πράγματα.

έχεις βάλει τα Kona στις εξισώσεις σου?

Έγινε επεξεργασία από DarkSaga
Link to comment
Share on other sites

Που τους υπερασπίστηκα; (και γιατί δεν μπορώ; :wassat: )

Εννοώ ότι δεν είναι αγώνας, δεν το κάνεις για γυμναστική. Πας για να βγεις έξω από το σπίτι (ανέξοδα), να ξεπιαστείς, να δεις λίγο κόσμο (+ καμιά γκόμενα), ίσως να μιλήσεις κιόλας. Λάρισα παρεπιπτόντως κάνουν και παιχνίδια κρυμμένου θησαυρού που τρέχεις από τη μία μεριά της πόλης στην άλλη κλπ.

99% τουλάχιστον των συμμετεχόντων πάνε με φούτερ και ποδήλατα χαρβαλάκια.

Εγώ σου λέω, για μένα δεν είναι. Η ταχύτητα είναι μικρή και το όλο σκηνικό είναι πανηγύρι (καμιά 10αριά άτομα δεν σταμάτησαν να σφυρίζουν πχ....) Επίσης τα παιχνίδια τα θεωρώ τέρμα lame. Αλλά γενικά προτιμώ να βλέπω να γεμίζουν οι δρόμοι, παρά οι καφετέριες, έστω και για 2-3 ώρες την εβδομάδα.

περί φίλων:

α) Μπορεί να πάει σε καφετέρια με 3 ευρώ. Και εκεί πάνε γκόμενες.

β) Να το δανείσει σε μένα. Πληρώνω μεταφορικά για να το πάρω και να το ξαναστείλω όταν δεν την παλέψει να πληρώσει άλλο βενζίνη/εισητήρια.

γ) Πες του να έρθει με εμάς. Αλλά μόνο αν έχει πολύ παλιό. Σνομπάρουμε τα καινούρια :p

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεί να υπερασπίζεσαι ρε i2phile τους χοντρούς...

έλεος ρε! :)

κοινωνικό event το freeday?

τι εννοείς? βάζω το κολάν καβαλάω τη στενή μου σέλα και πάω για γκόμενα?

ντύνομαι 3κ κούρσα+ κάλτσα no more sweat και πάω με τη μπάκα μου για σουβλάκια?

ας μη τα παραλέμε...

αβίαστα και αβασάνιστα είναι για τον Π.

έχω φίλο που ήθελε να πάρει ποδήλατο γιατί στα freeday πάνε γκόμενες,

έχω φίλο που πήρε ποδήλατο δρόμου ~400ε για να πηγαίνει στη δουλειά και το τρώει η αποθήκη

και έχω φίλο που αγωνίζεται πάνω σε κάτι παλιό αλλά κάνει πλέον τα πάντα με το ποδήλατο.

ντάξει όπως το δει κανείς μωρέ...

σιγά μην είναι και κουλτούρα/στάση ζωής το πετάλι με σουβλάκι...

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION]

να ψωνίζεις φίλε μετά το Σεπτ απο μαγαζιά που βάζουν του τρέχοντος χρόνου τα μοντέλα -30%

για να βρίσκεις σοβαρά πράγματα.

έχεις βάλει τα Kona στις εξισώσεις σου?

Την κριτική σου για μας τους υπέρβαρους την διαβάσαμε. : )

Κάνα προγραμματάκι με διαδρομή σου παίζει να δούμε; : P

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ ideal προτιμηστε scott,cube,giant,trek

οσο για το φριντεη , ειναι για γελια η κατασταση...ουτε θεωρειται ξεκινημα , ουτε θεωρειται ποδηλατο , ουτε γυμναστικη ουτε χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.