Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αν είμασταν ποδηλατικό forum θα το έκανα αλλά είμαστε τεχνολογικό και νομίζω ένα θέμα για ποδήλατα φτάνει. Είναι ο ίδιος λόγος που δε θέλουμε θέματα "Δείτε τον νέο μου προφυλακτήρα" :p

Τα λέμε αργότερα, πάω για μια 100αρού τώρα να πάρω τα πάνω μου :triniti:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IDEAL N-ERGETIC

Υπάρχει πουθενά κάτω από 300 ευρώ; Η καλύτερα υπάρχει κάτι φτηνότερο αλλά εξίσου καλό; (για αυτήν την κατηγορία)

Πόσα χιλιόμετρα υπολογίζεις να κάνεις;

Πουλάει κανείς Carrera στην ελλάδα; Θα το προτιμούσα από το Ideal προσωπικά: Halfords Ireland | Carrera Subway Limited Edition Mens Hybrid Bike - 18"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...για καθημερινό ποδήλατο το θέλω. Και μετακινήσεις αλλά και ξεμούδιασμα...

Βασικά αυτό που έχω το νοιώθω πολύ δύσκολο στην οδήγηση. Νομίζω είναι βαρύ (δεν έχω όμως εμπειρία στο "βάρος" του ποδηλάτου γενικότερα). Οι ταχύτητες είναι ΑΙΣΧΟΣ, η σέλα με "πεθαίνει" κτλ...

http://imageshack.us/photo/my-images/683/bike1i.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/853/bike2t.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/bike3r.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/545/bike4e.jpg/

Δεν ξέρω τι μπορώ να αλλάξω πάνω του ώστε να αποκτήσει νέο αέρα και να αποφύγω καινούργια έξοδα για νέο ποδήλατο...Αν κάποιος έχει καμιά γνώμη ας την πει.

Το συγκεκριμένο ποδήλατο το είχα πάρει σαν κάτι πρόχειρο ΠΡΙΝ κρίσης χωρίς να είμαι fan, ώστε να κάνω βόλτες την μικρή....εξού και το εξάρτημα κάτω από την σέλα). Αυτό το γράφω για να αποφύγω σχόλια του τύπου..."τι την ήθελες την ACER...έπρεπε να πάρεις EIZO"...."ότι πληρώνεις παίρνεις" κτλ κτλ... :triniti:

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

28αρι βρες του :p

(28ari ηταν το n-ergetic)

δες και το crossmo λιγο πιο πανω...και το megisto...

κατεβα μια την παναγουλη...στην αρχη (με ηρ.πολυτεχ) ειναι ο ντριβαλας..(στο δεξι χερι)..κυριως specialized εχει και αλλα..

και μερικα τετραγωνα πιο κατω αντωνοπουλος..απο τα πιο φτηνα (με την καλη εννοια)

(στο τετ. με ηπειρου ...λιγο πριν).Απο τα πιο παλια στην πολη...

(αν πας με αμαξι πες και που παρκαρες και ποση ωρα σου πηρε :p)

Και απεναντι απο πλαισιο...ορθοπεταλιες..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για εξηγείστε λίγο...

Πόσο ρόλο παίζουν οι διαστάσεις των ελαστικών/ζαντών στο πόσο ξεκούραστο είναι ένα ποδήλατο; Για τον λόγο που το θέλω όπως είπα. ΑΝ βαριέστε ρίχτε κανα link με τίποτα guides.

Link to comment
Share on other sites

Ρε 'σεις για πείτε μου λίγο τι να κάνω, ήρθαν τα πράγματα από το cyclist αλλά είναι λάθος.. Επειδή το site έχει πρόβλημα με τις περιγραφές και εμφανίζει ερωτηματικά, παρήγγειλα στην τύχη και έγραψα στα σχόλια τι ακριβώς θέλω, όπως μου είπε ένα παιδί στο τηλέφωνο, αλλά απ' ό,τι φαίνεται δεν τα είδαν. Είχα γράψει λοιπόν ότι θέλω εντελώς μαύρα λάστιχα και ταινία άσπρη-κόκκινη. Τα λάστιχα που ήρθαν είναι άσπρα (όχι κάτασπρα, αλλά προς το "γερασμένο" άσπρο που "μπεζίζει" :p) και η ταινία μαύρη-άσπρη. Τα έβαλα λίγο πρόχειρα για να δω πως φαίνονται αλλά δεν έχω αποφασίσει, να τα επιστρέψω ή να τα κρατήσω;

DSC02265v.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που 'πες μάνα, είχα πληρώσει με πιστωτική και δεν της είχα πει ότι δεν πρέπει να πληρώσει στην ACS, αλλά δεν το ήξερε και ξαναπλήρωσε όλο το ποσό.

Εντάξει πάντως, συνεννοήθηκα μαζί τους και δεν υπάρχει πρόβλημα, θα τα στείλω πίσω για να μου στείλουν τα σωστά και θα κάνουν κατάθεση τα χρήματα στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που 'πες μάνα, είχα πληρώσει με πιστωτική και δεν της είχα πει ότι δεν πρέπει να πληρώσει στην ACS, αλλά δεν το ήξερε και ξαναπλήρωσε όλο το ποσό.

Εντάξει πάντως, συνεννοήθηκα μαζί τους και δεν υπάρχει πρόβλημα, θα τα στείλω πίσω για να μου στείλουν τα σωστά και θα κάνουν κατάθεση τα χρήματα στην τράπεζα.

ορεξη να χεις να ασχολησε

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.