Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Τις αυξήσανε; Δύο δεν ήταν;
Είναι γκόμενα στο 1ο γραφείο και ο Φράγμας παίζει (Human +1)

Σαββάτο Κυριακή είναι αλλά έχω Παρασκευή μεσημέρι ως προαναχώρηση :p

Θα σας δω το βράδυ ρεμάλια...ελάτε :)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε οι fulcrum 5 tubeless τι λενε....

ειναι πιο ελαφρυ το ποδηλατο με deorext κασσετα , οχι οσο περιμενα βεβαια αλλα τους τροχους δε τους αγοραζεις μονο για το βαρος αλλα και για την κυλληση.

Βεβαια αν προχωραγα σε αλλαγη δισκοβραχιωνα , τιμονι (οπως ελεγα στην αρχη) σιγουρα θα εχανα παραπανω στο συνολο.(αλλα η διαφορα φανηκε αμεσα μονο με τους τροχους)

Βεβαια και ο σκελετος μου δεν ειναι superlight σε σχεση με τα scott scale.

αλλα απο γεωμετρια σκιζουν.Εννοειται οτι δε παω σε FS.Ειδικα τωρα.δε μου δινει κατι παραπανω.

αντε να δουμε απο σεπτεμβρη ποσο βαθεια θα μπει το χερι στη τσεπη:D

Υ.Γ οι τροχοι ειναι δανεικοι

Link to comment
Share on other sites

το ξερω για τoυς 3 οτι ειναι tubeless ready.

αλλα μηπως υπαρχει πατεντα και για τους 5 ; tubeless kit που ακουω απο δω και απο εκει.

Δε ξερω τις πατεντες τους.

και τι να με στεναχωρησετε ρε ; Για το "tubeless" νομιζετε τους δανειστηκα ; :p

Link to comment
Share on other sites

Λεεεεεποον.

πιο μεγαλη ηταν η διαφορα στο βαρος (οταν σηκωνεις το ποδηλατο) παρα στην πραξη πανω.

σιγουρα ηταν ελαφρα πιο ανετο , καπως πιο γρηγορο αλλα δε ξερω αν αξιζει τα λεφτα που ζητανε οι ζαντες αυτες.

η μπροστα ροδα ειναι με tubeless kit και αποροφαει ΠΟΛΥ πιο ευκολα τους κραδασμους του τερεν ενω πισω που εχει βαλει σαμπρελα γτ ειχε ενα προβλημα με την ζαντα , ηταν κουτσουρο..

Δλδ μου εκανε εντυπωση η αποροφηση που αν ειχε και tubeless kit και στην πισω ροδα , θα ηταν ολο πιο ανετο το ποδηλατο.

παντως οχι για deore xt / fulcrum 3 δεν παω.πολλα λεφτα και δε βλεπω να αξιζουν

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα διαδίδονται βλέπω. Με αυτή την κούρσα που μου είχε χαρίσει ένας ξάδερφος μου έκανα. την είχα στην αποθήκη για χρόνια. Την καθάρισα-λάδωσα και πήρα 2 σαμπρέλες και voila!

260196_2209863487410_1272157888_32673341_5526200_n.jpg

Έχει μακρύ σασμάν, 14-28 6-τάχυτο πίσω και 42-52 εμπρός. Με ένα 30άρι μπροστά θα ήταν τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

YouTube - ‪Filopappoy MTB‬‏

σε σλοου μοτιον στου φιλοπαππου σημερα :p

off topic

Hint:Αν δεν εχεις ενα ζευγαρι τεραστια ζυζια που θα σκαμπανεβαζουν πανω κατω μην ξαναβαλεις slow motion βιντεο απο Φιλοπαππου:p

Πλακα κανω εννοειται......

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.