Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Σούπερ ήταν εχθές.. και πολύ κοπάνημα στα κατσάβραχα! Η νύχτα ήταν εντελώς ανοιξιάτικη και η θέα στην νυχτερινή αθήνα πολύ όμορφη, τόσο που δε ξέρω αν θέλω να την δω ημέρα :p

Μάλλον το 2ο, ο πολύ κόσμος δε με ψήνει πάνω στο βουνό!

Κι η χθεσινή βόλτα: http://connect.garmin.com/activity/67380253

Έγινε επεξεργασία από DJD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χθες γυρισαμε απο βραδινη στο αιγαλεω με μονοπατια και 3 900aria lumens..

Αν αυτό είναι 900 lumens εγώ είμαι πατριάρχης Κωνσταντινουπόλεως και στην επόμενη βόλτα, ελάτε να σας ευλογήσω : P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο low στη φώτο :p

Θα ρθεις παρέα την Κυριακή Γιάγκο;

Αν είναι αντρικά στο Αιγάλεω ναι. Αν αρχίσουμε τα αδελφίστικα των βασιλοφρόνων να πάτε μόνοι σας : P

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό είναι 900 lumens εγώ είμαι πατριάρχης Κωνσταντινουπόλεως και στην επόμενη βόλτα, ελάτε να σας ευλογήσω : P

900 το καθε ενα

ειναι μεχρι να πεσει πανω σου το φως να σε τυφλωσει

Link to comment
Share on other sites

900 το καθε ενα

ειναι μεχρι να πεσει πανω σου το φως να σε τυφλωσει

Ο βαθμός τύφλωσης που επιφέρει η δέσμη δεν είναι μέτρηση. : P

Συνέκρινα την δέσμη του με τον 4Sevens Quark AA² Turbo που δίνουν για 190 ANSI lumens και υπερτερούσε ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι Γιάγκο: DealExtreme: $76.85 HA-III Cree SSC P7-C (SXO) 3-Mode 900-Lumen LED Headlamp Set (4*18650 included)

Μη κρίνεις από τις φώτος, είναι πολύ δυνατό μηχανάκι.

Όταν λέω ότι το συνέκρινα, δεν εννοώ από την φωτογραφία. Το έχω αγοράσει.

Τα έβγαλα και τα δυο στο δρόμο την νύχτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικό Kala Madata...Θα επιτραπεί η είσοδος ποδηλάτων στο ΜΕΤΡΟ

παίδες μετά από χθεσινή βόλτα παρατήρησα οτι όταν ζορίζω το μπροστά τμήμα του ποδηλάτου (π.χ. στηριζόμαι με περισσότερο βάρος στο τιμόνι) ακούω έναν μεταλλικό ήχο σαν να χτυπάς ακτίνα. 100% έρχεται από μπροστά και μάλλον χαμηλά στην περιοχή του τροχού.

ήμουνα λοιπόν με ακτινολόγο στο χέρι και τσέκαρα για χαλαρές ακτίνες μιας και από τότε που πήρα το κουρσάκι (10μήνες περίπου) δε του χω κάνει ποτέ ακτινολόγηση ή σερβις σε κατάστημα μιας και το φροντίζω μόνος μου.

εκτός από 2 ακτίνες που ήθελαν 1-1μιση στροφή σφίξιμο (δεν έπαιζαν απλά δεν ήταν όσο σφιχτές όσο οι άλλες) η ζάντα είναι ολόισια και δε παρατηρώ κάτι άλλο......

το κέντρο της campagnolo πως επιθεωρείται αν έχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε μήπως έχουν χαλαρώσει τα ποτήρια ή οι βίδες του λαιμού.Για το κέντρο δεν ξέρω να σου πω.Δυστηχώς όταν έχουμε να κάνουμε με ποδήλατο απο αλουμίνιο είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις απο που προέρχεται ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω στο νετ για quick release που αν τα αφήσεις χωρίς λαδάκι μπορούν να το κάνουν......η αλήθεια είναι οτι μετά το πλύσιμο προ ημερών λάδωσα αλυσίδα και πετάλια αλλά όχι τα quick release....χμμ..λες?

λαιμός και ποτήρια τσεκαρίστηκαν πρόσφατα και είναι κομπλέ......

Link to comment
Share on other sites

Χρωστάω τα στατιστικά από τη βόλτα στα Χανιά.60χλμ Χανιά-Άνω Βούβες-Χανιά. Εκπληκτική διαδρομή που συνδύασε θάλασσα και βουνό.

Ποδηλάτρεις Χανιά-Άνω Βούβες_6/2/2011 by georgespe at Garmin Connect - Details

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.