Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

εγώ σου λέω μη ρίξεις ούτε ένα cent.Πήγαινε κατευθείαν για καινούργιο.Θα το μετανιώσεις...

Αυτο ακριβώς... Αλλά αν για κάποιο λόγο μείνεις με το ιντεαλι το πολυ μέχρι 150ε. Τίποτα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι οι κουρσες δεν ειναι για λιγο προχωρημενους αναβατες ?

εγω αν ημουν Αθηνα θα επαιρνα κατι σε τετοιο http://www.idealbikes.net/?section=1738&language=el_GR&itemid1494=1869

Σαφως, μεσα στην πολη και αν αποκλεισουμε χωματα και βουνα αυτο το στυλ ειναι η καλυτερη επιλογη.

@wheel > 26''

oι κουρσες ειναι για 50Klm την μερα.

οχι για μεσα σε ελληνικη πολη.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

θα σας βάλω και μια φωτογραφία του IDEAL Pro Rider που είχα αγοράσει το 1993 έναντι 67.000δρχ μόλις ευκαιρήσω να το βγάλω από το γκαράζ του εξοχικού και το καθαρίσω (αν και έχει μαζέψει σκουριά σε τιμόνι και ζάντες)

έφευγα 5 το απόγευμα από το σπίτι στη Ρόδο και γύρναγα στις 10 το βράδυ έχοντας κάνει το γύρο της πόλης 3-4 φορές.:cry:

άλλαζα λάστιχα κάθε 3 μήνες αν σας λέει κάτι για τα χιλιόμετρα :look:

Ακριβως το ιδιο ειχα και εγω!!!! 12ταχυτο ( pro rider leopard πρεπει να ονομαζοτανε ) το πρωτο μου mountain καπου το 92-93 το ειχα παρει , απο τα καλυτερα mountain τοτε σε mainstream . Πιρουνια και μισος σκελετος γκρι και ο αλλος μισος μεχρι πισω πορτοκαλικοκκινοφουξια.

Απιστευτο ζυγισμα το σηκωνα σουζα και δεν επεφτε με τπτ . Το χαρισα σε κατι ξαδερφακια μου και το διαλύσανε :(

Link to comment
Share on other sites

εχω χρονια το ποδηλατο που εχετε δει και στις φωτογραφιες που ακομα και τωρα καλα βασταει.(το πηρα το 98-99)

συνεχιζω τον πολυ ανωμαλο δρομο , τις μεγαλες διαδρομες απο ποσειδωνος και ειμαι υπερ ευχαριστημενος.

Μερα παρα μερα πηγαινω απο καλλιθεα , γλυφαδα και γυρναω επιτοπου για καλλιθεα (συνολο 30km μεσα σε 60-70λεπτα)

Σαφως θα ηθελα ενα καλυτερο αλλα οχι δεν το εχω αναγκη.Και εκει θελω να καταληξω.1000 φορες να παρεις ενα με 300Ε απλο ποδηλατο (χωρις αναρτησεις πισω / μπροστα και δισκοφρενα και ολα αυτα που τραβανε το ματι) παρα να παρεις ενα με 300 που τα εχει ολα.

Πηρε ενας φιλος μου το IDΕΑL freeder (καπως ετσι) με δισκοφρενα και αναρτηση.Δεν καταφερα να το οδηγησω..Ισως εχω συνηθισει το δικο μου , αλλα τι να πω.

πιστευω πως με 400-500 βρισκεις αξιοπρεπεστατο ποδηλατο και δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω.Απο ενα σημειο κ μετα ειναι υπερβολη.

Link to comment
Share on other sites

http://online.wsj.com/article/SB10001424052748703691804575255410855321120.html?mod=WSJ_hps_LEFTTopStories

Ευτυχία! Μου φαίνεται ότι ο αγαπητός ( :sick: )Armstrong και η Radioshack δε θα είναι στο Tour De France :shifty:

Ελπίζω να μην νομίζεις ότι καθάρισε επί τέλους η ποδηλασία!

Για να καθαρίσει, πρέπει το Tour De France να γίνει με ομάδες δημοτικών σχολείων.

Αν και διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για τα παιδιά της έκτης.

Link to comment
Share on other sites

Να καθαρίσει δεν πρόκειται, αλλά τουλάχιστον να φύγουν αυτοί που με τόσο μένος υποστηρίζουν την καθαρότητα του αθληματος ενώ οι ίδιοι είναι σάπιοι..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι τα 2 ... "καμάρια" μου:

To πρώτο ,mountain bike, (ideal nitro) έχει γράψει το κοντέρ του 2000++ χιλιόμετρα μέσα σε 3 καλοκαίρια.

p2806091908.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Το δεύτερο, το αγωνιστικό του πατέρα μου άσχετα ότι το χρησιμοποιώ εγώ - αυτός πήρε άλλο :p, το χω και το κάνω κι αυτό καμιά βόλτα για να μην σκουριάσει τελείως, αν και το καλοκαίρι που έρχεται θα πάω να το κάνω gg. ;)

p050609211302.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

εαν το λαστιχο ειναι κατασκευασμενο με συρμα (wire bead) τα μαγαζια πως τα στελνουν με το ταχυδρομειο? εαν τα διπλωσουν το συρμα δεν στραβωνει μονιμα , δεν παθαινει ζημια το λαστιχο?

Link to comment
Share on other sites

παίδες μια και το πολύ παλιό rossignol που είχα έχει σκουριάσει και δεν συμβαδίζει με τα σημερινά δεδομένα

θα ήθελα μερικές προτάσεις μέχρι 500 ευρώ

Η χρήση του θα είναι διαδρομές (μεγάλες) χώμα-ασφαλτο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.