Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Μισό ρε παιδιά.

Εγώ πιτσιρίκι έμαθα σε ένα Bereta ΜΤΒ του κώλου. Δλδ εγώ δεν έκανα ποδήλατο ή το μίσησα?

Αν θέλει να πάρει ένα φθηνό ποδήλατο να κάνει τη δουλειά του και μετά άμα γουστάρει να ασχοληθεί περισσότερο να πάρει κάτι καλύτερο είναι κακό να δώσει 80€ για αρχή και να πάρει ένα απ τα carrefour πχ??

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να σας φαίνεται περίεργο εμαθα ποδηλατο πριν τρεις μηνες σε ηλικία 19χρονων για αυτο ηθελα κατι απλο:tomato:

Τωρα ειμαι σε σκεψεις για ενα απλο ή ενα σχετικα καλο...

Link to comment
Share on other sites

trekking??

Μπαα ,καλυτερα να χτυπησω mtb ,να απολαμβανω φουλ στο χωμα και ουτως η αλλως αν θελω και δρομο ευτυχως εχω κανει δεκαδες χιλιομετρα και με χειροτερα.

Η κουρσα θα ειναι χρησιμη μονο εκτος χωματος.

Ετσι το βλεπω. Θελω να μαζεψω βεβαια κι αλλα λεφτα.Ειμαι στα 500 τωρα ... Οταν φτασω τα 800 θα ψαχτω.

Link to comment
Share on other sites

To ΒΜΧ δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο να χαλάσει. Από την άλλη οι μούφες που πουλάνε τα carrefour κτλ είναι με διπλές ψεύτικες αναρτήσεις, 300 κιλά και τις μανέτες καλύτερα να τις έκαναν με βούτυρο. Το έχουμε γράψει πολλές φορές εδώ, αν θέλεις να πάρεις φτηνό ποδήλατο, πάρε κάτι που έχει όσο λιγότερα πράγματα γίνεται πάνω του, ακόμα καλύτερα χωρίς ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

Μπαα ,καλυτερα να χτυπησω mtb ,να απολαμβανω φουλ στο χωμα και ουτως η αλλως αν θελω και δρομο ευτυχως εχω κανει δεκαδες χιλιομετρα και με χειροτερα.

Η κουρσα θα ειναι χρησιμη μονο εκτος χωματος.

Ετσι το βλεπω. Θελω να μαζεψω βεβαια κι αλλα λεφτα.Ειμαι στα 500 τωρα ... Οταν φτασω τα 800 θα ψαχτω.

Αρα έχεις αποφασίσει...:p:P

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κάνα μεταχειρισμένο με 200-250 ευρώ.

Ύδρα, δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να φτάσεις τα 800, και με 500 μια χαρα Specialized παίρνεις.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

To ΒΜΧ δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο να χαλάσει. Από την άλλη οι μούφες που πουλάνε τα carrefour κτλ είναι με διπλές ψεύτικες αναρτήσεις, 300 κιλά και τις μανέτες καλύτερα να τις έκαναν με βούτυρο. Το έχουμε γράψει πολλές φορές εδώ, αν θέλεις να πάρεις φτηνό ποδήλατο, πάρε κάτι που έχει όσο λιγότερα πράγματα γίνεται πάνω του, ακόμα καλύτερα χωρίς ταχύτητες.

Με 80€ αν ο άλλος δεν δίνει περισσότερα λεφτά, είναι απλό. Δεν μπορείς να πάρεις κάτι αντίστοιχο . Ούτε καν με 180 δεν παίρνεις κάτι αντίστοιχο.

Και διαφωνώ κάθετα στο αν δουλεύουν σωστά. Μια χαρά δουλεύουν αλλα προφανώς δεν έχεις τις απαιτήσεις που έχεις από 1 ποδήλατο των 800€.

Με τέτοια ποδήλατα ξεκίνησα και ποτέ δεν με πρόδωσαν και μια χαρά πήγαιναν.

Link to comment
Share on other sites

Μπαα ,καλυτερα να χτυπησω mtb ,να απολαμβανω φουλ στο χωμα και ουτως η αλλως αν θελω και δρομο ευτυχως εχω κανει δεκαδες χιλιομετρα και με χειροτερα.

Η κουρσα θα ειναι χρησιμη μονο εκτος χωματος.

Ετσι το βλεπω. Θελω να μαζεψω βεβαια κι αλλα λεφτα.Ειμαι στα 500 τωρα ... Οταν φτασω τα 800 θα ψαχτω.

Όντως, εσύ έχεις αποφασίσει ότι θες MTB, τι το ψάχνεις παραπάνω?

Όσο το παιδεύεις, τόσο θα μπερδεύεσαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

13-150510_Podilato_C.jpg

Για κάτι τέτοια λέω. Αυτά και χαλάνε και είναι απαίσια να τα καβαλάς και γενικώς πετάς 80ευρώ. Κι ας μη μιλήσω καλύτερα για το πως τα δένουν στο Carrefour, κινούμενες παγίδες είναι.

Link to comment
Share on other sites

13-150510_Podilato_C.jpg

Για κάτι τέτοια λέω. Αυτά και χαλάνε και είναι απαίσια να τα καβαλάς και γενικώς πετάς 80ευρώ. Κι ας μη μιλήσω καλύτερα για το πως τα δένουν στο Carrefour, κινούμενες παγίδες είναι.

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Τα FS με τα 80€ σίγουρα είναι για πέταμα και είναι πολύ προτιμότερο να πάρεις ένα απλό χωρίς αναρτήσεις. Παρ όλα αυτά μου είχαν δώσει ένα τέτοιο όταν ήμουν πιτσιρίκι και απλά μετά απο 2 χρόνια η πίσω ανάρτηση είχε μπόσικο στον σύνδεσμο κάτω και λίγο μετά έσκασε η μπουκάλα αλλά του είχα πιει κυριολεκτικά το αίμα και θεωρώ ότι τα είχε βγάλει τα λεφτά του.Φυσικά το πέταξα(παρ όλο που πήγαινε κυριλε με σκασμένη μπουκάλα) και τότε είχα φτιάξει το MTB μου.

Έγινε επεξεργασία από AN7 OverClocker
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.