Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

αν ειναι να σου παρει για περασμα ελαστικων , να στα περασω εγω βρε αδερφε..

τα φρενα δε ξερω αν χρειαζονται εξαεωρση η ανοιγμα.

αλλα αν δεν χρειαζεται καποιο ανταλλακτικο κανα 10-15? (χωρις την αγορα ελαστικων)

κοιτα , οτι θα ζοριστεις λιιγο παραπανω απο τις βλακειες που εχεις ναι..

Link to comment
Share on other sites

τα λαστιχα ειναι τιποτα, το νυχι, ισιωμα δισκοι, μαζεματα σασμαν, δεν τα εχω κανει ακομα κ δεν εχω χρονο τωρα, οποτε ποσο λες σαν σουμα?

εδιτ κ φευγω> ta mountain king δεν ειναι μπουρδες, απλως δεν κανει για ξεροχωμα κ βροχη, καταταλλα ειναι ελαφρια,αρκετα ρολαριστα και δεν μπλοκαρουν ευκολα, σε μαλακα χωματα δε ανεβαινεις οπου θες. Τωρα εχουν βγει οι καινουριες σειρες με περισσοτερα tpi(180), οποτε ειναι και πιο ανθεκτικα σε σκισιματα.

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

ασε τις δικαιολογιες.

αποδεξου το.τα λαστιχα ειναι μπουρδες..δεν υπαρχει βολτα με μονο ενα τερεν κατω:)

πως θα σου φαινοταν πριν μπεις σε ενα μονοπατι να εβαζες σταντ , να εβγαζες λαστιχα να αλλαζες και στο επομενο μονοπατι παλι το ιδιο ;

:p

σου ειπα κανα 10-15αρι.δεν ειναι τπτ αυτα που λες

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ!! Η αλλαγή ελαστικών απαιτεί σφύξιμο QR.. :rofl:

μεγαλε μη σε νοιαζει θα τα πουμε το Σαββατο :D

εδιτ> ΜΗΝ κραζετε τους νεους σε ενα χωρο, καποτε ησασταν κ εσεις, especially when you don't know the person at the other side of your monitor

edit2> 60Ε θα μου παρει για λαστιχα (fire xc pro folded) + εργασια για ισιωματα, μαζεματα.

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Ρε εχω φαει ξενερωμα, πηρα το ποδηλατο μια χαρα,ρολαριστο, μου ανοιξανε και μεσαια τριβη, 2-1 κουμπωνει και σε ανηφορα τωρα. Τλοσπαντων επειδη δεν εχω σχαρα, ελυσα την μπροστα ροδα, το φορτωσα, εφτασα σπιτι και ξαναεδεσα μπροστα ροδα.

Ελα ομως που η μπροστα δαγκανα ειναι κλεισμενη τελειως και δεν μπαινει το δισκοφρενο.

Ελυσα την δαγκανα, εβγαλα τακακια, εφτιαξα ενα ελασματακι που τις συγκρατει ωστε να δωσει χωρο, αλλα τιποτα.

Πιθανες λυσεις, περαν απτο να το παω παλι αυριο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε εχω φαει ξενερωμα, πηρα το ποδηλατο μια χαρα,ρολαριστο, μου ανοιξανε και μεσαια τριβη, 2-1 κουμπωνει και σε ανηφορα τωρα. Τλοσπαντων επειδη δεν εχω σχαρα, ελυσα την μπροστα ροδα, το φορτωσα, εφτασα σπιτι και ξαναεδεσα μπροστα ροδα.

Ελα ομως που η μπροστα δαγκανα ειναι κλεισμενη τελειως και δεν μπαινει το δισκοφρενο.

Ελυσα την δαγκανα, εβγαλα τακακια, εφτιαξα ενα ελασματακι που τις συγκρατει ωστε να δωσει χωρο, αλλα τιποτα.

Πιθανες λυσεις, περαν απτο να το παω παλι αυριο?

οταν βγαζεις ροδα και υπαρχει ενδεχομενο να πατηθει η μανετα απο το τιμονι του φρενου τοτε να βαζεις το προστατευτικο στην δαγκανα μεσα..

προφανως πατηθηκε η μανετα , ανοιξαν τα εμβολα παραπανω και γιαυτο δε μπαινει η ροδα

βγαζεις ροδα , βγαζεις τακακια και πιεζεις ομορφα και ωραια με σεμνο τροπο τα εμβολα προς τα μεσα με ενα κατσαβιδακι.αν μπορεις καντο παραλληλα τοτε καλυτερα.

αλλιως ενα - ενα

αν δεν και τοτε ... πας στον ποδηλατα γτ ισως χρειαστει να γινει εξαερωση.

γιαυτο ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ? ανησυχησα τοσα απανωτα τηλεφωνα! ενα μηνυμα δε ξερεις να στελνεις ομως!!!

Link to comment
Share on other sites

ελα thanks ωραια θα το κανω, κατεβαζα π@ν@γιες οταν σε επαιρνα γιατι ελυνα το δισκοφρενο στο δρομο εκει που καθομασταν, δεν ειχα φως και ειμουνα με το strobe φωτιστικο και με γραβατα... θα το κανω το απογευμα οταν γυρισω, θα ανοιξω τα πιστονακια με μυτοτσιμπιδο. αυριο δηλαδη δεν εχει? ελα ρε racer γιατι δεν ερχεσαι?

εδιτ> επειδη εχω χασει καποια υγρα φρενων, αρκει να προσθεσω ή πρπει να τα αδειασω και να τα γεμισω παλι?

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα,πως τα εχασες;:p δε ξερω το κυκλωμα των αβιντ.θα στα πει ο ντι τζει ντι κ ο ντεμ..

edit:

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] αν δεν φυγω θα μιλησουμε σημερα το βραδυ μηπως παμε αυριο :)

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.