Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Μετά από αρκετό καιρό έβγαλα τον.. εξοπλισμό και έκανα μια "20αρού" :). Ευτυχώς δεν είμαι όσο ψόφιος περίμενα (:D) αλλά έχω πρόβλημα με τα παπούτσια, μετά από λίγη ώρα σαν να νιώθω τις πατούσες μου να μουδιάζουν.. Αφού όταν κατέβηκα και τα έβγαλα δε μπορούσα να περπατήσω κανονικά. Και παλιά το είχα το πρόβλημα αλλά δεν το είχα ψάξει. Πού μπορεί να οφείλεται αυτό; Το νούμερο σωστό είναι πάντως :hmm:

DSC01249.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό έβγαλα τον.. εξοπλισμό και έκανα μια "20αρού" :). Ευτυχώς δεν είμαι όσο ψόφιος περίμενα (:D) αλλά έχω πρόβλημα με τα παπούτσια, μετά από λίγη ώρα σαν να νιώθω τις πατούσες μου να μουδιάζουν.. Αφού όταν κατέβηκα και τα έβγαλα δε μπορούσα να περπατήσω κανονικά. Και παλιά το είχα το πρόβλημα αλλά δεν το είχα ψάξει. Πού μπορεί να οφείλεται αυτό; Το νούμερο σωστό είναι πάντως :hmm:

Πολλοί λόγοι, διάβασε αυτό για αρχή: CYCLING PERFORMANCE TIPS -

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαγνώστηκα επισήμως με χονδροπάθεια... Δόξα το Θεό!

Την έχω από το 1992, απλά τις τελευταίες ημέρες, για κάποιο λόγο, έχω έξαρση. Ανησυχούσα μήπως ήταν κανένας μηνίσκος... Μου έδωσαν ασκήσεις, αλλά δυστυχώς πρέπει να εξαιρέσω το ποδήλατο για λίγο καιρό :wall:

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα μια βόλτα από τα χειροποίητα fidusa για να γνωρίζω και τον κ.Βογιατζή μιας και είναι και ο αντιπρόσωπος της Campagnolo για Ελλάδα.

φοβερό μαγαζί, φοβερός και ο ίδιος.

είδα από κοντά και αυτό

wing wo Road Bike : Handmade by Fidusa

Wing_wo.jpg&w=840&h=525&zc=1&q=95

και γούσταρα τρελά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σχαρα εχω εγω..σας φορτωνω και 9.30 ποδηλατουμε.Αν τυχει και ειμαστε 4 ποδηλατα , τοτε αναγκαστικα ενας θα παρει το αμαξι του με το ποδηλατο του μεσα

ποσο κοντα μενεις στο κατ ; κηφισιας ; Γτ ο αλλος ο αχρηστος ειναι διπλα απο δαυτα

Link to comment
Share on other sites

απο κηφισιας ειμαι 500m υψος προς μελλισια.

Και απο ΚΑΤ ερχομαι, 6 λεπτα max με bike.

ειμαι ευελικτος δεν εχω προβλημα, οτι σε βολευει, ενα θεμα εχω μονο, μηπως εχεις δευτερα προστατευτικα για αγκωνες῏γονατα?

Link to comment
Share on other sites

οχι δα προστατευτικα στα ηπια βασιλικα.....

ποτε δε φοραμε..Αυτα μονο οι downhillades @υμηττο

Υ.Γ Ισως δωσουμε ραντεβου κατα τις 9:00 στην κηφισιας εξω απο αλσος αλλα στο κατεβασμα (γιατι εγω μπαινω αριστερα ανεβαινοντας)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να κατεβαινουμε πατωματα!

αναφερεσαι στην εισοδο της κηφισιας στο εσακι η στο ΚΑΤ? δες ποσα ποδηλατα θα ειμαστε κ τα βρισκουμε :)

ορισμενα μονοπατια δε χαριζουν ουτε μισο χιλιομετρο παραπανω.

ημουν σε ενα μονοπατι που επετρεπε περιπου 30χμ/ω και πιανω κοντα στο 33-34? και πριν το καταλαβω επεσα και μετα κουτσενα για μια βδομαδα με πρισμενο ποδι

Οποτε παμε να κανουμε μια 25αρα περιπου χιλιομετρα που θα εχει και μονοπατια ;)

για το ραντεβου πανω στην κηφισιας στην εισοδο του αλσους της νεας σμυρνης.

Εκει στριβω ανεβαινοντας την κηφισιας αριστερα(στο φαναρι) για να παω στον αλλον.

θα σου πω asap για αν θα χρειαστεις αμαξι η οχι

Link to comment
Share on other sites

DJD αυτο ειναι το SL στο urban που παρεθεσες η το nanolight? τι διαφορα εχουν αυτα τα δυο? μεγεια :magic:

edit> τοβρηκα ειναι το nanolight, τρελα offers αλλα οχι η καταλληλη εποχη, βλεπω οτι υπαρχουν 2 nanolight, αυτο ειναι το παλιο κ το καινουριο? το high modulus ειναι το καινουριο η ειναι εκδοση? Αν σου πω οτι με ψηνει το γαλαζιo για urban θα ημουν τραγικος? :p

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.