Jump to content



καλυτερα ειναι να βαλεισ μνημες 3χ1gb η 3χ2gb?


Recommended Posts

γεια σας παιδια εχω μια απορια. καλυτερα ειναι να βαλεισ μνημες 3χ1gb η 3χ2gb αν εχεις 32 bit συστημα?

εχω διαβασει οτι τα 64 bit windows υποστηριζουν λιγα προγραματα. αλλα απο την αλλη σκεφτομαι τα windows 7 και λογο οτι πληθενουνε η επεξεργαστες λογικα θα μεταβουμε σε 64 bit εποχη εσεις πια πιστευεται ειναι πιο σωστη αγορα? για μνημες εχω καταληξει στης corsair dominator εχουν και ετοιμα profile για οβερκλοκινγκ.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω αν θες 3gb μονο στειλε μου πμ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Στα 32bit win μέχρι 3,2GB μπορείς να εκμεταλευτείς οπότε και παραπάνω να έχεις δε μπορείς να τα χαρείς. Στα 64bit μπορείς να τα χαρείς όμως όπως έγραψες θέλει προσοχή με τα προγράμματα λόγω ασυμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

h corsair dominator υποστηριζουν την τεχνολογια xmp δηλαδη εχει ετοιμα profile για οβερκλοκινγκ.

απλως θελω να μαθω αν πρεπει να επενδησω με μεγαλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να της συνδιασο με την μητρικη asus p6t deluxe v2. ειδα γραφει οτι η μητρικη υποστηριζει 1600 mhz με οβερκλοκινγκ. θα υπαρχει προβλημα που τρεχουν οι μνημες στα 1600 απο εργοστασιακα? επισης αυτο με την συχνοτητα τον 1.65v τη παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.