Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

προσοχη με την αλυσιδα , δε θελει αποτομες αλλαγες ουτε πιεση στο πεταλι.1000 φορες να κανετε μια δυνατη στροφη πριν την αλλαγη ωστε η επομενη να ειναι κ η αλλαγη ταχυτητας παρα πανω σε δυνατο πεταλι.

σημερα εσπασε μια αλυσιδα με τετοιο τροπο στα βασιλικα

Να ναι καλα οι συνδετηρες που εχουμε..

επισης σημερα βοηθησαμε κ εναν ξενο (οχι της παρεας δλδ)ποδηλατη που ειχε προβλημα με την σαμπρελα του.

Σταματαμε , τον ρωταω προβλημα με λαστιχο? μας κοιταζει καταιδρωμενος γιατι το πηγαινε με τα ποδια και του το φτιαξαμε.Βεβαια ειχε παρεα και ενα ξανθο ωραιο μωρο διπλα του..:inlove::p

btw

Να ναι καλα τα μπαλωματα που μου χαρισε ο Κλεισθενης

επισης σημερα εκανα και τα πρωτα μου αλματακια..

20-30 χιλιομετρακια στην παρνηθα ειναι για το καλημερα τωρα πια..

Link to comment
Share on other sites

ρε Γιωργο , ασε τα freeday κ πιασε παραλιακη και τραβα μεχρι σουνιο κ γυρνα

κριμα τετοιο ποδηλατο να πηγαινει αχρηστο

Το ποδήλατο όντως χαραμίζεται σε freeday...αλλά προς το παρόν δεν έχω βρει κουρσάδες για παρέα κοντά στη περιοχή μου. Όσοι είναι γειτονάκια είναι με trekking city mountain και έχω αρχίσει και χαλιέμαι που κάνω τις Κυριακές μοχανικές βόλτες στο Περιστέρι.

Και αν έχει ζέστη, μη το φορέσεις αυτό το πράμα γιατί θα χάσεις 10 κιλά από τον ιδρώτα.

Για το χειμώνα το πήρα προφανώς. Χθες που πήγαμε Πεντέλη στάθηκε άψογο στο κρύο.

Χθες έφαγα και την πρώτη μου τούμπα με τα SPD......μίλαγα με ένα παλικάρι και λόγω της κουβέντας ξεχάστηκα στη στάση για το φανάρι........και απλά έγειρα στο πλάι και έπεσα μπροστά σε όλους :hehe:

Για το υπόλοιπο της διαδρομής δεν είχα άλλη τούμπα μιας και είχα συνεχώς τα φιλαράκια δίπλα μου να μου λένε ''Γιώργο ξεκούμπωνε!'' :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

george καλα τα γαντακια?θα μου δωσεις λινκ ή με εχεις ignore?:p

ξέχασα το quote :p

έλα εδώ το καλό γαντάκι

Wiggle | Altura Night Vision Waterproof Winter Cycling Gloves Winter Gloves

έχω μακριά δάχτυλα αλλά σχετικά λεπτό καλούπι στο χέρι και το small μου έκατσε άψογα.

επίσης τα Inner Liner gloves είναι αυτά

innergloves.jpg

άψογα για λίγο κρύο και πολύ άνετα χωρίς να αισθάνεσαι οτι χάνεις την αίσθηση του τιμονιού.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μοιραία αποδείχθηκε η απόφαση ενός οδηγού που κινούταν στην περιοχή Lamezia Terme στα βόρεια της Καλαβρίας, να επιχειρήσει παράνομη προσπέραση σε δρόμο με δύο λωρίδες κυκλοφορίας.

Το αυτοκίνητο έπεσε πάνω σε μια ομάδα ποδηλατών με αποτέλεσμα οχτώ από αυτούς να σκοτωθούν και τρεις να τραυματιστούν.

Ο Μαροκινής καταγωγής οδηγός του οχήματος, ο οποίος έχει, επίσης, τραυματιστεί, συνελήφθη.

Σύμφωνα με εκπρόσωπο της αστυνομίας που μίλησε στο Associated Press, ο οδηγός βρέθηκε θετικός σε χρήση μαριχουάνας.

Πηγη

Οτι κ να πω ειναι λιγο.

Και να ζησει αυτος ο ανθρωπος μετα , με τοσες τυψεις που θα κουβαλαει πανω του καλυτερα να αυτοκτονησει.

Κριμα στις αδικες ζωες που χαθηκαν και πολυ προσοχη στον δρομο.Τα ματια μας 14!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και το F22 fixer για να είναι συμβατό το τσαντάκι της Topeak.

Τι μέγεθος to τσαντάκι Γιώργο;

Τι χωράει μέσα;

Ένα που είχα με πλαστική βάση περίπου σαν και αυτήν, έσπασε και το έχασα στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Τι μέγεθος to τσαντάκι Γιώργο;

Τι χωράει μέσα;

Ένα που είχα με πλαστική βάση περίπου σαν και αυτήν, έσπασε και το έχασα στο δρόμο.

το τσαντάκι είναι αυτό

Topeak

....προς το παρόν έχω βάλει πολυεργαλείο σαμπρέλα πορτοφόλι κλειδιά και εκτός του κλιπ έχει και βέλκρο στραπ για το παλουκόσελο.

δε ξέρω για ποιο λόγο σου πεσε στο δρόμο αλλά αυτό που έχω μου φαίνεται πολύ στυβαρό......δε κουνιέται χιλιοστό όσο ταρακούνημα και να φάει.

το διάλεξα γιατί ήταν αδιάβροχο...έχει φοβερά βολικό άνοιγμα και έχει και σχισμή να κρεμάσεις το πίσω κόκκινο φωτάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

just ordered :D

DealExtreme: $79.62 MJ-808 HA-III SSC P7-C (SXO)3-Mode 900-Lumen LED Bike Light Set

θα σας πω εντυπωσεις μολις μου ερθει για να ακολουθησουν κιαλλοι στην αγορα αυτου

μου ρθε ειδοποιητηριο σημερα.Οποτε απο αυριο :D

ενταξει λιγοτερο απο μηνα καναν απο dealextreme.ολοι γκρινιαζατε....:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια, θελω να παρψ ενα ποδηλατο, οχι τρελα πραγματα, ετσι λιγο για ασκηση και μικρες διαδρομες. Το παλιο που εχω ειναι 15ετιας πλεον, ενα αγωνιστικο Kynast (αγωνιστικο εννοω μεγαλες ροδες, λεπτα λαστιχα και τιμονι που επιτρεπει να το πιασεις σκυφτος κλπ, δε ξερω τους ορους) το οποιο ομως επειδη εχουν στραβωσει οι 2 ζαντες μου σκαει διαρκως τα λαστιχα και δεν εχει νοημα. Απ'οσο ρωτησα ειναι τοσο παλιο και τετοιο το κοστος επισκευης (γιατι θελει και αλλα πραγματα προφανως, φρενα/σασμαν κλπ) που δεν αξιζει με τιποτα σε σχεση με την αγορα ενος καινουριου.

Το θεμα ειναι ενας εντελως ασχετος οπως εγω, τι να αγορασει και να μη τον πιασουν κοτσο? Θελω κατι με value4money και μπορω να διαθεσω μεχρι 300 ευρω το απολυτο ταβανι, θα ηθελα λιγοτερα ομως, πχ ~200...

Νιωθω οτι αμα παω απλα σε ενα ποδηλαταδικο (πχ εχει στο Φαρο που ειναι κοντα μου εναν Τσιρικο, χρονια μαγαζι) θα παρω κατι μετριο και θα μου πιασουν και τον κωλο...

Η χρηση ειπαμε ειναι απλα βολτιτσες στην περιοχη μου για ασκηση κυριως, δε μιλαμε για βουνα/φιγουρες και τετοια...

Θελω δηλαδη να μου προτεινετε κατι που να ειναι της προκοπης και στα λεφτα μου, για να μιλησω στη γλωσσα μας, εναν core i5 και που να το παρψ σε λογικη τιμη, οχι να παω σαν την κυρα-κουλα στο Πλαισιο και να μου δωσει core i3 σε τιμη i7...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.