Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

ξυπνημα στις 6:00

αφιξη :6.30

http://ridewithgps.com/routes/133195

Starts in: Καλλιθέα, Αττική 17671, GR

Distance: 29.5 km

Selection Distance: 29.5 km

Elevation: + 247 / - 263 m

Max Grade:

9.7 %

Avg. Grade:

0.2 %

60km

avg 26,1km/h

2h:18min

max speed : 49km/h

Αντοχες και δυναμεις ειχα κιαλλες , χαλαρη βολτα ηταν.Εκει που αρχισε να με ενοχλει ηταν η μεση μου και η σελα..Ισως θελει αλλη θεση

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω το αρχείο για τα αυτοκόλλητα είμαι σε δίλλημα για το αν θα τα τυπώσω καθώς μου αρέσει πολύ το τελικό αποτέλεσμα. Ίσως βάλω μόνο το σήμα της Peugeot μπροστά.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την 6άρα κασσέτα που είναι βιδωτή και δεν μου επιτρέπει να βάλω καλύτερες ζάντες(όχι ότι έχουν κάποιο πρόβλημα αυτές). Οι καινούριες κασσέτες είναι όλες από 7άρες και πάνω και για να βάλω θα πρέπει να ανοίξω το πίσω πιρούνι, και δεν θέλω να πάρω τέτοιο ρίσκο.

Βάρος πρέπει να είναι γύρω στα 11Kg, χωρίς να το έχω ζυγίσει.

Edit: Μόλις το ζύγισα και έπεσα αρκετά έξω: 12,6kg

Έγινε επεξεργασία από kostas82
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω το αρχείο για τα αυτοκόλλητα είμαι σε δίλλημα για το αν θα τα τυπώσω καθώς μου αρέσει πολύ το τελικό αποτέλεσμα. Ίσως βάλω μόνο το σήμα της Peugeot μπροστά.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την 6άρα κασσέτα που είναι βιδωτή και δεν μου επιτρέπει να βάλω καλύτερες ζάντες(όχι ότι έχουν κάποιο πρόβλημα αυτές).

Μπορούν να σου πλέξουν καινούρια ζάντα με το ίδιο κέντρο απλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή βόλτα. Σπαστική διαδρομή, ή πάνω ή κάτω θα πηγαίναμε, δε μπορούσες να πιάσεις έναν σωστό ρυθμό.

Έπρεπε να διαβάσεις την ονομασία της πριν πας :hehe:

Tour De KillKenny

:rofl:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ηλιθια μελετη οπου ο καθενας λεει τα δικα του σε review... κατεληξα σε 3 τα οποια ειναι στα λεφτα που θελω να δωσω.

1) Orbea Toubkal

2) Gary Fisher Advance disc

και 3) Cube Aim

Αντε πεστε μια αποψη να παω να τα δω απο κοντα να δουμε ποιο κανει να τελειωνουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κωστα εμφανισιακα μου αρεσει, ας πουμε, πολυ καλυτερα το orbea στην ιδια τιμη. Εκεινο το οποιο δεν νιωθω ειναι οι σκελετοι/αξεσουαρ κλπ Με δεδομενο οτι πολυ χλωμο να παει για αναβαθμιση το ποδηλατο στον κοντινο οριζοντα... το ερωτημα ειναι εχουνε κατι "πολυ στραβο" τα συγκεκριμενα και μου λες να παω στο specialized ή ολα (και τα 4) ειναι "μια ή αλλη" και παρε οποιο σε βολευει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να σου πλέξουν καινούρια ζάντα με το ίδιο κέντρο απλά ;)

Όπως αναφέρω και στο προηγούμενο ποστ μου, δεν έχω κάποιο πρόβλημα με αυτές τις ζάντες. Το αναφέρω απλά μιας και ρώτησε ο racer προβλήματα ασυμβατότητας, για όποιον ενδιαφέρεται να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ηλιθια μελετη οπου ο καθενας λεει τα δικα του σε review... κατεληξα σε 3 τα οποια ειναι στα λεφτα που θελω να δωσω.

1) Orbea Toubkal

2) Gary Fisher Advance disc

και 3) Cube Aim

Αντε πεστε μια αποψη να παω να τα δω απο κοντα να δουμε ποιο κανει να τελειωνουμε :p

Παντως αν θελησεις στο μελλον αναβαθμιση αναρτησης με Gary Fisher θα μπλεξεις ασχημα λογο G2

Οχι λιγο απ'ολα θα ειναι. Απλα αποφασισα να μην παω σε trekking/hybrid/whatever που υποτιθεται οτι ειναι αυτο που θελω και να παω σε MTB.:whistle2:

αν δεν εχεις δοκιμασει, δοκιμασε πρωτα trekking/MTB, εχουν μεγαλη διαφορα.

ειδικα αν βγαινεις χωμα και ειναι πατημενο και εισαι κοντα 1.80 και πανω

ξανασκεψου για trekking.

Αν νομιζεις οτι θα βγαινεις σε χωματοδρομο πιο "αγριο" απο πατημενο χωμα

παρε το φθηνοτερο με Dart3 αναρτηση τουλαχιστον. (μπορει να υπαρχει δεν ξερω...)

Γενικα ομως στην περιπτοση που ασχοληθεις πιο σοβαρα....

οι αναβαθμισεις στα ποδηλατα δεν λένε....χανεις πολλα λεφτα (πιστεψε με αν ασχοληθεις πολυ με χωμα/πετρες θα τις χρειαστεις ετσι

και αλλιως σε αυτην την κατηγορια)

απο το να το παρεις ετοιμο...οσο ανεβαινεις πιο πανω σε $$$ τοσο πιο καλο ratio εχουν

στα περιφερειακα απο τα να τα παιρνεις ξεχωριστα.

αυτα απο μενα στα γρηγορα,

μολις βρω χρονο θα ξαναμπω

Edit: και ξανα

επειδη κοιτας ακριβως αυτη την κατηγορια σε HT 26'

ξανασκεψου για trekking 28'

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.