Jump to content



Project ''Plexi'' - Part -37. LevelOne router mod. Part -4


Lakisss

Recommended Posts

Πολύ έξυπνο.Το μόνο που με ανησυχεί είναι οι γειώσεις που είναι χωρίς μόνωση.Δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστο θα είναι.

Εφόσον δε πειράχθηκε το shielding των καλωδίων που μεταφέρουν τα δεδομένα δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας. Το sleeve σαν πολυμερές παρέχει μόνωση ικανή να αποτρέψει φαινόμενα βραχυκυκλώματος. Οι γειώσεις ας μαζεύουν ότι στατικά και θόρυβο υπάρχει, δε μας ενοχλεί καθόλου.

Αλλωστε το λεει και επανω ο δισκος.....

Αληθεια οι (3) τρυπες επανω στο καπακι τι εξυπηρετουν?

Εξαερισμος?.... και αν ναι πως γινεται χωρις την εισχωρηση σκονης εσωτερικα?:hmm:

Να σε πω την αμαρτία μου, στο δικό σου πρότζεκτ όλο ενδιαφέροντα νέα πράγματα βλέπει κανείς :p

Συνήθως οι δίσκοι έρχονται σφραγισμένοι από παντού, μερικές φορές με ελαφριά υποπίεση στο εσωτερικό τους. Τρύπες για εξαερισμό προσωπικά πρώτη φορά βλέπω. Και αν όντως είναι έτσι, πιθανότατα να υπάρχει κάποιο υλικό πορώδες ώστε να μην αφήνει σκόνη να περάσει.

Τώρα που πλησιάζουν γιορτές, περιμένουμε φωτο με στολισμένο το κουτί! κανόνισε :laughing:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

AgentCain απ'την στιγμη που ειδα το sata να δουλευει, το μονο ερωτηματικο για μενα

παρεμενε η υποψια θορυβου.

Ευχαριστω για την κατατοπιστικη παρατηρηση!:T:

Τωρα για τις γιορτες θα σε απαγοητευσω......

Δουλευω ωραριο καταστηματων, οποτε ουσιαστικα μονο η Κυριακη ειναι ελευθερη (και αν). Μαλλον θα πιασουμε και το Πασχα οπως παμε......

Φτιαξε εσυ το προγραμμα, εγω μονταρω μοτερ και temp. meter, να φτιαξουμε την πιο

high-tech σουβλα ever!!!:laughing:

Link to comment
Share on other sites

AgentCain απ'την στιγμη που ειδα το sata να δουλευει, το μονο ερωτηματικο για μενα

παρεμενε η υποψια θορυβου.

Ευχαριστω για την κατατοπιστικη παρατηρηση!:T:

Τωρα για τις γιορτες θα σε απαγοητευσω......

Δουλευω ωραριο καταστηματων, οποτε ουσιαστικα μονο η Κυριακη ειναι ελευθερη (και αν). Μαλλον θα πιασουμε και το Πασχα οπως παμε......

Φτιαξε εσυ το προγραμμα, εγω μονταρω μοτερ και temp. meter, να φτιαξουμε την πιο

high-tech σουβλα ever!!!:laughing:

εγω το αρνί και ειμαστε ετοιμοι!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Lakisss...κανένα τανκ για υδρόψυξη??θα'φτιανεσ?απλό...για'σενα

Προφανως ρωτας αν θα δεις το project με νερα?

Με υδροψυξη δεν εχω ασχοληθει καθολου, και δεν το βλεπω κιολας να σου πω.

Ουτε τις απαραιτητες γνωσεις εχω....

Τιποτα δεν ειναι απλο να ξερεις, ουτε ειμαι ο θεος του modding και των κατασκευων!

Απλα εχω την υπομονη να προσπαθω κατι μεχρις επιτυχιας, και μεσω της διαδικασιας βελτιωνομαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φίλε κάνε search στο youtube για waterfall reservoir....

τα φτιάχνει ένας "γνωστός", ο CyberDruid....

αν και δεν ξέρεις (οπως λες) από νεράκι, νομίζω ότι μια τέτοια κατασκευή δεν θα σου είναι και πολύ δύσκολη....

σημείωσε ότι μια δεξαμενή για τρεις 5 1/4 θύρες ο τύπος τις πουλάει 150 $ αρχική τιμή....

και πίστεψε με πουλάει...

το μόνο σημείο που πρέπει να προσέχεις όταν κάνεις τέτοια δεξαμενή, είναι να έχεις τα κομμάτια πριν κολληθούν, περίπου σε θερμοκρασία που θα έχει το νερό όταν θα δουλεύει το κύκλωμα (δηλ. 25-30 C) για να αποφύγεις συστολές - διαστολές κατά την λειτουργία.

εγώ από νεράκι κάτι ξερω, από πλέξι τίποτα... αλλά σκέφτομαι κάποια στιγμή να το προσπαθήσω!

νομίζω ότι έχεις καλύτερες πιθανότητες να τα καταφέρεις...

Έγινε επεξεργασία από tzitzibp
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις κατι τετοιο

η αυτο

Ειναι δυσκολο, αλλα δεν ειναι και ακατορθωτο βεβαια!

Το θεμα ειναι να ξεφυγεις απο τα καθιερωμενα οπως εδω http://www.youtube.com/watch?v=vm8W9SnOWbg&feature=related

Αυτα ειναι τα ωραια και ''worth to try''!!!:)

Φυσικα ολα αυτα απαιτουν και την χρηση καποιων καλων εργαλειων, ιδιαιτερα για κοψιμο και bending.

Το αποτελεσμα με εργαλεια του ''σωρου'' δεν θα ειναι εγγυημενο...

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να ξεφυγεις απο τα καθιερωμενα οπως εδω http://www.youtube.com/watch?v=vm8W9SnOWbg&feature=related

Αυτα ειναι τα ωραια και ''worth to try''!!!:)

Φυσικα ολα αυτα απαιτουν και την χρηση καποιων καλων εργαλειων, ιδιαιτερα για κοψιμο και bending.

Το αποτελεσμα με εργαλεια του ''σωρου'' δεν θα ειναι εγγυημενο...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=180663&highlight=Cosmos+missile&page=11

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να είχα πολύ τον χώρο και τα εργαλεία του ..:D

Μακάρι να μου τα φέρει ο άι βασίλης:to_pick_ones_nose3:

Όλα μια χαρά.. ετοιμαζόμαστε για ADW 2010

Έγινε επεξεργασία από Jason
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να είχα πολύ τον χώρο και τα εργαλεία του ..:D

Μακάρι να μου τα φέρει ο άι βασίλης:to_pick_ones_nose3:

+1

τι άλλο να πεις!;

off topic (κατα τα αλλα πως παει;

ελπιζω ολα καλα!)

Link to comment
Share on other sites

Update.

Σημερα πηρα καποια ''καλουδια'' , τα οποια θα ακολουθησουν μετα το τελος του case.

Tweeters.

1020097.jpg

1020099.jpg

1020100.jpg

Woofers. 14cm diameter.

1020103.jpg

1020104.jpg

Το υπαρχον συστημα ειναι αυτο http://www.trust.com/products/productpictures.aspx?artnr=15538

Μενει να δω αν θα τα οδηγησει ο ενισχυτης (χλωμο το κοβω) η θα παμε σε αλλες λυσεις,

και τα ηχεια θα ειναι φυσικα απο plexy!!!:)

Περιμενω γνωμες απο γνώστες του ειδους, για τις επιλογες των ηχειων....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

peerless ε? πολυ καλά ηχεία.. τα έχω περάσει σε πολλά αυτοκίνητα..

είπες τα ηχεία θα είναι απο πλεξι μόνωση απο μέσα δεν θα βάλεις? δεν θα φαίνεται άσχημο?

Τα peerless ειναι οντως καλη μαρκα και χρονια στον χωρο, τωρα και τα tonsil ειναι γνωστα

αλλα το τελικο αποτελεσμα θα δειξει...

Η καμπινα θα ειναι χωρις μονωση και διαφανη, οσο για την ομορφια ασ'το πανω μου....:)

Link to comment
Share on other sites

Τα peerless ειναι οντως καλη μαρκα και χρονια στον χωρο, τωρα και τα tonsil ειναι γνωστα

αλλα το τελικο αποτελεσμα θα δειξει...

Η καμπινα θα ειναι χωρις μονωση και διαφανη, οσο για την ομορφια ασ'το πανω μου....:)

μην βγάζει πλαδαρό μπάσο ή τριγμούς

οσο για την ομορφιά δεν σηκώνω κουβέντα θα κάνεις πάλι το θαύμα σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.