Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

@racer θες τα λαστιχα μου ;

@dem :

τι λες για rockshox Tora SL (αερος) + λαστιχακι panaracer xc pro 2.1 και Shimano SLX φρενα με 203 μπροστα / 180 πισω (υποστηριζει η tora μεχρι 210)

θα μου πεις οτι ειναι υπερβολη το 203 αλλα τα βρισκω μεταχειρισμενα με αυτο το σετ

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο την τιμη

στο crc κοιταξες εχει κατι -50 -60%

203 ?? χαχαχα νταξ δεν χρειαζεται τσαμπα βαρος στην ροδα αλλα αν τοοοοσο καλη η τιμη....

δες και Manitou 2010/2011 εχει πολυ καλες τιμες και ποιοτητα σε σχεση με τις αλλες

ειχε κανει μια κοιλια παλια και τωρα επανερχεται (με την Hayes απο πισω) με πολυ καλα πραγματα απο 2010 και μετα

βασικα 10 και 11 τα ιδια ειναι μονο η εμφανιση αλλαζει και κατι ψιλα.

καλοβλεπα την Μanitou Minute 29" του 10' και τωρα την Tower pro 11'.

ειναι καλυτερη απο κατι Reba KAI φθηνοτερη απο αυτα που διαβαζω χωρις να εχω προσωπικα γνωμη.

Eγω Μanitou θα παρω παντως.

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μέσα στη μαύρη νύχτα ήμουν πάνω στα βουνά.. με έπιασαν δύο λάστιχα, ευτυχώς το 2ο μόνο 4-5χλμ από το σπίτι και περπάταγα για 45-50 λεπτά. Σκεφτόμουν... αν έφευγα σε κανά χαντάκι μέσα στη νύχτα.. μετά από πόσες μέρες θα με βρίσκανε; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μέσα στη μαύρη νύχτα ήμουν πάνω στα βουνά.. με έπιασαν δύο λάστιχα, ευτυχώς το 2ο μόνο 4-5χλμ από το σπίτι και περπάταγα για 45-50 λεπτά. Σκεφτόμουν... αν έφευγα σε κανά χαντάκι μέσα στη νύχτα.. μετά από πόσες μέρες θα με βρίσκανε; :hehe:

kenda nevegal 2.35 stick-e folding με maxxis ενυσχημένες σαμπρέλες και 30-35 psi.Best compo ever!!!

ΜΑ ΠΟΤΕ σκάσιμο.Εκεί που άλλοι ανέβεναν περίεργα πεζοδρόμια και τους έσκαγαν εγώ την κοπάναγα από λάθως bunny hop(καμιά φορά) και δεν ένιωθε.Έβλεπαν γυαλιά στο δρόμο και έκαναν το παν να τα αποφύγουν και εγώ απλώς πέρναγα από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

2.35 φορας ρε ;

ημουν αναμεσα σε panaracer xc fire pro 2.1 και nevegal.

τελικα προτιμησα το πρωτο :p

φόραγα.πλεον δεν εχω bike.είναι απίστευτα λάστιχα τα nevegal.φρενάρεις σε χωμα/ασφαλτο και είναι λες και πετάς άγκυρα πίσω σου.και απο στροφές τρένο.

Link to comment
Share on other sites

Μια πρακτική ερωτησούλα και απο μένα μάγκες. Λόγω ιστορικού κλοπών κλπ , πήρα ότι καλύτερο βρήκα σε κλειδαριά .

https://www.kryptonitelock.com/products/ProductDetail.aspx?cid=1001&scid=1000&pid=1095

Επειδή λοιπόν είναι λίγο τέρας (18mm) διάμετρος, 2,5kg και το κίτρινο μέρος είναι σε διάμετρο σαν μπουκάλι μπύρας 0,33l , ψάχνω ένα τρόπο να το στερεώσω στο ποδήλατο μιας και δεν έχει βγει dedicated βάση γι αυτό.

Έχει κανείς καμιά λύση /ιδέα? Σκέφτομαι με κάποιο τρόπο να το πιάσω στο σκελετό χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ βαρυ για να μπει σε τσέπι ή να στερεωθεί στο τζιν. Θα γεμίσω μελανιές. Σκεφτόμουν καμιά βάση στήριξης στο σκελετό όπως έχουν οι Abus. Έχει κανείς υπόψιν καμιά universal?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι επειδή είναι ήδη 2.5 κιλά........να μην ψάξεις και για βάση που να την κρατά στερεή.....γάζωσε 2 velcro strips σταθερά στο σκελετό και βάλε άλλα 2 στη κλειδαριά και αν τα φτιάξεις αρκετά σφιχτά και με μεγάλες επιφάνειες επαφής η κλειδαριά δε θα πάει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο βραδυνη Παρνηθας (ψ@λοκρυο και χιονονερο) με το "καινουργιο" μου ποδηλατο!

παιδια ειμαι ΚΑΤΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ!

πρωτον και βασικο η αναρτηση.Αλλη αισθηση.Νιωθεις οτι πετας, δε κουραζεσαι καθολου , νιωθεις οταν κατεβαινεις μονοπατακια με πολλες ριζες οτι ειναι αερινο ολο.

Επισης επιτελους εχω φρενα και σε αυτο που εμεινα πραγματικα αφωνος ειναι το λαστιχο.

Πηρα ιδιο με το δικο σου DJD.μη το αλλαξεις την καμμια.Griparei οσο δε μπορεις να φανταστεις.

Παιδια αλλο ποδηλατο ετσι.Πραγματικα αλλο ποδηλατο!Φωτογραφιες οχι ακομα γιατι θα δειτε ενα καφε πραγμα (απο λασπη :p)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.