Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

To μόνο κακό με το υγρό πιατων οτι κάνει θαμπό το βερνίκι μετά απο κάποια πλυσίματα. Καλύτερο είναι καθαρίζεις το ποδήλατο μετά απο κάθε βόλτα που η λάσπη είναι "φρέσκια" με το λάστιχο. Προσέχεις βέβαια την μεσαία τριβή και τα κέντρα των τροχών. Βέβαια μια φορά τη σεζόν(η και ανα εξάμηνο) επιβάλετε λύσιμο των κέντρων,των ποτηριων και της μεσαίας τριβής για καθάρισμα και νέο γράσο ωστέ ποτέ να μην έχεις κάποιο θέμα.

Μια καλή λύση για τις κούρσες που δεν πιάνουν χοντρή λασπούλα είναι και τα μωρομάντηλα χωρίς καθόλου νερό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DJD, παρατηρώ ότι έχει 2 γρανάζια στα πετάλια. Γίνονται ομαλά οι αλλαγές μεταξύ τους; Δηλαδή από το μικρό στο μεγάλο; Επίσης, η κλιμάκωση των σχέσεων κατά τη μετάβαση από το μικρό δίσκο στο μεγάλο είναι κατάλληλη ώστε να μην υπάρχει κενό;

Link to comment
Share on other sites

Η Giant όπως λέει και το όνομα της είναι ένας γίγαντας στον χώρο της ποδηλασίας. Σχεδόν όλα τα αλουμίνια της scott πολλά της cannondale,specialized,trek και άλλων μεγάλων κατασκευαστών φτιάχνονται στο εργοστάσιο της Giant.

Go for it!!

Link to comment
Share on other sites

DJD, παρατηρώ ότι έχει 2 γρανάζια στα πετάλια. Γίνονται ομαλά οι αλλαγές μεταξύ τους; Δηλαδή από το μικρό στο μεγάλο; Επίσης, η κλιμάκωση των σχέσεων κατά τη μετάβαση από το μικρό δίσκο στο μεγάλο είναι κατάλληλη ώστε να μην υπάρχει κενό;

Σαν compact που είναι αυτή έχει ένα ψιλομεγάλο κενό στην αλλαγή, αλλά αν το μάθεις δεν έχεις θέμα. Αν δεν είμαι σε εκτεταμένη ανηφοριά δε το χρησιμοποιώ το μικρό. Βέβαια στα τελευταία χλμ μεγάλης διαδρομής αν συναντήσεις κανένα λοφάκι παρακαλάς να έχεις κι ένα τρίτο γρανάζι μικρότερο.

:flag::flag::flag::flag:

πόσο ζυγίζει τώρα??

Στα 7.5, ελάχιστα πιο βαρύ είναι. Πρέπει να δώσεις πολλά.. και εννοώ πολλά λεφτά για να πάρεις ελαφριές aero ζάντες.

planet x, cosmic....πολυ διαστημικό ακούγεται :D

Ωραιο ειναι.

Τα giant λενε τίποτα σαν μάρκα?

Ενδιαφέρεται φιλος

Τα giant είναι μια χαρά, για ποιο ενδιαφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται τα παρακάτω σε όποιον τα παραλάβει (όλα μαζί) από την περιοχή της Βάρκιζας.

i0pEmeh

Σκελετός orbea line (54 size), με ένα μικρό θεματάκι στη μεσαία τριβή (έχουν χαλάσει μερικές βόλτες από το σπείρωμα).

Παλούκι Ritchey WCS.

Παπούτσια δρόμου Shimano (no 45). (εννοείτε δεν μυρίζουν :shifty: ).

Μπροστινή ρόδα mtb με quick release.

:flower:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με μεγιστο budget τα 400 ευρω ποια θα ηταν καλη επιλογη για βουνο και δρομο (all terrain - πιο πολυ βουνο βεβαια).

Προτιμησεις:

-24"/26"

-Full Suspension (αλλα δεν παιζει σε αυτα τα λεφτα απ'οτι φανταζομαι)

-Κλειδωμα των εμπρος αναρτησεων απο το τιμονι για οταν δεν θα μαστε βουνο. (καθολου δε με νοιαζει αν δεν εχει κιολας).Απλα με διευκολυνει

-Δισκοφρενα μπρος-πισω και αν υπαρχει καποιο με διπιστονα υδραυλικα δισκοφρενα ακομη καλυτερα.

-Ελαφρυ

-21+ ταχυτητες

Εγω βρηκα ενα που μου αρεσει αρκετα,αλλα δεν ξερω την τυφλα μου στα αγγλικα για τα μηχανικα μερη ενος ποδηλατου,οποτε μερικα απο οσα προανεφερα μπορει και να τα εχει.

Τι γνωμη εχετε για τα Scott Aspect και ιδιως για το συγκεκριμενο??

400 ευρω,αλλα κατι καλο σε αυτα τα λεφτα :)

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσα Cube εχω δει μου αρεσαν,αλλα κατι πηρε το αυτι μου οτι ερχονται απο την εταιρεια χωρις εγγυηση...

Ισχυει?

Cube κοντα στα 400 δεν εχω βρει

Σοβαρα? Δεν το νομιζω..

Να φανταστεις ο καταλογος που πηρα ειναι μεταγλωτισμενος στα ελληνικα και δεν νομιζω να ερχονται χωρις εγγυηση.

Επισης νομιζω οτι ολα τα προιοντα ειναι υποχρεωμενα να συνοδευονται απο εγγυηση.Μπορει να κανω λαθος ομως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.