Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

οχι σε στροφες ρε :p

οταν ισιωνει και σπρινταρεις και εχει και βαρυ εδαφος τοτε ναι τα πιανεις ανετα.και παραπανω εχω πιασει

Και δε μιλαω για μονοπατια

ΜΩΤ= μεση ωριαία ταχύτητα (average speed):p:P:P

Παρολα αυτα αυτο το "χαλαρο" 40 πολυ παράξενο μου φαινεται. Ειμαστε σίγουροι πως ο κοντερακις είναι ρυθμισμένος σωστά για την διάσταση του ελαστικού μας?? και όχι για καμια κούρσα?

Link to comment
Share on other sites

ναι

ξερω ρε τι ειναι το ΜΩΤ:p

απλως σου ανεφερα στροφες γιατι εκει αναγκαστικα πεφτεις στα 10-15

Μη σου φαινεται περιεργο το 35-40 σε κατηφορα και φαρδυ δρομο

στιγμιαια με τον racer επιασα και 48 σε μια φαση.

(τα κοντερ ειναι σωστα ρυθμισμενα με την σωστη διαμετρο της ροδας και μετρημενο με GPS αυτοκινητου)

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρεις μεγαλο δρομο ,χωρις υπερβολικα κλειστες στροφες και φαρδυ σε χωμα και του δωσεις να καταλαβει (με προσοχη βεβαια) το συναισθημα δεν περιγραφεται....φευγουν απο πισω πετρες,δε το νιωθεις το ποδηλατο,λες "τωρα θα σπασει ? δε θα σπασει ? ".

Ειδικα σε κατηφορα...:happy2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολα εχουν τις θετικα και τα αρνητικα.Αναλογως και πως το βλεπει κανεις.Πχ εμενα μου χει τυχει σε μια συγκεκριμενη στροφη να τρωω συνεχεια τουμπα.Την πρωτη την εβγαλα καθαρη,την επομενη με γρατζουνιες.Απλα μετα απο αυτο δεν το αφησα.Αντιθετως μου δινε μεγαλυτερη θεληση και επιμονη για να καταφερω να την "παρω" χωρις να πεσω και στο τελος νιωθεις ικανοποιηση.Οπως και με το skate...

Απλα εγω να πω την αληθεια,παρα το οτι γουσταρω το χωμα ,φοβαμαι πολυ οταν ειμαι ακομα και σε ισωμα και απο κατω ο δρομος ειναι γεματος χαντακια και πετρες.Αρκετες φορες εχω πεσει απο χαντακι....αλλα αυτη η αδρεναλινη που νιωθεις .... ειναι φοβερη.

Κρανος και εξοπλισμο δεν εχω,γι αυτο και δεν παω παααρα πολυ γρηγορα και επιπολαια.Απλα προσπαθω να το ευχαριστηθω χωρις να χασω παϊδια.Παν μετρον αριστον :)

Πρεπει να παρω ομως.

Εσεις που εχετε και κρανος και ξερετε (οσοι εχετε),κατι κρανη που ειδα ρε παιδια στα intersport κτλπ ειναι πολυ σκληρα μεσα-εξω και με εβαλαν στην εξης απορια :Αν τυχον πεσω κατω και παλι τοσο σκληρα που ειναι απο μεσα ,δεν θα πονεσει το κεφαλι μου ή δεν θα χτυπησω απο το τρανταγμα?Αμα ειχε αφρολεξ δεν νομιζω να ταν τοσο ασχημα τα πραγματα οπως με αυτα τα κρανη που ειδα στα μαγαζια.... :/

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

παντως το κρανος μου αυτο με εσωσε στην προπονηση παλια που ειχα με την ομαδα σε χωμα,

επεσα πανω σε δεντρο , εσπασε το κλαδι απο το δεντρο και εκανα κ πληγη κιολας στο κεφαλι.

Κοπανησα με το κεφαλι μου σε δεντρο και με σταματησε η συγκρουση

παλιοτερα εχω πεσει και απο πλαγια και να τρωω τουμπες και να πεφτω πανω σε θαμνους...

ολα στο προγραμμα ειναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και στον δρομο στην εθνικη για οσους κανουν με κουρσα εχει κινδυνους φανταζομαι.

Μονο τον τροπο οδηγησης των Ελληνων να υπολογισει κανεις,δεν ξερεις ποτε θα κγαζωσει ο αλλος κατα πανω σου... :/

Παντου υπαρχουν και τα - :)

Link to comment
Share on other sites

Αμα ψάχνεστε για φως αγοράστε αυτο http://cgi.ebay.co.uk/5w-LED-CREE-Flashlight-Torch-Bike-Bicycle-Rear-Light-R-/150440339821?cmd=ViewItem&pt=UK_SportsLeisure_Cycling_Bike_Lights&hash=item2306f1696d

Ξεχαστε τα LED, εχει πολυ μεγάλη ακτίνα κάλυψης και ειναι ΠΟΛΥ δυνατό.

Εχει και λειτουργία strobe.

Θα προσπαθήσω να βγαλω φωτογραφία αμα το θυμηθώ απο αρχές Αυγουστου :magic:

eddited

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ είναι νεκρό, δώσε ονομασία να το ψάξουμε.

http://cgi.ebay.co.uk/5w-LED-CREE-Flashlight-Torch-Bike-Bicycle-Rear-Light-R-/150440339821?cmd=ViewItem&pt=UK_SportsLeisure_Cycling_Bike_Lights&hash=item2306f1696d

Απο εδω εμενα μου εκανε 1 βδομάδα να ερθει :T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αμα ψάχνεστε για φως αγοράστε αυτο http://cgi.ebay.co.uk/5w-LED-CREE-Flashlight-Torch-Bike-Bicycle-Rear-Light-R-/150440339821?cmd=ViewItem&pt=UK_SportsLeisure_Cycling_Bike_Lights&hash=item2306f1696d

Ξεχαστε τα LED, εχει πολυ μεγάλη ακτίνα κάλυψης και ειναι ΠΟΛΥ δυνατό.

Εχει και λειτουργία strobe.

Θα προσπαθήσω να βγαλω φωτογραφία αμα το θυμηθώ απο αρχές Αυγουστου :magic:

eddited

το πηρα και γω μαν.

η καλυτερη αγορα εβερ.-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και στον δρομο στην εθνικη για οσους κανουν με κουρσα εχει κινδυνους φανταζομαι.

Μονο τον τροπο οδηγησης των Ελληνων να υπολογισει κανεις,δεν ξερεις ποτε θα κγαζωσει ο αλλος κατα πανω σου... :/

Παντου υπαρχουν και τα - :)

Στην εθνικη απαγορευονται τα ποδηλατα απο τι ξερω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.