Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Χτύπα το ή αν δεν θες το καλώδιο (τι άκυρο combo ήταν αυτό που έκαναν; ) πάρε από china ebay. Το δικό μου εκανε κανένα 2εύρω με τα μεταφορικά. Πολύ καλό. Το κινητό ασφαλίζει σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

μονο που αυτες οι βασεις δεν ειναι για ανωμαλο εδαφος

τετοια εχω αλλα για να μη φευγει το κινητο , περναω και ενα λαστιχακι γυρω απο την βαση που ασφαλιζει και το κινητο.

ευτυχως που το κινητο της ποδηλασιας (νοκια 5800) ειναι ανεκτικο :p

Link to comment
Share on other sites

Το καθαριστικό κινητήρα πήρα 2 μπουκάλια με 2 ευρώ το ένα, αλλά για άλλο καθάρισμα (το χρειαζόταν ο πατέρας), αντί για ένα άλλο καθαριστικό που έπαιρνε και έκανε 5 ευρώ το ένα μπουκάλι μικρότερης ποσότητας. Οπότε ->win.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να αδειασω ενα μπουκαλι για να καθαρισει σωστα (και αν) απο 1/4 του μπουκαλιου που χρειαζομαι απο καλο σπρευ με 5Ε παραπανω , δεν αξιζει

μιλαω παντα για καθαρισμα αλυσιδας

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,πριν από λίγο επέστρεψα από Χάνια με φοβερό καιρό και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια :)

μετά την Πορταριά υπήρχε πυκνή ομίχλη και ήμουν έτοιμος να γυρίσω πίσω

μετά από 1-2 χλμ όμως τα σύνεφα κατέβηκαν χαμηλά και έφτασα στη κορυφή με ήλιο

και θερμοκρασία 16 C ενώ πιο κάτω ήταν 11 (δείτε τις αλλαγές στο garmin να καταλάβετε το παράδοξο)

εδώ είμαστε στα 800 μέτρα περίπου και απέχουμε 7-8 χλμ από την κορυφή

κάτω, όπως βλέπετε δεν φαίνεται τίποτα :p

photo159i.th.jpg photo160s.th.jpg photo161q.th.jpg photo158s.th.jpg

τελικά, μετά από 3+ ώρες

photo163cl.th.jpg

και η διαδρομή : mt 2 by method01 at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

μπραβο μπραβο!

βλεπω και HDR στην τελευταια φωτο ;:p (εκτος αν πεφτω τοσο εξω)

εγω τελικα 18 του μηνος θα κανω το Αθηνα - Αχλαδι

την δευτερα παιρνω την κουρσα και την παραδιδω την αλλη δευτερα :D

edit: τωρα ειδα και την διαδρομη.Προσπαθησε να φτιαχνεις κυκλους διαδρομων και οχι να φτανεις ως "κορυφη" και να γυρνας.

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

μπα με το κινητό είναι τραβηγμένες,πρέπει να βρω μια φωτομηχανή της προκοπής κάποια στιγμή

τι 18?τώρα,Νοεμβρίου?? οοοοοοο γμτ θα ναι φοβερή βόλτα :D

edit2:για να πήγαινα κυκλικά ήθελα άλλα 50 χλμ μέσα σε πυκνή ομίχλη και δρόμο

που δεν ξέρω καλά,συν ότι με τα φώτα που έχω δεν με βλέπει κανένας και δίπλα στο δρόμο με τους αγρο-φαρμερς είναι γκρεμός :p

υπάρχει όμως εναλλακτικός δρόμος λίγο πιο κάτω από την κορυφή που χρησιμοποιούν οι νταουνχιλαδες

(δεν υπάρχει στο χάρτη,σήμερα τον έμαθα και εγώ)και από αυτόν θα κατέβω την επόμενη φορά

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

μπα με το κινητό είναι τραβηγμένες,πρέπει να βρω μια φωτομηχανή της προκοπής κάποια στιγμή

τι 18?τώρα,Νοεμβρίου?? οοοοοοο γμτ θα ναι φοβερή βόλτα :D

παντως απο το γραφημα οι σφυγμοι σου ειναι σε καλο επιπεδο.Δειχνει οτι βρηκες ρυθμο και θα μπορουσες να συνεχισεις για πολυ ακομα.

οσο για την διαφορα θερμοκρασιας , ορισμενα σημεια δε τα βλεπει ο ηλιος και εχει διαφορα ως 3-4 βαθμους.

edit : 10λεπτα σταση ρε ; προσπαθησε εως 5λεπτες (και παλι ειναι αρκετος χρονος το 5λεπτο)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να αδειασω ενα μπουκαλι για να καθαρισει σωστα (και αν) απο 1/4 του μπουκαλιου που χρειαζομαι απο καλο σπρευ με 5Ε παραπανω , δεν αξιζει

μιλαω παντα για καθαρισμα αλυσιδας

Εγώ μιλάω για κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

βρε παλαβέ θα με πεθάνεις :p

μη μπαινεις σε δασικους χωρις να ξερεις η χωρις καποιο gps με ορειβατικους χαρτες.

εμεις στο μαιναλο παροτι τους χαρτες αναβασης σε garmin 705 ,χαθηκαμε.

προτεινεται η - εως 5λεπτη σταση γιατι τα ποδια σου ειναι ακομα ζεστα και μετα κουραζεσαι παραπανω μεχρι να ξαναβρεις ρυθμο.

εκτος αν εισαι ΤΟΣΟ οριακα που απαιτει ξεκουραση ο οργανισμος.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://vimeo.com/14519336]Kissavos - Stomio downhill trail on Vimeo[/ame]

Να τι έχω μία ώρα και λιγότερο μακριά από το σπίτι. Ποιος θα μου δανείσει DH ποδήλατο (ή γενικά κάποιο που δεν θα σπάσει στην πρώτη λακούβα);

Link to comment
Share on other sites

l2phile ορθοπεταλιά είναι και το γνωστό μαγαζί κοντα στα ΚΤΕΛ?

να φανταστώ στο βιντεο είναι αυτός ο τύπος ε?

στο killing in the name of είχε και την πιο ωραία διαδρομή πιστεύω..

Link to comment
Share on other sites

l2phile ορθοπεταλιά είναι και το γνωστό μαγαζί κοντα στα ΚΤΕΛ?

να φανταστώ στο βιντεο είναι αυτός ο τύπος ε?

στο killing in the name of είχε και την πιο ωραία διαδρομή πιστεύω..

Ναι κάπως έτσι λέγεται. Δεν περνάω συχνά από εκεί και δεν θυμάμαι σίγουρα. Δεν τον ξέρω :p . Το βίντεο μου το έστειλαν και είπα να το μοιραστώ.

Παρεπιπτόντως, σήμερα έκανα την πρώτη διαδρομή με ποδηλατικά ρούχα. Τρελή άνεση και το καλύτερο; Ξεντύνομαι σπίτι και αντί να βγάζω μία φανέλα που ζύγιζε 2 έξτρα κιλά από ιδρώτα, ήμουν ΤΕΡΜΑ στεγνός :o . Ίσως φταίει και ότι πήγα με αγύμναστο φίλο που είχε μάπα ποδήλατο και δεν πηγαίναμε γρήγορα. Θα τα δώσω όλα μεθαύριο και θα ξανασπαμάρω. Εώς τότε... Όσοι δεν έχετε ΠΑΡΤΕ ΣΩΣΤΑ ΡΟΥΧΑ

Link to comment
Share on other sites

μη μπαινεις σε δασικους χωρις να ξερεις η χωρις καποιο gps με ορειβατικους χαρτες.

εμεις στο μαιναλο παροτι τους χαρτες αναβασης σε garmin 705 ,χαθηκαμε.

θα πάω με άνθρωπο που γνωρίζει την περιοχή και έχει ξανακάνει τη διαδρομή

το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χιονίσει από Δευτέρα αλλά δεν πτοούμαστε :dance3:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION]

Σε ζηλεύω !!! :)

Τι ώρα είχες πάει και είχε τόση ομίχλη;

έφυγα στις 06:30 από το σπίτι και γύρισα στις 11 περίπου

αν ξέρεις τη διαδρομή Βόλος-Χάνια αυτό που βλέπεις στις φωτό είναι πάνω από την Πορταριά και κάτω από τη θέση "αλυκόπετρα"

Παρεπιπτόντως, σήμερα έκανα την πρώτη διαδρομή με ποδηλατικά ρούχα. Τρελή άνεση και το καλύτερο; Ξεντύνομαι σπίτι και αντί να βγάζω μία φανέλα που ζύγιζε 2 έξτρα κιλά από ιδρώτα, ήμουν ΤΕΡΜΑ στεγνός :o . Ίσως φταίει και ότι πήγα με αγύμναστο φίλο που είχε μάπα ποδήλατο και δεν πηγαίναμε γρήγορα. Θα τα δώσω όλα μεθαύριο και θα ξανασπαμάρω. Εώς τότε... Όσοι δεν έχετε ΠΑΡΤΕ ΣΩΣΤΑ ΡΟΥΧΑ

συμφωνώ,έκανα το λάθος να βγω για βόλτα με μια φόρμα και τα παράτησα,απίστευτη δυσφορία

απαραίτητα τα σωστά (και εξτρά για μεγάλες διαδρομές) ρούχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως έτσι λέγεται. Δεν περνάω συχνά από εκεί και δεν θυμάμαι σίγουρα. Δεν τον ξέρω :p . Το βίντεο μου το έστειλαν και είπα να το μοιραστώ.

Παρεπιπτόντως, σήμερα έκανα την πρώτη διαδρομή με ποδηλατικά ρούχα. Τρελή άνεση και το καλύτερο; Ξεντύνομαι σπίτι και αντί να βγάζω μία φανέλα που ζύγιζε 2 έξτρα κιλά από ιδρώτα, ήμουν ΤΕΡΜΑ στεγνός :o . Ίσως φταίει και ότι πήγα με αγύμναστο φίλο που είχε μάπα ποδήλατο και δεν πηγαίναμε γρήγορα. Θα τα δώσω όλα μεθαύριο και θα ξανασπαμάρω. Εώς τότε... Όσοι δεν έχετε ΠΑΡΤΕ ΣΩΣΤΑ ΡΟΥΧΑ

τελικα με ακουσες και ειδες ασπρη μερα ε ; :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως έτσι λέγεται. Δεν περνάω συχνά από εκεί και δεν θυμάμαι σίγουρα. Δεν τον ξέρω :p . Το βίντεο μου το έστειλαν και είπα να το μοιραστώ.

Παρεπιπτόντως, σήμερα έκανα την πρώτη διαδρομή με ποδηλατικά ρούχα. Τρελή άνεση και το καλύτερο; Ξεντύνομαι σπίτι και αντί να βγάζω μία φανέλα που ζύγιζε 2 έξτρα κιλά από ιδρώτα, ήμουν ΤΕΡΜΑ στεγνός :o . Ίσως φταίει και ότι πήγα με αγύμναστο φίλο που είχε μάπα ποδήλατο και δεν πηγαίναμε γρήγορα. Θα τα δώσω όλα μεθαύριο και θα ξανασπαμάρω. Εώς τότε... Όσοι δεν έχετε ΠΑΡΤΕ ΣΩΣΤΑ ΡΟΥΧΑ

ετσι για την ιστορια ....δεν ημουνα εγω :hehe:

@νοοδλε

Tο μαγαζι αυτο ειναι..και απο οσο φανηκε δειχνει να του μοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.