Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

2-3 πραγματάκια που άλλαξα σήμερα στο ποδήλατο..

χαμήλωμα τιμονιού, παλιά είχε και τους 2 κρίκους κάτω από το λαιμό.

Sharpenedversion2.jpg

τσαντάκι, το αγόρασα 14 ευρώ από τοπικό κατάστημα.

είναι βράχος και χωράει πολλά..

Sharpenedversion3.jpg

Sharpenedversion4.jpg

παγουρο-θήκη specialized, 12 ευρώ πανάλαφρη(πιο ελαφριά από τις ψεύτικες carbon που κυκλοφορούν στο ebay)

Sharpenedversion6.jpg

Sharpenedversion7.jpg

και γενική για το πως φαίνονται τσαντάκι και θήκη..

Sharpenedversion-1.jpg

άλλαξα την κλίση του τιμονιού προς τα κάτω, θα βγω το πρωί για καμιά βολτίτσα να δω τι παίζει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα bib της Specialized σήμερα και το έβαλα για τα 30 μεσημεριανά ΚM.. Απλά καμία σχέση ε, χθες έκανα την ίδια διαδρομή -με κανονικό σορτσάκι- και μετά με πόναγε ο (_)_) μου :red:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος, το τρέξιμο και το ποδήλατο χρησιμοποιούν τελείως διαφορετικούς μυς.

Με το ποδηλατο δυσκολα λαχανιαζω εκτος αν εχει καμια ανηφορα καλη που πρεπει να βαλεις μικρο δισκο κλπ, πιο πολυ αρχιζουν και καιγονται τα ποδια μου.

Ακομη και μια μιαμιση ωρα ποδηλατο δεν κουραζομαι πολυ.

Εγω πηρα ενα MTB γιατι τα κουρσας παραειναι ευαισθητα για σκαλια και πεζοδρομια!

IMG_8161.jpg

Έγινε επεξεργασία από ngt
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Με το ποδηλατο δυσκολα λαχανιαζω εκτος αν εχει καμια ανηφορα καλη που πρεπει να βαλεις μικρο δισκο κλπ, πιο πολυ αρχιζουν και καιγονται τα ποδια μου.

Ακομη και μια μιαμιση ωρα ποδηλατο δεν κουραζομαι πολυ.

Καλο κάνει αυτό.

Σημαίνει ότι αρχίζουν και δουλεύουν οι μείς/δυναμώνουν τα πόδια σου.

Link to comment
Share on other sites

Με το ποδηλατο δυσκολα λαχανιαζω εκτος αν εχει καμια ανηφορα καλη που πρεπει να βαλεις μικρο δισκο κλπ, πιο πολυ αρχιζουν και καιγονται τα ποδια μου.

Ακομη και μια μιαμιση ωρα ποδηλατο δεν κουραζομαι πολυ.

Εγω πηρα ενα MTB γιατι τα κουρσας παραειναι ευαισθητα για σκαλια και πεζοδρομια!

IMG_8161.jpg

Ολε! Και εσυ δικος μου!:D

μεγειες ο κυβος σου.καλοταξιδος

ngt , dolly και λοιποι βουνισιοι για παρτε τα mountain bikes σας και παμε σε κανα βουνο

ναι και εμενα σε μια αναβαση :D

DSC_0063.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πωπω εχθές.. 48χλμ μέσα στη βροχή, αέρα και κρύο.. Τα πρώτα 15 ήταν μέσα στη λιακάδα.. και λέω οκ τι να το κάνω το μπουφανάκι και έφυγα με το κοντομάνικο.. παγάκια γύρισα ..

αου

Μιας και το πες, μετα απο λασπες και νερα πως καθαρίζουμε το ποδήλατο?(νομιζω καπου ειχε αναφερθει)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.