Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Συνηθισμένο είναι χαμηλά επίπεδα ποτάσιου, όταν ιδρώνεις κιόλας, καλό είναι καμιά μπανανίτσα μαζί.

Αν το πάθαινα συχνά πάντως και δεν είναι το πρώτο που ελέγχεις, δλδ χαμηλή πίεση/καρδιά, εγώ θα έκανα μια γενική αίματος για να δώ αν έχω ελλείψεις σε ιχνοστοιχεία όπως σίδηρος ή/και αβιταμινώσεις;)

Link to comment
Share on other sites

ηταν το πρωτο που κοιταξες γιατι ηξερες οτι ησουν καλα.

αν ηταν πιο σοβαρη τουμπα , ουτε που θα το σκεφτοσουν

Χθες σε μια διαδρομη , (την εχω κανει αρκετες φορες Καλλιθεα - Χασια) ενω σε ολη την διαρκεια της διαδρομης ενιωθα καλα

με το που φτανω , παταω φρενω , παταω ποδι κατω και..μαυριζουν ολα , ασπριζω ολος και ξαπλωσα κατω.Στο τσακ γλυτωσα την λιποθυμα.

δε ξερω γιατι με χτυπησε ετσι αυτη την φορα.Αλλα ο οργανισμος μου δεν με προειδοποιησε

πριν πολλά χρόνια το'χα πάθει και εγώ.δεν εμφανίστηκε ξανά και δεν έδωσα σημασία.

μόλις γύρισα σπίτι,πρόλαβα 30τοσα χλμ πριν να βρέξει :D

Link to comment
Share on other sites

Για να χαμηλώσεις το τιμόνι, αν δεν θες να κόψεις τον λαιμό του πιρουνιού, απλά βάζεις την ροδέλα που έβγαλες κάτω από το stem Και την βάζεις από πάνω για να σφίγγει η κουκουνάρα.

Ναι αυτο εκανα και εγώ αλλα φαίνεται πολυ άσχημα, δεν θέλω να την κόψω πάντως μπάς και μπει και σε κανά άλλο ποδήλατο.

Ρε gomar μην κάνεις μόνο ποδήλατο, φάε κάτι

Άσχετο , αν χτυπήσει η αλυσίδα , αν την αφήσεις πάνω μπορεί να σου φάει και την κασέτες / δίσκους βραχιωνα ;

Link to comment
Share on other sites

ηταν το πρωτο που κοιταξες γιατι ηξερες οτι ησουν καλα.

αν ηταν πιο σοβαρη τουμπα , ουτε που θα το σκεφτοσουν

Χθες σε μια διαδρομη , (την εχω κανει αρκετες φορες Καλλιθεα - Χασια) ενω σε ολη την διαρκεια της διαδρομης ενιωθα καλα

με το που φτανω , παταω φρενω , παταω ποδι κατω και..μαυριζουν ολα , ασπριζω ολος και ξαπλωσα κατω.Στο τσακ γλυτωσα την λιποθυμα.

δε ξερω γιατι με χτυπησε ετσι αυτη την φορα.Αλλα ο οργανισμος μου δεν με προειδοποιησε

Ρίχνε ηλεκτρολύτες στο μπουκάλι που παίρνεις μαζί

Επίσης κάθε μια ώρα τρώγε ένα παστέλι η μερικά σύκα η χουρμάδες . Γενικά ότι δεν σου χαλάει το στομάχι.

Αν δεν μπορείς να φας, ρίξε στο ίδιο μπουκάλι σκόνη υδατανθράκων. Τα περισσότερα σκευάσματα χρησιμοποιούν μαλτοδεξτρίνη που έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη με δεξτρόζη.

Link to comment
Share on other sites

Παστελια , μπανανες , αποξηραμενα συκα ειναι τα μονα που τρωω οταν πηγαινω βολτες.(μεγαλες βολτες)

Μπανανα σιγουρα μια και μετα παστελια..Αλλα εδω μιλαμε για διαδρομη ακριβως μιας ωρας.

Να πω οτι δεν ειχα φαει και πρωινο ;ειχα φαει

Γενικοτερα προσεχω παρα πολυ το φαγητο και τους ηλεκτρολυτες οταν ποδηλατω.

Μου κανε εντυπωση το προχθεσινο γιατι δεν με προειδοποιησε ο οργανισμος μου..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία βάση για κάμερα από ebay eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices και είπα σήμερα να της κάνω ένα μικρό test drive.

Μια χαρά είναι, τώρα καλή μηχανή θέλω γιατί η compact που έχω είναι άθλια...έστω κι έτσι δείτε ένα δοκιμαστικό video από το πάρκο Τρίτση.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tjMDU1LR0dQ]100 6238 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

-Αυτή η μάρκα τι λέει? Τι προέλευσης είναι? Αλλο Peloton '10 - € 250 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr

Adventure Sport:

-Αυτό πάλι? Αλλο κουρσακι '11 - € 250 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr

''πωλείται κουρσάκι 9.2 kg, υπάρχει σε όλα τα μεγέθη'':hmm:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.